Co znamená F28 na pračce Whirlpool? 4 snadné kroky k vyřešení tohoto problému!

Víte, co znamená f28 na pračce Whirlpool? Digitální displej pračky Whirlpool Duet občas zobrazí chybový kód, který vás upozorní na dilema s vaší pračkou.

Typickým problémem je chybový kód F28, který označuje problém s komunikací s centrálním ovladačem. Obvykle lze tento problém vyřešit pouhým restartováním řídicího modulu.

Chcete-li tuto chybu odstranit, musíte dvakrát stisknout tlačítko zastavení a jednou tlačítko napájení. Pokud chybový kód přetrvává, odpojte pračku nebo na několik sekund vypněte hlavní napájení. Přátelé, s chybou f28 je vše v pořádku. Pokud se ale chcete dozvědět více o příčinách a řešení, jak tuto chybu odstranit, přečtěte si tento článek na konci!

Co znamená F28 na vaší pračce Whirlpool?

Co tedy znamená f28 na pračce Whirlpool? Kód chyby F28 označuje, že základní deska centrálního ovládání (CCU) a deska ovládání motoru (MCU) spolu správně neinteragují. Budete muset zkontrolovat všechna propojení na obou deskách; MCU se nachází pod podložkou a CCU je na horní straně podložky na pravé straně.

Jak opravit kód chyby F28 v pračce Whirlpool

V této části se dozvíte, co znamená F28 na pračce Whirlpool, a také některé kroky k vyřešení tohoto problému.

Krok č. 1. Kontrola připojení

Prvním krokem při opravě chybového kódu F28 je dvojitá kontrola všech připojení, počínaje centrální řídicí deskou CCU (umístěnou v horní vnitřní části podložky) a konče řídicí deskou motoru (umístěnou pod podložkou).

Někdy se stane, že pračka Whirlpool nebude fungovat během cyklu odstřeďování, což má za následek chybu F28 při provádění diagnostiky, což není významný problém. Slabá vazba na uživatelskou zkušenost nebo na centrální řídicí jednotku motoru a hlavní řídicí jednotku může způsobit výše uvedené. Chcete-li problém odstranit, mějte na paměti, že vodiče a konektory jsou správně připojeny, a poté proveďte komplexní kontrolu, abyste zjistili, zda není kabeláž vadná.

Krok č. 2. Stisknutím tlačítka stop nebo pauza

Pokud se na displeji pračky Whirlpool objeví f28, stačí 2x stisknout tlačítko stop nebo pauza a jedenkrát tlačítko napájení, aby se zobrazil chybový kód f28.

Krok č. 3. Odpojení pračky

Pokud se problém po tomto procesu nevyřeší, odpojte pračku z elektrické sítě a nechte ji odpojenou po dobu 60 sekund. Pokud máte prádlo v pračce Whirlpool, budete muset vyprázdnit kbelík pračky a znovu spustit prací cyklus od začátku, pokud provádíte cyklus čistého praní.

Kdykoli se vaše pračka během používání zatoulá, existuje možnost, že se spojení ztratí, což má za následek chybový kód F28. Chyba F28 by měla být vymazána odstraněním všech spojů z centrální řídicí desky a řídicí jednotky motoru a opětovným nasazením desky; pokud se tak nestane, je lepší vyměnit řídicí jednotku motoru. Pokud chybový kód přetrvává i po výměně řídicí jednotky motoru, je dobré vyměnit jednotku centrální desky. Centrální řídicí deska a řídicí deska motoru nejsou levné, takže když se potýkáte s problémem s rozpočtem, je lepší pořídit si z druhé ruky, které jsou za rozumnou cenu. Nezapomeňte ale myslet na jejich věk, zda fungují dobře nebo ne.

Krok #4. Resetování

Pokud jsou výsledky po provedení výše uvedených kroků stále neuspokojivé, resetujte ovládání myčky Whirlpool duet vypnutím alespoň na půl sekundy, zkontrolováním hadic a vypnutím přívodu vody. Odstraňte hadice, poté je znovu připojte a proveďte definitivní diagnostiku. Můžete si také přečíst o tom, jak resetuji pračku Maytag a jak odstranit ovládací panel z Whirlpool duet sport.

It’s A Wrap!

I když opravíte všechny součásti, které mohou být zdrojem chybového kódu F28 vaší pračky, může stále odmítnout fungovat. Změnili jste ukazatel teploty a vlhkosti a dva listy, ale číslo chyby F28 se stále zobrazuje. Většina jednotlivců v tomto okamžiku narazila na cihlovou zeď, ale stále můžete udělat pár věcí, abyste se této chybě vyhnuli. Za tímto účelem budete muset zkontrolovat, zda je spojení mezi primární elektronicky řízenou deskou a snímačem vibrací věc nebo ne. Pokud je kabeláž v perfektním stavu a snímač hladiny vody byl dříve vyměněn, problém je s největší pravděpodobností na systémové desce, kterou je třeba vyměnit.

Jednoduše řečeno, různé důvody mohou vést k chybovému kódu F28 na obrazovce ostřikovače Whirlpool duet; někdy by problém vyřešilo jednoduché odpojení stroje od napájení a jeho opětovné připojení. Ve většině případů však může být nutné vyměnit jak centrální řídicí desku, tak řídicí desku motoru. Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a všichni jste si jej po přečtení moc užili. Jsme rádi, že se všichni dozvíte o tom, co znamená f28 na pračce Whirlpool. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali na konci tohoto článku! Můžete si také přečíst, kolik stojí pračka a sušička Whirlpool Cabrio.