Co způsobuje, že se topné jádro pokazí? 5 šokujících příčin!

Co způsobuje poruchu topného jádra? Existuje mnoho důvodů, proč jádro ohřívače nefunguje, včetně ucpání a netěsností v systému.

Znečištění chladicí kapaliny v ucpání nebylo opakovaně vypláchnuto. To je důvod, proč musíte vyhledat autoservis, abyste mohli bezpečně a adekvátně diagnostikovat problémy s vozidlem.

Znovu jej opravte, aby odmrazovač a ohřívač dobře fungovaly. Umístění topného jádra je za palubní deskou vozidla, což z něj dělá komplikované místo, kam se vydat. Náklady na opravu mohou být relativně vyšší než obvyklá oprava, pokud navštívíte autoservis. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Co způsobuje, že se vaše topné jádro pokazí?

Níže jsou uvedeny známky toho, že jádro ohřívače není správné a je třeba jej sledovat.

#1. Vychází málo nebo vůbec žádné teplo

Nedostatek tepla je neklamným znakem toho, že jádro ohřívače je špatné, protože vám to také trochu dává představu o poruše motoru dmychadla, na kterou si najmete odbornou pomoc, aby ji zkontrolovali.

#2. Sladká vůně v autě

Sladká a slaná vůně ve vozidle je jedním z jistých příznaků chladicí kapaliny nebo unikající kapaliny. Měli byste zkontrolovat tento sladký zápach mimo auto a únik pod vozidlem.

#3. Náklad prochází chladicí kapalinou rychle

Vozidlo, kterému dojde kapalina, souvisí hodně s problémem jádra topení. Únik není viditelný, když jej hledáte, protože chladicí kapalina se dostává ven, když jsou systémy vozidla studené, stejně jako úniky začínají z kabiny.

#4. Auto se vypařilo

Dobrým znamením, že jádro topení nefunguje správně, je, že se vozidlo vypařilo. Okamžitě si nechte auto prohlédnout, protože unikající chemikálie zvaná etylenglykol poškozuje zdraví. Stahujte okna, jak se to stane, a během jízdy a opravte to ve stejný den.

#5. Vozidlo se přehřívá

Dalším příznakem, že jádro topení nefunguje správně, je, že se přehřívá v důsledku problému s ucpaným jádrem topení nebo prasklého těsnění hlavy. Nikdy nejezděte s vozidlem, pokud se i nadále přehřívá, proto jej co nejdříve odešlete do nejbližšího autoservisu.

Na co si dát pozor, když zjistíte, proč se topné jádro pokazí

Topení, které nedokončí práci, je jedna červená vlajka, ale jádro topení nikdy není problémem, protože na vině jsou kabinový vzduchový filtr, pojistka, větrací dveře a ventilátor. Nejprve tyto věci vylučte a dostaňte se k jádru jako ohromná práce, protože tohle je jedna věc, kterou si musíte zapamatovat, pokud budete v pokušení sfouknout výplach chladiče. Teploměr v autě ukazuje, že motor je teplejší než normálně, což znamená únik chladicí kapaliny a jádra. Není také dobré, když jste na koberci cítili chladicí kapalinu bez dalších důkazů.

Etylenglykol poškozuje dýchání a chladicí kapalina může často vycházet z jádra v jemné mlze i přes malý únik jako dírka. Vodítkem pro poškozenou karoserii je přístrojová deska, lepivé zbytky, jiné povrchy v autě nebo volant. Buďte proaktivní při údržbě vozidla, abyste prodloužili životnost topného jádra a zefektivnili jej.

Co se stane dál?

Jádro topení se pokazí kvůli netěsnosti a využívá chladicí kapalinu motoru k výrobě tepla. Netěsný prvek snižuje množství chladicí kapaliny v chladicím systému. Nízká hladina chladicí kapaliny způsobuje, že motor pracuje při extrémnějších teplotách. To má za následek poškození motoru. Kromě toho vězte, že netěsné jádro topení může přehřát stroj, protože způsobí následné přehřátí motoru a ztrátu chladicí kapaliny. I když to není běžné, je pravděpodobnější možnost ucpání topného jádra. Stačí způsobit přehřátí a omezit průtok chladicí kapaliny.

Opravy jádra topení

Níže jsou věci, které je třeba zvážit poté, co zjistíte, co způsobuje poškození jádra ohřívače:

#1. Výměna topného jádra

Vyhledejte jádro topení pod přístrojovou deskou, mezi přepážkou a spodní částí přístrojové desky. Jádro ohřívače se zakopává pod různé sestavy, plastové panely, kabely a spínače pro ovládání chlazení a topení a všechny ostatní šrouby, matice, šrouby a další. Když na něj dosáhnete v autě, udělá to celý a únavný den práce, i když věci jdou dobře.

#2. Pomocí zastavovacího úniku

Zastavení úniku je oblíbeným řešením při odstraňování úniku v jádru ohřívače. Po dokončení opravy jej můžete snadno aplikovat. Otevřete tedy nádrž, nastartujte auto a nalijte kapalinu přes chladicí systém. Poté motor běží nějakou dobu, zatímco chladicí kapalina cirkuluje a částice v kapalině pokračují systémem. Najde všude, kde je poškozené nebo proražené místo. Začne tvořit vrstvu na ploše a zastaví únik. Umístí plugin do díry. Toto je navíc obvyklý scénář a další informace o tom, jak nejlépe funguje zastavení úniku, najdete na webových stránkách výrobce nebo na lahvičce. Mohlo by vás také zajímat, že jádro ohřívače nefunguje správně.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co způsobuje poruchu jádra ohřívače, protože neexistují žádné jiné důvody pro zjištění úniku a ucpání systému. Ale pak pochopte opravy související s jádrem topení poté, co znáte jeho příčiny. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak vyčistit jádro ohřívače a jak obejít jádro ohřívače.