Co si obléct na muslimskou svatbu: tipy pro hosty

Pokud si nejste jisti, co si vzít na muslimskou svatbu, pamatujte na jednu věc. Skromnost je nezbytná pro zachování respektu, když se účastníte muslimské svatby.

A pokud se chcete dozvědět více příruček etikety pro různé typy svateb, doporučujeme procházet náš blog. Víte například, co si vzít na židovskou svatbu?

Co by si měl host obléci na muslimskou svatbu?

Zachovejte skromnost

 • Pokud si nejste jisti, zeptejte se snoubenců na přijatelné oblečení, které byste si měli vzít na jejich svatbu
 • Muslimské svatby konané v mešitě očekávají skromnost ohledně oblékání hostů
 • Ženy musí nosit dlouhé šaty, které zakrývají nohy a ruce, a muži musí mít také něco skromného a formálního, jako je košile s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty
 • Hosté si také musí zakrýt vlasy šátkem nebo šátkem
 • Nenoste něco, co bude odhalovat příliš mnoho kůže
 • Ujistěte se, že váš výstřih je skromný a že jsou zakryta i ramena, břicho a kotníky, nejen paže a nohy

Vzhledem k tomu, že pokrytí je nezbytné pro udržení skromnosti a zachování respektu, přečtěte si, jak nosit šátek na svatbu.

Jakou barvu byste neměli nosit na muslimské svatbě?

Obvykle jsou černá, bílá a červená barva, které je třeba se vyhnout, když se účastníte muslimské svatby. Můžete se však také zeptat páru na barvy, které jste si vybrali pro svůj outfit, abyste se ujistili, že nebudete náhodou vypadat neuctivě.

Podobně jako na jiných svatbách, některé barvy zobrazují pohřby a smutek, takže je nejlepší se jim na svatbách vyhnout.

Co by si měl nemuslim obléci na muslimskou svatbu?

Různé muslimské rodiny se mohou lišit v očekávání vhodného oblečení pro své svatební hosty. To je důvod, proč se musíte zeptat nevěsty nebo ženicha, pokud si nejste jisti, co na sebe.

Nejlepší je však předpokládat, že při výběru oblečení musíte zachovat skromnost. Vyhněte se například oblečení, které je krátké nebo ukazuje kůži.

Ženy mohou být také požádány, aby si zakryly hlavu. A co se týče mužských hostů, měli byste také praktikovat stejnou úroveň formálnosti jako hosté ženského pohlaví, to znamená, že nenosíte nic neformálního nebo neukazujte kůži.

Co nosíte na svatbu v muslimské mešitě?

Při návštěvě svatby v muslimské mešitě se oblečte konzervativně. Ženy musí mít zakrytá ramena, hrudník, paže a nohy a také by měly nosit šátek, kterým si zakrývají hlavu.

Měli byste nosit dlouhé ponožky, které zakrývají kotníky, protože při vstupu do mešity si také zujete boty. Příkladem dobrého outfitu jsou dlouhé šaty nebo dlouhá sukně v kombinaci s košilí s dlouhým rukávem a mírným výstřihem.

Pokud jde o mužské hosty, je zde méně omezení ve srovnání s ženami. Stále však musíte nosit něco, co zakrývá pupík až ke kolenům, nebo zvážit formální oblečení, které obvykle nosíte na jiných svatbách, jako je oblek.

Co se děje na muslimských svatbách?

Je to vaše první účast na muslimské svatbě? Zde je několik věcí, které můžete očekávat, abyste zajistili respekt:

 • Důkladně si přečtěte pozvánku a seznamte se se zásadami manželského páru ohledně toho, co si mají vzít na sebe, darů a dalších věcí, které mohou hosté dělat a co ne (např. nikdy nedávat dárky v krabicích nebo se vyhýbat nosit světlé barvy a barvy jako bílá a černá, které mohou být považovány za neuctivé)
 • Na svatbu nenoste žádné alkoholické nápoje
 • Odpovězte na pozvánku co nejdříve
 • Nikdy nechoďte na svatbu pozdě
 • Nepředpokládejte, že si s sebou můžete vzít další osobu
 • Znejte části svatby, kde se očekává vaše přítomnost, a zúčastněte se všech
 • Přečtěte si o uspořádání sezení pro hosty, protože můžete být segregováni podle pohlaví
 • Možná se také budete muset zdržet socializace s opačným pohlavím
 • Seznamte se s muslimskými pravidly a tradicemi, zvláště když se svatba bude konat v mešitě
 • Nikdy se nedotýkejte Koránu, pokud nejste muslim
 • Nebojte se požádat o radu, pokud si nejste jisti, co dělat dál

Kolik peněz dáte na muslimskou svatbu?

Neexistuje žádné konkrétní pravidlo týkající se částky, kterou byste měli dát na muslimské svatbě. Může se pohybovat od 30 do 200 USD, ale nakonec se můžete rozhodnout podle toho, co vám vyhovuje.

Můžete také požádat nevěstu nebo ženicha sami o dárek, který chtějí. Hotovost je však tradičnějším darem než předměty na mnoha muslimských svatbách.

Co dáváte jako dárek na muslimské svatbě?

Většina muslimských svateb nepřijímá dárky v krabicích a pár nemá ani seznam dárků. Můžete být vyzváni, abyste přinesli hotovost, ale nedávejte peníze přímo páru.

Uctivým přístupem je vložit peníze do obálky a dát je na svatební hostinu. Další možností je poslat to páru domů.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co si vzít na muslimskou svatbu, kde se očekává skromnost a konzervativní oblečení.

Ženy se musí ujistit, že nevykazují příliš mnoho kůže, a pokud se muslimská svatba koná v mešitě, možná si budou muset zakrýt vlasy a kotníky. Co se týče mužských hostů, očekává se i formalita.

Pokud si nejste jisti, vždy se můžete zeptat také dvojice.

Účastníte se také katolické svatby? Přečtěte si, co si obléct na katolickou svatbu.