Co způsobuje, že tlaková myčka ztrácí tlak? 5 překvapivých důvodů!

Musíte pochopit, co způsobuje, že tlaková myčka ztrácí tlak, pokud si myslíte, že je to problém. Než to vezmete k profesionálovi, měli byste se pokusit problém najít a vyřešit sami. nemusíte si dělat starosti. Tento článek vysvětlí všechny důvody, proč vaše tlaková myčka ztrácí tlak. U každé příčiny jsou uvedeny tipy a triky. Takže si to musíte přečíst až do konce, abyste opravili uvolněný tlak ve vaší tlakové myčce.

Tlaková myčka je nezbytným spotřebičem každé domácnosti. Ušetří vám to spoustu energie a času. Díky tlaku je čištění velkých ploch dostupnější. S tlakovou myčkou můžete umýt příjezdovou cestu, plot, garáž a exteriér domu.

Pomáhá zbavit se odolných skvrn nebo v jiném případě by vyžadovaly dobré vydrhnutí. Tlaková myčka vám tedy ušetří spoustu mastnoty na loktech. Tlaková myčka může používat oba typy vody: horkou nebo studenou. Oba typy mohou časem ztrácet tlak. No, můžete je opravit sami a ušetřit peníze.

Co způsobuje, že vaše tlaková myčka ztrácí tlak?

Důvodů, proč vaše tlaková myčka ztrácí tlak, může být několik. Při volném tlaku z tlakové myčky je obtížné odstranit nečistoty a účinně vyčistit oblast. Níže je uvedeno pět důvodů, které způsobují, že tlaková myčka ztrácí tlak.

Důvod č. 1. Přívod vody a ucpaná hadice

Prvním a základním prvkem, který je třeba zkontrolovat, když vaše tlaková myčka ztrácí tlak, je hadice. V hadici mohou být ohyby a ucpání. Pokud má hadice ohyby, odstraňte je a správně vyrovnejte. Pokud nejsou žádné ohyby, prozkoumejte přívod vody k hadici. Elektrická tlaková myčka vyžaduje 5,7 litrů za minutu dodávky vody a plynová tlaková myčka vyžaduje 9,5 litrů za minutu dodávky vody.

Hadice tlakové myčky se může ucpat. Tryska tlakové myčky je úzká a nechybí ani vodní filtr. Prach a nečistoty si však stále najdou cestu do hadice a ulpívají v ní. Může to ovlivnit účinnost tlakové myčky. Může být také dobrý nápad přečíst si o tom, jak vyčistit tlakovou myčku.

Důvod č. 2. Tupá tryska

Další příčinou nižšího tlaku vody z tlakové myčky je stárnutí, opotřebování a plochá tryska. Stárnoucí trysky obecně produkují progresivní pokles průtoku spíše než rychlý pokles tlaku vody. Když se otvor trysky rozšíří, tlak vody klesá a vytéká více vody. Proto budete muset vyměnit trysku, abyste udrželi tlak vody. Použití nové dobře funkční trysky bude výhodné. Upraví tlak vody a objem. Výměna trysky vám také pomůže potvrdit problém s tryskou nebo jinou součástí.

Můžete si také přečíst o tom, která tryska tlakového ostřikovače pro auto.

Důvod č. 3. Stav motorového oleje

Údržba motoru je nezbytná pro zamezení nízkého tlaku vody. Motor tlakového čističe musí mít dobrou údržbu, aby se zvýšil jeho výkon. Motor tlakové myčky vyžaduje mazivo nebo motorový olej, aby se snížilo napětí nebo tření uvnitř vnitřní struktury.

Mazivo umožňuje hladký chod motoru. Motorový olej je nutné měnit minimálně jednou za měsíc. Používání stejného motorového oleje po dlouhou dobu snižuje jeho účinnost na motor. Když olej ztratí schopnost mazat motor tlakové myčky, ztratí tlak. Před použitím tlakové myčky musíte zkontrolovat množství a stav motorového oleje. Vědět, jaký druh oleje spotřebuje tlaková myčka Honda.

Důvod č. 4. Vadná zapalovací svíčka

Vadná zapalovací svíčka sníží tlak tlakové myčky. Zapalovací svíčka je základní součástí motoru. V případě vadné nebo poškozené zapalovací svíčky nebude motor tlakové myčky správně fungovat.

Hlavním znakem vadné zapalovací svíčky je to, že budete potřebovat více motorového oleje, než kolik vyžaduje motor běžné tlakové myčky. Zaznamenáte také snížený tlak vody. Budete muset zkontrolovat zapalovací svíčku. Když je poškozený nebo spálený, budete ho muset vyměnit. Tlaková zapalovací svíčka je levná a můžete ji zakoupit v každém železářství. Zde je návod, jak zkontrolovat zapalovací svíčku.

Důvod č. 5. Zachycený vzduch

Když se vzduch zachytí uvnitř systému tlakové myčky, sníží se přívod vody. Zkontrolujte hadici a konektory, abyste se ujistili, že všechny spoje jsou těsné. Uvolněné spojení mezi součástmi může způsobit pronikání vzduchu do tlakové myčky.

Kdykoli plánujete vyměnit hadici nebo konektor tlakové myčky, ujistěte se, že nakupujete podle typu. Vhodná připojení minimalizují možnost vniknutí vzduchu do tlakové myčky. Vzduch zachycený uvnitř tlakové myčky můžete odstranit stisknutím spouště. Vypněte však motor a nechte přívod vody otevřený: dokud se zachyceného vzduchu úplně nezbavíte.

It’s A Wrap!

Výše jsou uvedeny důvody, které způsobují, že tlaková myčka ztrácí tlak. Problém můžete vyřešit sami. Pokud nemůžete vyřešit problém se ztrátou tlaku z tlakové myčky, požádejte o pomoc odborníka. Někdy je nutná výměna součásti spíše než její oprava. Pokud je tedy některá část tlaku opotřebovaná, doporučujeme ji vyměnit.