Efektivní průvodce ve 4 krocích, jak dostat plíseň z brčka

Je nepopiratelně příjemné dát si jednou za čas osvěžující nápoj, ale nikdo není výjimkou naučit se, jak dostat plíseň z brčka. To se konkrétně stává, když vlastníte plastové brčko – koneckonců to je nejpohodlnější k použití než kovová a skleněná brčka.

Kovová brčka mohou vzhledem ke svému materiálu dávat nepříjemnou pachuť, která vás zjevně nutí pochybovat o vašich chuťových buňkách. Skleněná brčka jsou také velké ne-ne, protože je můžete snadno rozbít několika špatnými pohyby.

Plastová brčka jsou jednoznačně nejsnadněji použitelná, nemluvě o nejjednorázovějších. S palčivým slunečním žárem, který podporuje růst plísní, však může vnitřek vašeho plastového brčka sloužit jako potenciální živná půda pro plísně.

Plíseň ve slámě je způsobena částečkami jídla a vodou, které přicházejí do styku s vnitřkem slámy. Částice uvíznou uvnitř, kde může růst plíseň.

Plesnivou vodu, kterou jste konzumovali, zabije vaše žaludeční kyselina, ale nechte ji vyplavit, jakmile si to uvědomíte. Pokud chcete vědět, co se stane, když konzumujete plíseň, zde je článek o tom, co se stane, když pijete plíseň, a čtyři způsoby, jak se tomu vyhnout.

Co dělat před čištěním

Bez ohledu na velikost kontaminace plísní je nezbytné, abyste před manipulací s plísněmi dodržovali bezpečnostní opatření. Je to proto, že jsou stále známé tím, že spouštějí alergické reakce a způsobují dýchací potíže.

Oblečte se alespoň rukavicemi a maskou N-95. Pokud jste náhodou extrémně imunokompromitovaní, nechte čištění na někom jiném v domácnosti nebo na specialistovi na sanaci plísní.

Jak odstranit plíseň z brčka

Procesu se však nemusíte obávat. Je to snadný úkol, který byste mohli udělat v několika krocích!

Krok č. 1. Namočte slámu

Pusťte horkou mýdlovou vodu na kuchyňský dřez do poloviny a ponořte plesnivou slámu. V případě potřeby položte na brčko těžkou nádobu, aby zůstalo ponořené.

Pro uvolnění formy ponořte brčko do mýdlové vody asi na 10 minut.

Krok č. 2. Pusťte vodu z kohoutku

Talíř vyjměte z mýdlové vody, stejně jako brčko. Chcete-li odstranit větší částice plísně, propusťte brčkem čistou teplou vodu z kohoutku.

Odstraňte mýdlovou vodu z kuchyňského dřezu.

Krok č. 3. Pomocí čističe potrubí

K navlhčení žinylkového nebo froté čističe trubek by měla být použita teplá voda. Ujistěte se, že čistič potrubí je co nejrovnější.

Díky tomu bude snadné jej mnohokrát protlačit brčkem, abyste odstranili zbývající plíseň.

Pokud je první čistič trubek příliš malý na to, aby brčko dostatečně umyl, použijte širší čistič trubek nebo čistič pokrytý bavlněnou utěrkou, která nežmolkuje. Tato možnost také usnadňuje proces čištění.

Krok č. 4. Opláchněte až do úplného dokončení

Opláchněte brčko, čistič trubek a hadřík pod dřezovou baterií opakovaně teplou vodou. Pokračujte v protlačování čističe potrubí brčkem, dokud uvnitř nezůstane žádná plíseň.

Jak zabránit hromadění plísní na brčkách

Ani horká voda a mýdlo nevymýtí všechny bakterie. Chcete-li odstranit všechny bakterie a spory plísní, dezinfikujte láhve a brčka jednou týdně chlorovým bělidlem nebo filtrovaným bílým octem.

Naplňte uklizený dřez nebo misku jedním galonem horké vody pro použití lžíce chlorového bělidla. Nádoby a víčka nechte ve směsi nasáknout po dobu pěti až patnácti minut.

Po opláchnutí horkou vodou je nechte uschnout na vzduchu.

Pokud nechcete používat bělidlo, přidejte dvě lžíce destilovaného bílého octa s jedním šálkem horké vody. Připravte si dostatečné množství pro naplnění láhve s vodou a dostatečné množství pro nasycení víček.

Naplňte láhev vodou a odstavte ji na 15 minut. Po vyprázdnění a důkladném opláchnutí horkou vodou nechte uschnout na vzduchu.

Když na cestách skončíte s opakovaně použitelným brčkem, nejlepší akcí, kterou můžete udělat, je „spláchnout“ je pitím obyčejné vody nebo pod tekoucí vodou. Když půjdete domů, bude stále vyžadovat důkladné vyčištění.

Pokud máte málo času a nemůžete získat kartáček, vyčistěte opakovaně použitelné flexibilní brčko dentální nití. Chcete-li odstranit nečistoty, provlékněte brčko nití, namočte je do mýdlové vody a brčko a nit přitlačte k sobě, dokud se absorbuje.

Musíte věnovat zvýšenou pozornost tomu, co pijete, zejména proto, že některé plísně, jako jsou plísně bílé vody, jsou hůře rozpoznatelné. Po požití se nebezpečí zvyšuje.

Závěr

Vědět, jak dostat plíseň z brčka, se hodí zejména, když rádi pijete. Plísně však nejsou se svými domovy vybíravé, takže vaše malá brčka nebudou výjimkou.

Tipy si ponechte ve svých mentálních poznámkách a určitě budete vesele usrkávat!