Jak používat dětskou vaničku

Jak používat dětskou vaničku? Nyní, když máte dětskou vaničku, co potřebujete vědět, jak na to?

Zde je několik tipů:

– Naplňte vanu teplou vodou. Před přidáním dítěte otestujte teplotu vody na předloktí. Ideální teplota ke koupání je 95-100 stupňů Fahrenheita. Děti by se neměly koupat ve studené vodě, protože to může způsobit jejich nachlazení a může to vést k respiračním problémům.

– Přidejte do vody malé množství mýdla nebo šamponu. Nepoužívejte bublinkové koupele, protože mohou podráždit pokožku vašeho dítěte. Opatrně umístěte své miminko do vany tak, že mu jednou rukou podložíte záda a krk a druhou podepřete zadečkem. Ujistěte se, že jejich hlava zůstává po celou dobu nad vodou.

Může se dítě vykoupat, než šňůra spadne?

Odpověď na tuto otázku je tak trochu šedá zóna. Někteří rodiče se rozhodnou koupat své dítě brzy po narození, než pupeční šňůra odpadne. Jiní počkají, dokud kabel úplně nespadne. Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď; je na vás a vašem poskytovateli zdravotní péče, abyste se rozhodli, co je pro vaše dítě nejlepší.

Některé věci, které je třeba zvážit: pokud se vaše dítě narodilo předčasně, může být náchylnější k infekci a nemělo by se koupat, dokud jeho lékař neřekne, že je to v pořádku.

Pokud se vaše dítě narodilo císařským řezem, budete muset před koupáním počkat, dokud se řez nezahojí. také děti se žloutenkou (zežloutnutí kůže a očního bělma) by se neměly koupat, dokud jejich lékař neřekne, že je to v pořádku.

Mohu se koupat se svým 3měsíčním dítětem?

Koupat se s vaším tříměsíčním miminkem je v pořádku, pokud budete opatrní. Ujistěte se, že voda není příliš horká a hlídejte své malé dítě, abyste se ujistili, že nedostane příliš mnoho vody do úst. Můžete také zvážit použití dětské vaničky určené ke koupání kojenců. To jim pomůže udržet je v bezpečí a pohodlí během koupele. Užívat si!

Poznámka: Pokud plánujete několik způsobů, jak prozkoumat koupání vašeho děťátka, podívejte se na tento úžasný průvodce, kdy můžete použít bublinkovou koupel pro vaše dítě.

Kdy přestanete používat dětské praní?

Většina pediatrů doporučuje přerušit používání dětského mycího prostředku ve věku dvou let. Dětské mytí obecně není nutné, jakmile dítě dosáhne tohoto věku, a lze jej nahradit mýdlem. Pokud má vaše dítě citlivou pokožku, možná budete muset pokračovat v používání dětského mycího prostředku, dokud nebude starší. Pokud máte nějaké dotazy ohledně toho, kdy přestat používat dětské mycí prostředky, poraďte se se svým pediatrem.

Mýdlo je pro většinu dětí starších dvou let lepší volbou než dětské mytí, protože je méně pravděpodobné, že bude dráždit. Mýdlo lze použít na všechny části těla, zatímco mýdlo by se mělo používat pouze na určité oblasti, jako je obličej a oblast plen. Mýdlo také vydrží déle než dětské mytí, takže je z dlouhodobého hlediska hospodárnější.

Jaké produkty do koupele potřebuji pro novorozence?

První věc, kterou potřebujete, je jemné mýdlo nebo mytí. Mnoho lidí rádo používá Johnson’s baby wash. Budete také chtít nějaký typ mléka, abyste udrželi pokožku vašeho dítěte hydratovanou. Aveeno vyrábí skvělou řadu produktů pro novorozence. Pokud hledáte něco přirozenějšího, SheaMoisture má několik dobrých možností. Nakonec nezapomeňte na krém na plenky! Burt’s Bees je skvělý přípravek, který je bezpečný pro pokožku novorozenců.

Jak vaše dítě stárne, můžete do seznamu koupelových produktů přidat šampon a kondicionér. Ujistěte se, že si vyberete vzorec, který je určen pro děti – mají velmi jemnou pokožku hlavy a vlásky! A nakonec nezapomeňte na dětský olej. Může pomoci zklidnit pokožku a zabránit tomu, aby vaše dítě bylo příliš suché.

Co se týče přípravků do koupele, vybírejte vždy něco šetrného a vyrobeného pro novorozence. Chcete mít jistotu, že pečujete o jemnou pokožku vašeho miminka!

Kdy můžete začít používat perličkové koupele pro miminka?

Děti mohou začít používat perličkové koupele kolem šesti měsíců. Ujistěte se, že jste zvolili variantu bez mýdla a barviv a vyhněte se všem produktům, které obsahují vůně. Před přidáním dítěte otestujte teplotu vody ve vaně a během koupele je sledujte. Perličkové koupele jsou skvělým způsobem, jak relaxovat a uklidnit vaše dítě!

Některá miminka si mohou hrát s bublinkami, jiná si budou chtít jen namočit ve vaně. Buďte připraveni na nepořádek – bubliny mají tendenci létat všude! Pro případ nehody mějte nablízku nějaké ručníky. A nakonec vždy nezapomeňte své dítě po koupání důkladně opláchnout. Užijte si společně ty relaxační koupele!

Kdy může mít dítě bublinkovou koupel?

Obvykle se doporučuje, abyste počkali, dokud vaše dítě nebude staré alespoň šest měsíců, než mu poskytnete bublinkovou koupel. Je to proto, že jejich kůže ještě není plně vyvinutá a jsou náchylnější k podráždění bublinami a mýdlem.

Koupání může být zábavným a relaxačním zážitkem pro rodiče i děti, takže je důležité, abyste se ujistili, že dodržujete správné bezpečnostní pokyny. Máte-li dotazy, kdy si může vaše miminko užívat perličkové koupele, poraďte se se svým dětským lékařem. Budou vám schopni poskytnout konkrétní rady na základě individuálních potřeb vašeho dítěte.

Děti milují trávit čas ve vaně a existuje mnoho způsobů, jak zpříjemnit koupání vám oběma. Některé jednoduché nápady zahrnují přidání některých hraček nebo bublin do směsi, přehrávání hudby nebo společné čtení příběhu. Můžete si také povídat a zpívat se svým malým, když je ve vaně. Je to skvělý způsob, jak se se svým dítětem sblížit a pomoci mu rozvíjet důležité jazykové dovednosti.

Je důležité mít na paměti, že miminka mohou rychle prochladnout, a proto podle toho upravte teplotu vody. Také byste se měli vyvarovat ponechání miminka ve vaně bez dozoru, byť jen na pár sekund.

Pokud hledáte další způsoby, jak udržet své dítě v bezpečí během koupání, podívejte se na náš článek o tipech pro bezpečnost novorozenců. Dodržování těchto jednoduchých pokynů vám pomůže zajistit, že si vy i vaše dítě užijete zábavné a bezpečné koupání.