Co můžete očekávat od první dětské knihy? Průvodce

Co můžete očekávat od první knihy pro miminko? Kniha pro první rok je skvělý způsob, jak zdokumentovat první rok života vašeho dítěte.

Tato kniha může být naplněna fotografiemi, kresbami a vzpomínkami z roku. Je to památka, kterou si budete pamatovat po mnoho let.

Existuje mnoho různých věcí, které můžete očekávat v knize prvního ročníku. Jednou z běžných činností je pořizování měsíčních fotografií vašeho dítěte.

To vám pomůže sledovat jejich růst a vývoj v průběhu roku. Můžete také zahrnout poznámky o každém měsíci, jako jsou hlavní milníky nebo změny v jejich rutině.

Další oblíbenou činností knih pro první ročník je sledování měření hmotnosti a výšky. Tato měření můžete zaznamenávat měsíčně nebo dokonce týdně, v závislosti na tom, jak často lékař vašeho dítěte tyto statistiky kontroluje.

Můžete také chtít zahrnout oddíl pro záznamy o očkování. To vám pomůže sledovat všechny vakcíny, které vaše dítě dostalo, a kdy byly podány.

Nakonec nezapomeňte uvést všechny další důležité podrobnosti z roku. Možná, že vaše dítě během tohoto období udělalo první kroky nebo řeklo svá první slova. Ať zažijete jakékoli nezapomenutelné okamžiky, nezapomeňte je zdokumentovat v dětské knížce!

Jak vytvoříte knihu s měkkým panelem?

K vytvoření knihy s měkkým panelem budete potřebovat:

-Kousek papíru, který je dvakrát větší než vaše dokončená kniha

-Pravítko nebo rovná hrana

-Nůžky

-Lepidlo

-Kancelářská svorka

-Volitelně: kostěná složka nebo něco podobného pro zmačkání hřbetu knihy.

Rozřízněte papír na polovinu, abyste získali dva kusy, každý o rozměrech 12″ x 18″. Na jeden kus papíru nakreslete čáru podél středového přehybu pomocí pravítka nebo rovného okraje.

Toto bude váš přední a zadní kryt. S oběma kusy papíru přeloženými napůl tak, aby se čáry shodovaly, vystřihněte podél nakreslené čáry. Nyní byste měli mít čtyři stránky (dvě obálky a dvě vnitřní strany).

Otevřete obálky a pomocí lepicí tyčinky připevněte hřbet knihy. Knihu zavřete a přitlačte, aby lepicí tyčinka dobře přilnula.

Nyní jej znovu otevřete a nechte uschnout. Jakmile zaschne, můžete použít kostěnou složku nebo něco podobného, ​​abyste zmačkali hřbet knihy, pokud chcete (takže bude po otevření ležet naplocho). Teď už zbývá jen psát na vaše stránky!

Jak vytvoříte dětskou knížku?

K výrobě dětské knížky budete potřebovat:

-Kousek papíru o velikosti alespoň 11×14 palců. Pokud chcete, můžete použít větší kus papíru.

-Nůžky

– Lepicí nebo lepicí pistole a tyčinky

-Staré časopisy, katalogy nebo noviny

Začněte tím, že složíte papír na polovinu, takže má nyní rozměry 11 x sedm palců. Poté jej znovu přeložte napůl, takže nyní má rozměry pět a půl x sedm palců. Nyní řežte podél přeloženého okraje až na druhou stranu, dávejte pozor, abyste neřízli do samotného přeloženého okraje. Rozložte papír a měli byste mít dlouhý tenký pruh.

Začněte od jednoho konce a srolujte papír do tuby. Konec přilepte páskou nebo přilepte. Nyní vyřízněte štěrbiny asi každý centimetr po délce vaší mačkané knihy, dávejte pozor, abyste neprořízli srolovaný okraj.

Nakonec otevřete své staré časopisy, katalogy nebo noviny a začněte vystřihovat obrázky a slova. Přilepte je na svou zvlněnou knihu, jak chcete. Před použitím nechte zcela vyschnout!

Kdy může dítě ukazovat obrázky v knize?

Nemůžete očekávat, že vaše dítě bude ukazovat na obrázky v knížce, než dosáhne prvního roku věku, ale je možné, že ho můžete vidět, jak ukazuje věci již v devíti měsících.

V tomto věku jsou děti schopny porozumět souvislostem mezi tím, co vidí a čeho se dotýkají prsty. Učí se o vzájemném vztahu předmětů tím, že na ně ukazují. Také vědí, jak daleko pro něco dosáhnout, díky ovládání svalů, které pochází ze zkušeností s chůzí a plazením.

Jakmile vaše dítě vidělo stejnou knihu několikrát, je pravděpodobnější, že na vaši výzvu začne samo rozpoznávat obrázky nebo zvířata, než čekat, až jí řeknete, kdo tam je!

Po prvním uchopení ruky kolem předmětu může trvat další rok, než jej vaše dítě skutečně dokáže zvednout a držet se něčeho, ale jakmile to úspěšně udělá (obvykle mezi devíti měsíci věku), bude schopno ukazovat na obrázky v knihy také.

Co říkáte na věnování miminka?

Slavnostní zasvěcení je speciální čas na oslavu příchodu nového miminka a na formální představení jeho rodiny a přátel. Zde je několik věcí, které byste mohli říci při věnování dítěte:

„Jsme tak šťastní, že ses přidal k naší rodině.“

„Vítej na světě, maličká!“

„Děkujeme, že jste nám svěřili tento vzácný dar.“

„Modlíme se za Boží požehnání pro vás, vaše dítě a celou vaši rodinu.“

„Kéž Bůh žehná tomuto dítěti život plný lásky a štěstí.“

„Blahopřejeme k tomuto krásnému přírůstku do vaší rodiny!“

„Jsme nadšeni, že můžeme sledovat, jak toto dítě roste a učí se o Ježíši Kristu.“