Jak vyčistit zapáchající sušičku? 5 snadných kroků!

Hledáte, jak vyčistit zapáchající sušičku? Smradlavá sušička nejen dráždí, ale může také přenášet zápach na některé z čistších oděvů. Co je zdrojem zápachu v sušičce? Hromadění vláken ve výfukovém otvoru může omezit proudění vzduchu a podpořit tvorbu plísní.

Pokud by se nahromadění mělo odstranit a problém by měl být vyřešen úplným vyčištěním ventilace. Očekáváte, že vás po otevření dvířek sušičky uvítá svěží příjemná vůně. Ne vždy je to však vůně, která vás přivítá. Když to nejméně čekáte, otevřete dvířka sušičky a trhnete sebou, když cítíte, že je něco špatně!

Vaše sušička by neměla zapáchat jako znečištěné ponožky nebo cvičební úbor, který ležel mnoho dní v kbelíku na prádlo. No, máme pro vás dobrou zprávu, tedy máme lék na čištění smradlavého sušáku!

Metody čištění páchnoucích sušiček

Čištění zapáchající sušičky je snadné a musí se provádět třikrát ročně jako rutina pravidelného servisu sušičky. Nejen, že zachová vaše oblečení svěží a vyčištěné, ale také pomůže vaší sušičce vydržet déle tím, že odstraní žmolky, které brání cirkulaci vzduchu a představují hrozbu popálení. V tomto článku se dozvíte, jak vyčistit zapáchající sušičku; níže jsme zmínili všechny kroky, které vám pomohou při čištění smradlavé sušičky.

Krok č. 1. Odpojte sušičku

Abyste předešli úrazu elektrickým proudem, odpojte stroj před dezinfekcí. Pokud používáte sušičku na propan, vypněte přívod plynu. Vyjměte sušičku ze zásuvky, aby bylo potrubí lépe dosažitelné. Odstraňte elastický odvod prachu ze zadní části sušičky. Vytáhněte všechny velké kusy vláken a kožešiny z potrubí odsáváním vakua. Vysávejte přes zadní část portu sušičky. Odpojte vnější ventilační uzávěr a vyčistěte vnitřek, náchylný k hromadění nečistot.

Krok č. 2. Vyčistěte lapač vláken

Uvolněte lapač vláken a pomocí ručníku odstraňte veškeré nahromaděné vlákna. Chcete-li extrahovat drobné částice, vyzkoušejte adaptér tenké hubice vysavače. Opláchněte past na medvědy pod tekoucí vodou a oškrábejte ji měkkým kartáčem, abyste odstranili všechny zbytky, než ji necháte uschnout. Poté vyčistěte vlákna a nečistoty nashromážděné v trubce sušičky pomocí vysavače během sušení lapače vláken. Nakonec vysajte oblast nad sušičkou, zejména také pod větracím otvorem. Odstranění žmolků pomocí vysavače je účinnější a účinnější metoda než čištění jinými věcmi.

Krok č. 3. Odstraňte vlákna z větracího otvoru sušičky

Odpojte větrací otvor sušičky a zatlačte jej daleko od stěny. Chcete-li odstranit vlákna a další předměty, odsajte výstup. Ujistěte se, že větrací otvory a okenice na vnější straně domu jsou také viditelné. Uspořádejte sušičku a znovu připojte vnitřní větrací otvor. Zvedněte filtrační panel a odkryjte lapač vláken. Odstraňte obrazovku a umístěte ji ven. Pomocí kartáče na zachycení vláken odstraňte veškeré husté vlákna. Přičichněte k obrazovce, abyste zjistili, zda je příčinou zápachu; pokud zapáchá nečistou, odložte ji k dalšímu čištění.

Uvnitř odkrytého lapače vláken umístěte kartáč na lapač vláken. Přejeďte jím tam a zpět přes past, abyste odstranili všechny velké žmolky. Chcete-li odstranit všechny malé nečistoty nebo zrnka vláken, odstraňte vlákna pomocí sací hadice. Lapač vláken můžete znovu umístit v pořádku, pokud voní.

Může být užitečné přečíst si, jak často čistit větrací otvor sušičky a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.

Krok č. 4. Vyčistěte vnější povrch sušičky

Nyní můžete vnější část sušičky vyčistit jednou dávkou bělidla a devíti dávkami vody ve spreji. Nastříkejte čisticí roztok do bubnu sušičky (nebo dovnitř), dokud se nevsákne. Nechte tuto směs 5 až 10 minut, aby se odstranily bakterie a plísně, které generují páchnoucí a odporné aroma. Druhou alternativou je použití měkké utěrky z mikrovlákna pro čištění vnějšku sušičky. Tento ručník můžete také namočit do bílého octa. Pomocí hadříku vytřete buben sušičky, podle potřeby jej namočte do bílého octa a bělidla.

Než necháte dvířka sušičky otevřená, aby vnitřek mohl vyschnout na vzduchu, je lepší vyčistit pryžové těsnění dvířek sušičky. Před sušením použijte další ručník a ponořte jej do vody, aby byl vlhký, a tímto ručníkem znovu otřete sušičku. To vám pomůže zbavit se zápachu octa a bělidla a vaše páchnoucí sušička bude svěží a čistá.

Krok č. 5. Vyčistěte vnější povrch sušičky

Po provedení všech kroků je posledním krokem čištění sušičky venku. Za tímto účelem vezměte měkký ručník, ponořte jej do čisté vody a poté jím otřete vnější část sušičky, abyste odstranili žmolky a nečistoty zvenčí. Můžete si také přečíst o odstranění horního krytu pračky.

It’s A Wrap!

Byli jsme rádi, že jste se všichni naučili čistit zapáchající sušičku. Vždy se stane, že sušička někdy kvůli pravidelnému používání zapáchá. Tato vůně proniká také do vašeho prádla a vaše čisté prádlo zapáchá. Výše jsme zmínili všechny kroky, které vám pomohou vyčistit páchnoucí sušičku. Je lepší čistit sušičku tímto způsobem třikrát za rok, aby zůstala v lepších podmínkách a také bez zápachu. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku na konci; doufáme, že jsme vám pomohli!