Co si obléct na církevní svatbu: co dělat a co nedělat

Pokud jste zvědaví, co si vzít na svatbu v kostele, probereme očekávanou etiketu pro muže a ženy. Tento článek pojednává o tom, co dělat a co nedělat pro svatební hosty v kostele.

Můžete si také prohlédnout náš svatební blog, kde najdete další návody, co si obléct jako host na různé typy svateb. Dokonce jsme se bavili o tom, co si vzít třeba na svatbu.

Stále se však řiďte kódem oblečení určeným hostiteli, abyste se ujistili, že zapadnete se zbytkem hostů.

Kompletní průvodce Co si obléknout na církevní svatbu

Ženy

Hostující žena musí mít na sobě něco skromného a nic moc nápadného, ​​aby to nevěstu upoutalo. Většina církevních svateb má formální dress code, a pokud vaše šaty příliš odhalují ramena, můžete přidat šátek nebo přikrývku.

Pokud chcete, můžete nosit kalhotový kostým, pokud jsou všechny vaše šaty poněkud vypasované nebo odhalující. Některým ženám je to pohodlnější, ale halenku můžete spárovat i se sukní, pokud tato kombinace nebude ležérní.

Dalším ne-ne při oblékání na svatbu v kostele je bílá barva. Pokud nevěsta neuvedla, že je to přijatelná barva, je obecně známo, že jako svatební host nikdy nenosíte bílou, protože je to barva vyhrazená pro nevěstu.

Přečtěte si, co je bílá svatba, abyste se dozvěděli více o etiketě tohoto svatebního zvyku.

Muži

Mužský host musí také při účasti na svatbě v kostele dodržovat formální dress code. To zahrnuje klasický oblek a kravatu s příslušnými kalhotami.

Nejlepší by bylo, kdybyste se vyhnuli jasným barvám a vzorům, a to i s kravatou. A s ohledem na formálnost používejte společenské boty a nikdy sandály nebo gumové boty.

Můžete být v pokušení nosit džínovinu, tenisky, mikiny nebo trička. A i když se vám mohou zdát pohodlné nebo více zapadají do vašeho stylu, pamatujte, že svatby v kostele jsou především formální a tyto kusy oblečení lze považovat za neuctivé.

Co nosíte na svatbě v katolické církvi?

Zvažte kód oblékání

Než se rozhodnete pro svůj outfit, musíte zkontrolovat dress code na pozvánce. Většina katolických svateb je semiformálních, což je jednodušší než formální dress code.

Myslete na rovnováhu mezi formálním a neformálním s poloformálním dress codem na svatbě v katolickém kostele. Pokud se jedná o večerní svatbu, zvolte neutrální tóny nebo dokonce tmavé barvy.

Ženy mohou nosit pohodlnější koktejlové šaty s párem neformálních bytů. Mužští hosté na svatbě v katolickém kostele s poloformálním dress codem mohou nosit košili a sako.

Mějte na paměti skromnost

I když katolické svatby nejsou tak přísné jako jiné církevní svatby, pamatujte, že jako host musíte mít stále na paměti skromnost. neměli byste stále nosit odhalující oblečení nebo vypadat, jako byste se zúčastnili sportovní akce.

Ženy si musí dávat pozor na nošení velmi krátké sukně nebo šatů, včetně oblečení, které příliš odhaluje horní část těla. Mužští hosté by také měli nosit oblečení, které mluví chytře a nikdy není příliš nevkusné nebo těsné.

Můžete si také promluvit s nevěstou nebo ženichem nebo dokonce s ostatními hosty, abyste věděli, zda by oblečení, které máte na mysli, bylo vhodné. Nebo, pokud jste se zúčastnili formální svatby, můžete také upravit styl oblečení, aby vypadal neformálněji.

Co nosíte na svatbu v 17:00 v kostele?

Podívejte se na svatební pozvánku na dress code, bez ohledu na to, zda se bude konat v kostele. Bezpečnou možností je považovat událost za formální, ale vybrat oblečení, které může přejít na večerní záležitost.

Vhodné mohou být neutrální a jednobarevné šaty s překrytím, protože ten můžete po obřadu vždy sundat. Naopak muži mohou mít při obřadu v 17 hodin smoking a motýlka; pak mohou nosit košili později.

Jaké barvy si na svatbu nenosíte?

Je všeobecně známo, že se na svatbu nenosíte barvy, jako je bílá, související barvy s bílou, celočerná, celočervená, metalické, výrazné barvy a vzory. Také, pokud jste hostem, ujistěte se, že nemáte na sobě stejnou barvu jako pár, matky páru, svatební party nebo mládenci.

Poslední věc, kterou chcete, je upoutat pozornost na sebe nebo vypadat, že jste zařazeni do programu. Dále zvažte náboženství nebo kulturu nevěsty a ženicha, protože některé barvy mohou být pro takovou příležitost urážlivé nebo považovány za nešťastné.

Stále více svateb však méně odpovídá tradicím a zvykům, takže je nejlepší poradit se s párem nebo hostiteli ohledně barev, které byste se měli vyvarovat. Věděli jste například, že existují nevěsty, které nosí černou?

Přečtěte si, co znamenají černé svatební šaty.

Závěr

Bylo to užitečné? Právě jsme diskutovali o tom, co si vzít na svatbu v kostele pro muže a ženy.

Hlavním úkolem je dodržovat pravidla oblékání, konzultovat nevěstu a ženicha nebo další hosty a mít na paměti skromnost, protože jde o svatbu v kostele. I když je to napůl formální, nenoste něco příliš vypasovaného, ​​odhalujícího nebo ležérního.

Doufáme, že jste se toho hodně naučili. Zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.