Jak vyrobit opravdu skvělou dětskou knihu

Jak udělat opravdu skvělou dětskou knížku? Když přijde na výrobu dětské knihy, je několik věcí, které byste měli mít na paměti.

Zde je několik tipů, jak vytvořit opravdu skvělou dětskou knížku:

– Vyberte si téma, které je pro vaše dítě osobní a jedinečné. To by mohlo být založeno na jejich oblíbených barvách, zvířatech nebo dokonce postavě z pohádkové knihy.

– Zahrňte spoustu fotografií a dalších upomínkových předmětů. Na toto období jejich života se budete chtít s láskou ohlédnout, takže si to dobře zdokumentujte!

– Přidejte své vlastní osobní doteky. Může to být cokoli od kreseb a náčrtů po ručně psané poznámky a příběhy.

Měli byste napsat do knihy, kterou dáváte jako dárek?

Odpověď vás možná překvapí, ale odborníci říkají ano! Napište své myšlenky na přední stranu obálky nebo titulní stranu. Obdarovaný na vás bude myslet pokaždé, když knihu otevře.

co bys měl říct? Můžete použít citát, něco osobního nebo dokonce jen jednoduché: „Příjemné čtení!“

Pokud nevíte, co napsat, zkuste jeden z těchto:

„Bez knih je historie tichá, literatura němá, věda ochromená, myšlení a spekulace na mrtvém bodě.“ – Barbara Tuchmanová

„Existuje mnoho malých způsobů, jak rozšířit svět svého dítěte. Láska ke knihám je ze všech nejlepší.“ – Jacqueline Kennedy Onassisová

„Pokoj bez knih je jako tělo bez duše.“ – Marcus Tullius Cicero

„Knihy jsou nejtiššími a nejstálejšími přáteli; jsou nejdostupnějšími a nejmoudřejšími poradci a nejtrpělivějšími učiteli.“ – Charles W. Eliot

Ať už se rozhodnete napsat cokoli, udělejte to upřímné a autentické. A bavte se tím! Darovat knihu je koneckonců jedna z radostí čtenáře. Šťastné dávání dárků!

Máte nějaké oblíbené nápisy v knihách, které jste dostali? Podělte se o ně v komentářích níže!

Co píšete do knížky od babičky?

Kniha pro miminko od babičky je skvělý způsob, jak zachytit všechny úžasné okamžiky, které sdílíte se svou novou vnučkou. Zde je několik nápadů, které můžete zahrnout do knížky o miminku vaší babičky:

-Fotky vás a vaší vnučky společně

-Poznámky o tom, kdy a kde jste ji poprvé potkali

-Zprávy od ostatních členů rodiny, které ji vítají na světě

-Citáty nebo básně o babičkách nebo miminkách

– Kresby, malby nebo skici od vaší vnučky

-Záznamy zvláštních milníků, jako je její první slovo nebo kroky

-Vstupenky, programy nebo menu z akcí, kterých jste se společně zúčastnili

-Dopisy, karty nebo e-maily, které vám posílá během let, kdy vyrůstala

-Cokoli jiného, ​​co vystihuje váš jedinečný vztah!

Co píšete do knihy s věnováním pro miminko?

Do knihy s věnováním pro miminko můžete zahrnout několik věcí. Nejprve můžete svému dítěti napsat dopis. Tento dopis může být o čemkoli – o vašich nadějích a snech pro ně, o tom, co na nich už milujete, nebo prostě o několika moudrých slovech.

Můžete také zahrnout fotografie vašeho dítěte, ale i rodinných příslušníků a přátel, kteří byli zapojeni do jejich dosavadního života. A nakonec můžete přidat i jakékoli speciální upomínkové předměty, jako je jejich rodný list nebo fotografie z ultrazvuku.

Ať už se rozhodnete zahrnout cokoli, ujistěte se, že to bude pro vaše dítě hodně znamenat, až se na to v budoucnu podívá.

Při psaní dopisu svému dítěti neexistují žádná pravidla – pište jen od srdce. Ale pokud jste uvízli v nápadech, zde je několik věcí, které vám pomohou začít:

* Čeho doufáte, že vaše dítě v životě dosáhne?

* Jakým člověkem doufáte, že se stanou?

* Jaké byly vrcholy jejich prvního roku (nebo tak nějak) života?

* Jak vám rodičovství změnilo život k lepšímu?

Bez ohledu na to, co se rozhodnete zahrnout, ujistěte se, že vaše kniha s věnováním je skutečně osobní pro vaše dítě. Koneckonců, je to jedinečná kniha, za kterou se budou moci ohlížet a navždy ji milovat.

Poznámka: Pokud jste čerstvá maminka a nevíte, jak své ratolesti přerůst z vaničky, podívejte se na náš návod, co dělat, když miminko přeroste z vaničky, kde najdete nápady a tipy.

Co mám zapsat do knihy?

Tuto otázku dostávám často a pokaždé mě zarazí. Existuje tolik způsobů, jak na to odpovědět, a odpověď každého člověka bude jiná.

Nejlepší způsob, jak k této otázce přistoupit, je zamyslet se nad tím, co chcete, aby si čtenář z knihy odnesl. Chcete, aby si zapamatovali konkrétní okamžik? Nebo možná chcete, aby se po přečtení cítili inspirováni. Ať už je to cokoliv, ujistěte se, že to váš nápis odráží.

Zde je několik dalších věcí, které je třeba mít na paměti při psaní knihy:

– Nechte to krátké a sladké – nechcete čtenáře zahltit příliš velkým množstvím textu.

– Buďte osobní – napište něco, co bude rezonovat se čtenářem na osobní úrovni.

– Nechte to smysluplné – volte svá slova pečlivě tak, aby byla úderná.

Nejdůležitější je zapamatovat si, že nápis by měl být něčím, co vám vyhovuje. Koneckonců je to odraz vás, takže se ujistěte, že představuje to, kdo jste a co zastáváte. S tím na mysli jděte a zapište se pryč!