Jak uvolnit ucpaný odtok pračky? 5 snadných kroků!

Potřebujete vědět, jak vyčistit odtok pračky? Tento článek vám poskytne různé způsoby, jak toho dosáhnout.

Mnoho lidí utrácí spoustu peněz za výměnu částí svého stroje nebo jej nakonec odevzdává do šrotu, protože se obávají, že je nepoužitelný poté, co selže správně odvodnit. Pouze s pravidelným údržbovým čištěním budete moci s tímto problémem ušetřit nějaké peníze.

Je pravděpodobné, že právě pracujete s běžnými problémy s potrubím. Než se však svého spotřebiče vzdáte, je nezbytné jej nejprve důkladně zkontrolovat, protože je to nejen šetrné k životnímu prostředí, ale může vám ušetřit spoustu peněz.

Jak funguje odtok pračky

Abychom pochopili, jak to funguje, musíme vědět, co to je. Odtok pračky je část pračky, která je zodpovědná za vypouštění vody. „Funkce vypouštění“ pračky způsobí, že vypustí vodu z vany. Co se stane, je vypouštěcí hadice zespodu stroje. Zde čerpadlo stroje nasává veškerou vodu z vany.

Proč moje pračka nevypouští vodu?

Existuje mnoho důvodů, proč odtok pračky nefunguje. Čerpadlo by se mohlo rozbít a voda by zůstala stát. Nepodařilo se vám připojit potrubí dostatečně těsně nebo dostatečně. Může se také stát, že se poškodilo odtokové potrubí a cestou z něj prosakuje voda, takže i bez stisknutí tlačítka „vypouštění“ voda pomalu vytéká. Nejčastějším důvodem však bývá ucpání odtoku. Následující kroky vám ukáží, jak vyčistit odtok pračky.

Krok č. 1. Umyjte mycí past

Mycí sifon je sifon, který spojuje odpadní potrubí spotřebiče. První věc, kterou byste chtěli udělat, je vyčistit tyto pasti. Odšroubujte spodní část kohoutku, mějte připravený kbelík nebo jakoukoli nádobu, protože voda začne vytékat, jakmile ji odšroubujete. Nechte vodu odtéct spolu s nečistotami a lapač opláchněte. Znovu zavřete pavučinu a můžete použít těsnění pro bezpečnější upevnění pasti. Zkontrolujte průtok vody.

Krok č. 2. Voda a jedlá soda

Vyplachování pasti vám nefungovalo? No, pro tento další krok budete potřebovat trochu vody a jedlé sody. Nejprve se připravte s trochou vroucí vody. Ujistěte se, že máte dostatek na celý kbelík a nasypte celé balení jedlé sody. Poté vyjměte odtokovou trubku z pračky a nalijte směs do trubice. Nechte několik minut působit. Později to můžete znovu zkontrolovat tak, že do potrubí napustíte vodu a zjistíte, zda hladce odtéká.

Krok č. 3. Vypouštěcí had

Pokud jste po vyzkoušení výše uvedených návrhů stále nedosáhli hladkého odtoku, zde je přímější přístup k ucpanému odtoku. Pro odtok pračky použijte vypouštěcího hada. Odstraňte past a vložte ji do okapu. Pokračujte v zavádění hadího odtoku, dokud nedosáhnete dorazu. Zde jste dosáhli toho, co blokovalo průtok vašeho odtoku. Pokračujte v otáčení vypouštěcím hadem a vytahováním tam a zpět, dokud ucpání nezmizí. Pokud je příliš tvrdohlavý na odpadního hada, nezlobte se. Existují ještě další metody k vyzkoušení. Přečtěte si, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

Krok č. 4. Tlak

Takže se ukázalo, že blokáda je tvrdohlavější, než jste si mysleli. To se často stává, protože odpadní potrubí nebylo dlouho kontrolováno. Čištění vysokým tlakem je účinný způsob, jak toto ucpání otryskat. K tomu musíte mít kanalizační hadici pro vysokotlaký čistič. Použijte toto k tomu, abyste se dostali do odpadu, dokud nedosáhne zablokované oblasti. Poté začněte stříkat tlakovou vodou a ucpání se nakonec rozpadne. Na tento úkol si také můžete najmout profesionála.

Krok č. 5. Čistič odtoků

Čističe odpadů jsou vysoce účinné čisticí prostředky, které se prodávají v každém železářství. Tím se rozpustí odolné nečistoty, které blokují vaše odtoky. Existují různé typy, takže si vyberte takový, který se hodí k materiálu vašeho odtoku. Zjistíte, že existuje granulovaný a tekutý druh čističe odpadů. Jednoduše postupujte podle pokynů pro použití čističe odpadů. Vědět, jak opravit pračku, která nevytéká.

Co způsobuje ucpání odtoku praček

Naše pračky používáme několikrát týdně s různými oděvními materiály. V průběhu času by se žmolky z vašeho oblečení mohly hromadit v odtokové trubce a hromadit se. To závisí na tom, jak často se pračka používá a zda je většina šatů náchylná k línání. Dalším důvodem ucpání mohou být zbytky mýdla. Ujistěte se, že typ mýdla, který používáte, je vhodný pro praní v pračce, takže se rychle rozpouští a zabraňuje usazování při vypouštění. Někdy může k ucpání přispívat mastnota nebo oleje z našeho oblečení. Myslím, že byste měli vědět více o pračce na prádlo.

Je to obal!

Nyní, když víte, jak uvolnit ucpaný odtok pračky a co to způsobuje, můžete praktikovat pravidla pravidelného čištění vaší pračky. Můžete snadno zabránit tomu, aby se hromadění v budoucnu opakovalo. Děkuji za přečtení! Zjistěte také, jak používat podložku.