Jak odstranit zápach plísně z nábytku: 8 užitečných způsobů

Jak odstranit zápach plísní z nábytku? Uvnitř polštářů a látky se začala tvořit plíseň, která způsobuje zatuchlý zápach v celém nábytku.

Pokud je to jen zápach, je docela snadné se ho zbavit.

Pokud plíseň začala růst, problém se může stát mnohem větší a obtížnější jej vyřešit. Zde je doporučený článek o tom, jak dlouho trvá, než plíseň vyroste, abyste jim pomohli zabránit jejich prospívání.

Jak se zbavit plísní z nábytku

Přestože je starý dřevěný nábytek pevný a atraktivní, může mít zatuchlý zápach. V závislosti na tom, jak starý je starožitný nábytek a na druhu použitého dřeva, může být odstranění zatuchlých pachů obtížné.

Příčina zápachu může určit, který lék bude účinný.

Naštěstí máte možnost vyzkoušet více než jeden přístup. Zde je sedm řešení problému, jak dostat zatuchlý zápach z nábytku.

Při práci s dřevěným nábytkem pamatujte, že má historii, kterou chcete udržovat a užívat si ji po léta. Podívejte se na tento článek plný užitečných tipů, jak se přirozeně zbavit zápachu plísní.

1. Odvlhčovat

Protože je dřevo nepopiratelně porézní, bude absorbovat vlhkost, vzduch a pachy ze svého okolí. Pokud byl váš nábytek uložen ve starém domě, na půdě, ve sklepě nebo v garáži, je pravděpodobně zatuchlý zápach důsledkem toho.

Krok č. 1. Umístěte nábytek do klimatizované místnosti s nízkou úrovní vlhkosti.

Krok č. 2. Zapněte odvlhčovač a zavřete dveře.

Krok č. 3. Dělejte to několik dní, několik hodin v kuse.

2. Sedět venku na slunci

Nechte nábytek sedět venku na slunci, pokud nemáte odvlhčovač a žijete v suchém prostředí s nízkou relativní vlhkostí. Je dobré ji umístit pod krytou nebo stíněnou verandu, ale ne na dlouhou dobu.

Pokud zatuchlý zápach není příliš nepříjemný, mohlo by to fungovat.

3. Přebrousit a přelakovat

Dalším krokem k odstranění zatuchlého zápachu z nábytku je obrousit původní povrchovou úpravu a nechat dřevo pár dní dýchat. Nechte nábytek ještě jednou v klimatizovaném prostoru, abyste zabránili pohlcení dalších pachů a vlhkosti.

Naneste 2-3 aplikace mořidla na povrch, přičemž před nanesením další nechte každou vrstvu zcela zaschnout. Použijte průhledný lak k uzavření barvy a udržení vlhkosti a vzduchu mimo.

4. Natřete pevným základním nátěrem

To je ten, který se používá, když máte silný zatuchlý zápach, který nezmizí. Pokud jste ochotni přelakovat kus nábytku, i když je to jen vnitřek, základní nátěr pravděpodobně stojí za pokus.

Pokud má váš nábytek výrazný problém se zápachem, je to skvělé řešení. Je to docela prospěšná technika pro nás všechny!

5. Mýdlo nebo detergent na dřevo

Bakterie a bakterie uvnitř dřeva jsou často zdrojem zatuchlých pachů. To platí zejména v případě, že byl dřevěný nábytek po delší dobu vystaven vysoké vlhkosti.

Používejte mýdlo na dřevo určené k čištění a hubení mikroorganismů ve dřevě. Před použitím dřeva si přečtěte pokyny výrobce k použití a péči o dřevo.

Aby bylo zajištěno, že je veškeré dřevo dobře pokryto, důkladně očistěte všechny hrany, rohy, pod madly a pod nábytkem. Poté nechte zcela vyschnout.

6. Kávová sedlina nebo dřevěné uhlí

Pokud máte velkou komodu nebo skříň se zásuvkami, některé z dalších způsobů mohou znesnadnit přístup na všechny povrchy. Místo toho naplňte otevřenou nádobu kávovou sedlinou nebo dřevěným uhlím a zavřete zásuvky.

Po několika dnech se vraťte a podle potřeby doplňte čerstvou kávou nebo dřevěným uhlím. Dřevěné uhlí je přírodní složka, která by vám mohla pomoci zbavit se zatuchlého zápachu z vašeho nábytku.

7. Bělidlo

Bělidlo je jedním z nejznámějších univerzálních dezinfekčních prostředků na trhu. Důležité je správně naředit — použijte jednodílné bělidlo na deset dílů vodného roztoku.

Chcete-li zabít všechny bakterie, které mohou vytvářet zápach, udržujte povrch nábytku vlhký, ale ne namočený po dobu 30 minut.

8. Roztok vody a octa

Toto je osvědčená metoda, jak se zbavit těchto škodlivých pachů. Nejkvalitnější ocet je bílý, ale pokud žádný po ruce nemáte, postačí jablečný ocet.

Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1 a nábytek dobře otřete, než jej necháte uschnout na vzduchu. Alternativně můžete roztok nalít do lahvičky s rozprašovačem a aplikovat jej tam, kde si vaše srdíčko přeje.

Tato věc je docela účinná. Ocet je vynikající přírodní čištění, které bude stačit!

Závěr

Předpokládáme, že to není zrovna vzrušující téma k diskusi, ale je to něco, co přichází s množstvím starožitného nábytku. Musíš se s tím vyrovnat!

Tady to máte, přátelé, nejlepší tipy a triky, jak odstranit zápach plísní z nábytku.