Jak vyrobit dětský obal na knihu

Vyrobit si vlastní obal na dětskou knížku je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a dodat na památku vašeho dítěte osobní dotek.

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit kryt, a žádné dva kryty nebudou úplně stejné. Tento blogový příspěvek vám ukáže, jak vytvořit obálku dětské knihy. Začněme.

Způsoby, jak vyrobit obal na knihu pro miminko

První rok vašeho miminka je plný cenných vzpomínek, které vám zůstanou na celý život. Proč je všechny nezachytit v krásné dětské knížce? A jak lépe ji udržet v bezpečí, než ji zabalit do obalu vyrobeného na míru?

Zde je postup:

Nejprve si ustřihněte kus lepenky na velikost, jakou chcete mít přebal knihy. Nejlepší je, když pokrývá přední a zadní stranu každé stránky v knize a na každé straně má jeden nebo dva palce navíc pro pozdější účely vazby.

Ozdobte karton, jak chcete. Barva ve spreji je pro tento krok skvělá, protože vám poskytne pěkné rovnoměrné pokrytí velkých ploch bez velkého úsilí. Můžete také použít samolepky nebo jakékoli jiné materiály, které by vás mohly zaujmout, možnosti jsou nekonečné.

Pokud používáte barvu ve spreji, ujistěte se, že se při nanášení nepřibližujete příliš blízko; jinak by se nějaký přestřik mohl dostat do všeho ostatního kolem vás, místo jen tam, kde to nejvíc potřebujeme: na krásný nový obal dětské knihy.

Dále na obal přidejte jméno dítěte a datum narození. Pokud používáte samolepky, jednoduše je odlepte od podkladového papíru, než je nalepíte na nově natřený kartonový povrch. Můžete také napsat tyto detaily fixem nebo dokonce použít pásku k vytvoření štítku pro každou stranu, pokud to pro vás bude nejlepší – volba je zcela na vás.

Nakonec, jakmile vše úplně zaschne, otočte oba kusy tak, aby směřovaly ven, přičemž uvnitř je nyní pouze lepenkový obal.

Zakryjte zadní stranu kartonu dalším kusem papíru (nebo více ozdob) a ujistěte se, že je bezpečně přilepený, aby se v budoucnu zabránilo nechtěnému převrácení nebo vypadnutí stránek.

Svažte stránky dohromady nějakou stuhou nebo provázkem – buďte kreativní, jak chcete, a váš vlastní obal na dětskou knihu je připraven k použití. Gratulujeme, mami a tati! Právě jste vytvořili krásnou a trvalou vzpomínku na první rok vašeho drobečka.

Jaký je skvělý obal na dětskou knihu?

Obálka vaší dětské knihy by měla splňovat alespoň následující;

– Oslovte cílové publikum (věkové rozmezí) – například jasné barvy a veselé obrázky, pokud je to pro malé děti, něco kreativnějšího nebo nápaditějšího, pokud je to pro starší děti (možná i animace!) – a naopak.

Tmavší barevné schéma by slušelo staršímu publiku lépe než malým dětem. Snažte se, aby vaše obálky nebyly příliš složité, protože chcete, aby jim rodiče rozuměli stejně jako jejich dítě.

– Ujistěte se, že zde nejsou žádné obrázky, které by mohly být urážlivé nebo znepokojující pro mladší diváky, jako jsou zbraně atd. Může se to zdát samozřejmé, ale někdy jsou tyto věci při navrhování roztomilých obálek knížek přehlíženy.

– Název knihy a jméno autora by měly být snadno čitelné na dálku – to je zvláště důležité, pokud bude vaše kniha vystavena v knihovně nebo knihkupectví

– Písma, která jsou přátelská k dětem a příjemná na pohled

– Vhodné obrázky a ilustrace (opět žádné zbraně, prosím!) pomáhají vyprávět část příběhu, aniž byste toho příliš prozradili – díky tomu budou děti chtít číst skutečnou knihu, aby zjistily, co se stane.

– Jednoduchý, ale efektní design, který lze snadno zapamatovat i poté, co jej viděl jen na několik sekund! To je něco, o co všichni dobří designéři usilují. Skvělé obálky dětských knih rozhodně vyčnívají z řady.

Jak vytvoříte dětskou knihu na plátně?

Canva je skvělý způsob, jak vytvořit dětskou knihu, protože se snadno používá a můžete vytvářet profesionálně vypadající knihy.

Chcete-li vytvořit dětskou knihu na plátně, začněte vytvořením nového dokumentu. Poté vyberte možnost rozvržení „Kniha“.

Dále přidejte svůj text a obrázky na stránky své knihy. Podle potřeby můžete změnit velikost a uspořádání stránek.

Po dokončení exportujte knihu jako soubor PDF. Poté ji můžete vytisknout nebo sdílet online. Vytvoření dětské knihy pomocí Canva je snadné a zábavné. Zkuste to ještě dnes!

Jak uděláte první knihu pro miminko?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit první knihu pro miminko. Jedním ze způsobů je vyfotit své miminko a sestavit je do fotoalba. Další možností je vytvořit si deník se všemi svými myšlenkami a pocity během těhotenství a po narození dítěte.

Můžete si také vytvořit zápisník s obrázky, výstřižky a dalšími upomínkovými předměty z prvního roku vašeho dítěte. Ať už si vyberete kteroukoli trasu, nezapomeňte uvést milníky, jako je první úsměv nebo převalení vašeho dítěte, stejně jako vzácné vzpomínky z těchto prvních měsíců a let.

Zachycení těchto okamžiků vám pomůže ohlédnout se za tímto zvláštním obdobím vašeho života na mnoho dalších let.

Bez ohledu na to, jak ji tvoříte, první kniha pro miminko je skvělým způsobem, jak si připomenout raná léta vašeho dítěte. Je to hmatatelná připomínka všeho úžasného, ​​co jste vy a vaše ratolesti spolu zažili. Buďte tedy kreativní a začněte dokumentovat tyto vzácné vzpomínky ještě dnes.