Jak vyrobit fén? 6 snadných kroků!

Hledáte odpověď na to, jak vyrobit fén, protože chcete vše vyrobit rukama? Fén si můžete vyrobit doma s pomocí jednoduchých materiálů. Tato aktivita vám poskytne kvalitní čas a pocit úspěchu.

Není problém, pokud doma žádný vysoušeč vlasů nemáte nebo si jej nemůžete dovolit, pomocí těchto jednoduchých kroků si jej snadno vyrobíte.

Domácí fén je vhodnější pro dívky než pro chlapce, protože mají dlouhé vlasy. Ale pokud jste dívka s krátkými vlasy, fén vaše vlasy snadno bez vlhkosti. Takže bez dalšího zdržování, začněme!

Co potřebujete k výrobě fénu doma?

Zde jsou věci, které můžete potřebovat:

 • Prázdná láhev válcového tvaru s úzkým hrdlem/průměrem
 • Plochá láhev obdélníkového tvaru s uzávěrem
 • Velký uzávěr barvy ve spreji nebo prázdný páskový kotouč
 • Černá instalatérská páska
 • Kovová nebo plastová síť

Zde jsou materiály:

 • 9voltový motor s ventilátorem
 • 30 AWG Nichrome drát
 • Dvoubarevné dráty
 • DC adaptér

Zde jsou nástroje:

 • Šroubovák konektoru
 • Vrtačka
 • Cutter
 • tavná lepicí pistole

Kroky k výrobě vysoušeče vlasů

Víme, že jste zvědavá a kreativní duše, která chce znát odpověď na to, jak vyrobit fén. Proto jsme uvedli jednoduchý a problematický průvodce, jak uspokojit vaše touhy po produktivitě.

Krok č. 1. Připravte tělo

Vezměte válcovou láhev a pomocí řezačky odřízněte její spodní část. Tato láhev bude sloužit jako hlavní tělo vysoušeče vlasů. Poté vezměte uzávěr barvy ve spreji a odřízněte jeho horní část. Odřízněte uzávěr ve tvaru kotouče od středu a změřte průměr válcové láhve. Oba díly spojte lepicí páskou a ujistěte se, že průměr kotouče je alespoň o 1 palec menší než hlavní tělo fénu. Protože tento kotouč bude fungovat jako vyhřívání a navíc k němu musíte připevnit dráty. Místo uzávěru můžete použít prázdný páskový kotouč, pokud jeho velikost odpovídá válcové lahvičce.

Krok č. 2. Připojte kotouč topného tělesa

Je čas vyvrtat dva paralelní otvory na kotouči topného článku. Protáhněte dva různobarevné drátky z otvorů a přilepte je vnější stranou kotouče. Vezměte svůj drát 30 AWG Nichrome a natočte jej kolem tužky nebo pera, abyste jej vytvarovali jako pružinu. Poté spojte každou stranu pružiny s každým drátem a poté vložte topné těleso fénu do hlavního těla. Už jste s topením hotovi? Na levé straně válcové láhve vyvrtejte otvor a vytáhněte z něj oba dráty.

Krok č. 3. Připojte motor k hlavnímu tělesu

Určitě jste si koupili 9voltový motor s ventilátorem. Pokud jste nenašli motor s ventilátorem, zkuste použít ventilátor z jakékoli rozbité hračky vašich mladších sourozenců. Jinak je malý ventilátor snadno dostupný v každém železářství. Ke každé svorce motoru připojte dva vodiče odlišné barvy. Na jednu stranu motoru také připevněte malý dřevěný kousek. Pamatujte, že jsme protáhli dráty topného článku z otvoru na hlavním těle. Také protáhněte dráty motoru z tohoto otvoru a připevněte motor do těla fénu nanesením horké lepicí pistole na dřevěný blok.

Krok č. 4. Udělejte ventil

Nyní musíte připravit větrací otvor fénu. Vezměte kovovou nebo plastovou síť a připevněte ji na dno pomocí klempířské pásky nebo tavné lepicí pistole.

Krok č. 5. Protáhněte dráty z válcové do obdélníkové láhve

V tomto kroku vyvrtáme otvor na spodní a pravé nebo levé straně láhve obdélníkového tvaru. Poté vytvořte dva páry vodičů tak, že jeden vodič vezmete z topného článku a jeden z motoru. Protáhněte jeden pár z bočního otvoru a druhý z ústí obdélníkové láhve. Obě lahvičky k sobě slepte.

Krok č. 6. Poslední krok

Nyní musíte připojit vypínač ke dvojici vodičů vycházejících z bočního otvoru pomocí šroubováku konektoru. V tuto chvíli jste blízko posledního kroku. Stačí vyvrtat otvor na uzávěru obdélníkové láhve a protáhnout z něj oba páry drátů. Vezměte stejnosměrný adaptér a protáhněte jeden vodič vypínačem a druhý druhým párem vodičů. Zajistěte všechny spoje instalatérskou páskou a kabeláž odložte stranou od dutiny fénu. Také by vás mohlo zajímat, jak používat fén na vši.

Můžeme vyrobit vysoušeč vlasů bez lahví?

Odpověď na tuto otázku je ano. Můžete použít plechovky od sody a poskytnout jim podporu zevnitř pomocí prázdných rolí hedvábného papíru. Trubky z PVC jsou také spolehlivou možností, pokud nechcete plastové lahve. Výběr je nakonec na vás, protože to neovlivňuje fungování vysoušečů vlasů.

It’s A Wrap!

Konečně máte odpověď na to, jak si vyrobit fén doma. Je čas začlenit všechny informace do praxe a budete ohromeni výsledky. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak vyčistit filtr vysoušeče vlasů Dyson a kolik ampérů vysoušeč vlasů spotřebuje.