Jak vyčistit těsnění dvířek pračky LG s předním plněním? 8 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vyčistit těsnění dvířek pračky LG s předním plněním poté, co jste ji zakoupili, protože vaším záměrem je relaxovat při praní oblečení? A s touto myšlenkou jste přinesli pračku LG s předním plněním. Nyní, když ji máte, máte obavy, jak ji můžete udržovat. Existuje několik jednoduchých kroků, které můžete udělat s vánkem, a tyto věci budete vědět, když se ponoříte do tohoto článku hlouběji.

Pračka LG s předním plněním je správná. Má velmi vysokou účinnost a spotřebuje méně vody, takže je energeticky šetrný. Jednou z nejdůležitějších součástí praček s předním plněním je velké pryžové těsnění kolem dvířek pračky. Účelem pryžového těsnění je zabránit vytékání vody ze stroje.

Tyto pračky s předním plněním vyžadují také vysokou údržbu. Měli byste vědět, jak vyčistit pryžové těsnění podložek a udržet je v suchu. Pokud tak neučiníte, uvidíte na dvířkách pračky hromadění plísní a plísní. Je to velmi nepříjemné, vytváří páchnoucí zápach, který se může šířit do vaší pračky. Člověk by měl pravidelně čistit jeho pračku. Čištěním pračky s předním plněním také zabráníte úniku vody z dvířek pračky. Tento článek vás naučí, jak vyčistit těsnění podložky s předním plněním LG.

Proč plesniví dvířka podložky s předním plněním LG?

Na dvířkách myček LG s předním plněním jsou instalována vodotěsná těsnění. Aby se zabránilo úniku vody, je těsnění vyrobeno z pryžového těsnění, které je vysoce náchylné k růstu plísní. Prací prostředek a aviváž, stejně jako voda, ucpávají těsnění a voda rychle vysychá a mění se na plíseň. Jakmile se plíseň vytvoří, spuštění vodních cyklů ji nepomůže odstranit, a jakmile se vytvoří, její kolonie stále rostou, takže je lepší provést čištění pračky podle kroků uvedených v tomto článku.

Postup čištění těsnění dvířek pračky LG s předním plněním

Jak tedy vyčistit těsnění dvířek podložky LG s předním plněním? Níže jsou uvedeny jednoduché kroky, které vám dále pomohou při čištění těsnění podložek:

Krok č. 1. Odpojte spotřebič

Než začnete, odpojte spotřebič ze zásuvky. Otevřete dvířka pračky s předním plněním. Před spuštěním byste se měli ujistit, že pračka by měla být zcela prázdná.

Krok č. 2. Odpojte svorku bot

Odpojte svorku zavazadlového prostoru, která uzavírá těsnění dveří kolem otvoru vany. Provedete to rozšířením jeho pružiny v poloze 6 hodin pomocí plochého šroubováku nebo nástroje pro rozpínání pružiny. Poté odlepíte těsnění, ucelený kus šedé gumy z otvoru vany.

Krok č. 3. Odebrat objekty

Nyní odstraňte všechny viditelné předměty, jako jsou vlasy, knoflíky nebo mince. Na těsnění mezi víkem pračky a bubnem by neměly být žádné látky. Zkontrolujte to pořádně. Vyjměte všechny cizí předměty, jako jsou ponožky, které uvízly v pračce. Sleduj pozorně; některé oblasti mohou být skvrnité nebo skvrnité.

Krok č. 4. Použijte bělidlo nebo jedlou sodu

Buďte velmi opatrní, když kombinujete ¾ šálku tekutého chlorového bělidla s 1 galonem teplé vody. K čištění formy můžete použít i jedlou sodu, která je doma snadno dostupná. Před dalším krokem si nezapomeňte vzít gumové rukavice. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak používat bělidlo v pračce.

Krok č. 5. Otřete jej

Očistěte oblast těsnění tímto zředěným roztokem pomocí vlhkého hadříku nebo houby. Otřete jej pozorně zevnitř i zvenku. Vyčistěte celou oblast, dokud nebude plíseň zcela vyškrábána. Formu můžete také vydrhnout zubním kartáčkem namočeným v 10% roztoku bělidla.

Krok #6. Opět bělidlo/jedlá soda

Jakmile je důkladně vyčištěna, nechte bělidlo/prášek do pečiva a vodný roztok působit na těsnění po dobu dobrých 5 až 10 minut. To může pomoci dále odstranit plíseň. Zde je čištění jedlou sodou a octem.

Krok č. 7. Vyčistěte to

Vezměte teplý hadřík nebo nastříkejte horkou vodu na povrch a poté jej důkladně otřete, abyste vyčistili bělidlo a vodní roztok.

Krok č. 8. Sušení na vzduchu

Nechte dvířka pračky několik hodin otevřená, aby bylo možné mokré těsnění snadno úplně bez dalšího znečištění.

Tipy pro rychlejší čištění těsnění podložek LG

Níže uvádíme nejlepší způsob, jak čistit těsnění podložky s předním plněním každý den bez dalšího shonu:

  • Ujistěte se, že používáte vhodný prací prostředek pro pračku, zejména ve správném množství, abyste zabránili nadměrnému pěnění.
  • Důkladně vyčistěte pračku po každém pracím cyklu a hloubkové čištění je MUSÍTE.
  • Okamžitě po skončení pracího cyklu odstraňte mokré oblečení. Tím je zajištěno odstranění přebytečné vlhkosti.
  • Vždy nechte dvířka pračky otevřená, aby se vlhkost mohla rychleji sama odpařit.

It’s A Wrap!

Usnadnili jsme pro vás čištění těsnění dvířek pračky LG s předním plněním. Udržování čistého, svěžího a příjemného pro vás nyní není žádný velký problém. Ušetří vám to také pár babek, protože špinavé těsnění podložky také někdy povede ke kompletní opravě, pokud se čas od času nečistí. Můžete také použít čisticí prostředky dostupné na trzích, jinak můžete použít domácí čisticí prostředky nebo jedlou sodu. Přečtěte si související články; víte, že pračka LG vydává hlasitý zvuk při odstřeďování a co znamená LE na pračce LG.