Detekce plísní 101: Jaký typ plísně voní jako skunk?

Vědět, jaký typ plísně voní jako skunk a jiné pachy, vám pomůže identifikovat zdroj zápachu a určit, co musíte udělat, abyste se ho zbavili. Ačkoli plíseň jen zřídka voní jako skunkův sprej, často může páchnout podobně jako zemitá.

Přestože existuje mnoho druhů plísní, žádná z nich specificky nevytváří jedinečný zápach nebo vůni připomínající skunkový sprej. I přesto, když se dozvíte více o pachu skunků a plísní, umožní vám to rychle jednat, abyste se zbavili štiplavého zápachu. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli vše o formách, které mohou páchnout jako skunci.

Jaký druh plísně voní jako skunk?

Vůně skunka je rozpoznatelná, zejména v létě. Vůně skunka obecně není tak špatná, protože voní zemitě. Někdy lidé popisovali, že vůně připomíná silnou kávu.

V silnějších a koncentrovanějších sprejích však může skunk cítit kdekoli od hnijících vajec a cibule až po čpavek, hořící gumu nebo únik plynu. Ačkoli žádný konkrétní typ plísně nikdy nebude cítit jako hořící guma, všechny budou cítit zemité.

Všechny druhy plísní mohou mít zemitý, zatuchlý a vlhký zápach. Štiplavý zápach je často přirovnáván k dvojici mokrých ponožek nebo hnijícího dřeva. Ačkoli je to možné, zřídka plíseň produkuje zápach hnijících vajec jako sprej skunku.

Rozdíl v zápachu skunků a plísní lze vysledovat až k jeho zdroji. Plísňové pachy pocházejí ze sloučenin uvolňovaných do ovzduší nazývaných mikrobiální těkavé organické sloučeniny (mVOC), zatímco skunkový štiplavý zápach je tvořen organickou sloučeninou na bázi síry zvanou thioly. Navzdory zásadním rozdílům v původu a rozsahu zápachu mohou oba pachy způsobovat příznaky jako nevolnost a bolesti hlavy.

Možné příčiny zápachu skunku ve vašem domě

Pokud si doma všimnete štiplavého zápachu skunka, nemůžete hned vinit z napadení plísní. Možná máte co do činění se skutečným skunkovým sprejem, který do vašeho sídla zavál vítr.

Dokud nepotvrdíte, že se jedná o skutečný skunkový sprej, zdržte se otevírání nebo zavírání žárovek, používání elektroniky nebo provádění čehokoli, co způsobuje jiskry nebo plameny, protože únik plynu může také páchnout jako odporný zápach skunka.

Septický plyn může také hodně páchnout jako skunkový sprej. Sirovodík pocházející z vašich kanalizačních potrubí může cítit podobně jako shnilá vejce nebo skunky a může způsobit stejné příznaky.

Přestože skunkový sprej dlouho přetrvává, můžete pachy zvládnout pomocí produktů pro domácnost. Pokud však máte podezření na únik plynu nebo odpadních vod, bylo by nejlepší okamžitě kontaktovat 911, vaši společnost poskytující veřejné služby nebo instalatéry.

Co dělat, když u vás doma páchne plíseň?

Krok č. 1. Hledejte zdroj

Když ucítíte zatuchlý zápach nebo skunkový sprej, bylo by nejlepší okamžitě vyhledat zdroj. Nalezení zdroje zápachu vám pomůže rychle zjistit, zda se u vás doma nevyskytuje plíseň.

Obvykle uvidíte vizuální známky růstu plísní, než ji dokonce ucítíte. Čichy některých lidí jsou však citlivější než jiné. Pokud váš rodinný příslušník cítí zatuchlý zápach a vy ne, neodmítejte to okamžitě jako nic.

Když zjistíte zápach, bylo by nejlepší prohledat vlhká místa a potrubí. Jak každý ví, plíseň miluje vlhké dřevo nebo promočené koberce, takže nejlepší bude hledat dříve zaplavené oblasti, koupelny, prádelnu a sklep.

Pokud váš koberec nedávno zvlhl v důsledku záplav nebo rozlití, může se stát, že pod ním roste plíseň. Chcete -li tento problém vyřešit, zde je kompletní průvodce třemi nejlepšími produkty, které můžete použít k hubení plísní a plísní na vašem koberci.

Krok č. 2. Vyčistěte formu

Jakmile zjistíte zdroj, budete muset jednat rychle, abyste zabránili šíření. Před manipulací a čištěním plísně by bylo nejlepší použít ochranné pomůcky, jako jsou masky, gumové rukavice a ochranné brýle.

Existuje několik způsobů, jak se vypořádat s plísní. Můžete použít speciální řešení prodávaná na trzích nebo dokonce jednoduché materiály, jako je bělidlo nebo roztok octa a jedlé sody.

Pokud vysledujete zápach do podkroví, možná budete muset provést konkrétní kroky, abyste zabránili šíření plísně na jiná místa ve vašem domě. Zde je návod, jak odstranit plíseň z půdní překližky.

Krok č. 3. Opravte všechny úniky vody

Plísně často rostou kvůli netěsným trubkám a zastřešení. Nyní, když je plíseň pryč, měli byste pokračovat v opravě zdroje poškození vodou, abyste zabránili dalšímu zamoření v budoucnosti.

Závěr

Otázka, jaký typ plísně voní jako skunk, může být špatná otázka, protože všechny druhy plísní budou za správných podmínek produkovat pouze pach hnijících vajec. Vědět, jak voní šmejdi a plísně, vám pomůže rozeznat zdroj nepříjemného zápachu a podle toho jednat, abyste jej odstranili a ochránili vás a vaši rodinu před možnými nepříznivými účinky na zdraví.