Jak přestavět čerpadlo tlakové myčky? 9 snadných kroků!

Jak předělat čerpadlo tlakové myčky? Zahrnuje kroky k odstranění problémů s tlakovou myčkou, než začnete, nasávání oleje při jeho odstraňování, výměna nového oleje, naplnění strany tlakového čističe, dále je čištění chemického sítka, výběr náhradního čerpadla, získání starý typ čerpadla odpojený, odinstalujte čerpadlo, namontujte nové čerpadlo a otestujte tlakovou myčku, zda funguje.

Čerpadlo v tlakové myčce totiž reguluje průtok vody a umožňuje jednotce fungovat tak, jak má. Bohužel ten haraburdí bude muset sedět v garáži. bez pumpy. Je to častý problém mezi majiteli domů. Jde o to, že čerpadlo tlakové myčky stále můžete přestavět. Pouze to, musíte zajistit nejlepší olej.

Kroky k přestavbě čerpadla tlakové myčky

Níže jsou uvedeny kroky ke zvážení, jak přestavět čerpadlo tlakové myčky.

Krok č. 1. Odstraňování problémů

Nejprve je důležité pokusit se problém vyřešit. Pomůže vám to zjistit část v čerpadle, kterou je třeba opravit. Dále věnujte pozornost věcem, jako je záruka nebo hladina průtoku vody. Nakonec zvažte, zda se na plynovou tlakovou myčku vztahuje záruka. Opravdu vám to ušetří námahu a čas. Na mnoho tlakových myček se zatím vztahuje záruka 1 až 2 roky. To znamená, že můžete jednotku poslat výrobci výměny nebo opravy.

Ještě lépe zavolejte zákaznický servis výrobce. Dejte jim číslo modelu, které vám dá vědět, zda je oprava bezplatná.

Nízký průtok vody může být důsledkem ucpání potrubí. Nebo to může být způsobeno vadným připojením ve zdroji vody. Zkontrolujte síta filtru a sací ventil, zda věci zůstávají čisté a čisté. Podívejte se také na ty O-kroužky a ventily, abyste zabránili úniku. Nulový průtok vody je také známkou toho, že čerpadlo funguje špatně. Pokud do něj neteče voda, vypněte zařízení a zahajte postup opravy. Také by vás mohlo zajímat, jak resetovat podložku Kenmore.

Krok č. 2. Odsávání oleje z tlakové myčky

Sifon pomáhá odstraňovat olej z tlakové myčky. Zatímco jej odstraňujete, pozorně sledujte kvalitu oleje. Například zakalený olej by znamenal, že je tam více vody. Po odstranění oleje uchopte nový olej a vyměňte jej. Tlakové myčky by často využívaly výjimečný olej.

Krok č. 3. Napuštění tlakové myčky

Natřete stranu a čerpadlo tlakové myčky základním nátěrem. Pokud při spuštění pračky nedochází k podstatnému průtoku, odpojte vypouštěcí hadici. Poté vypusťte vzduch z čerpadla a znovu připojte výtlačnou hadici. Poté tlakovou myčku znovu spusťte.

Krok č. 4. Čištění jeho chemického sítka

Pokud je chemický filtr ucpaný, může to způsobit špatnou funkci zařízení. Mohlo by to dokonce vydávat klapavý zvuk, jako by to bylo rozbité čerpadlo. Vyčistěte jej odšroubováním z hadice. Spusťte vodu pomocí filtru. Použijte malý kartáč, který odstraňuje nečistoty. Nainstalujte ji znovu na hadici, ale pokud tlaková myčka nefunguje dobře, vyměňte její čerpadlo. Může být také dobré vědět, jak vyčistit plíseň z těsnění podložky předního plnění.

Krok č. 5. Výběr náhradního čerpadla

Nainstalujte si nové čerpadlo tlakového čističe, protože po dokončení je to jednodušší. Je to lepší než přestavba čerpadla tlakové myčky. Ale udělejte to druhé, pokud máte zkušenosti s prací a konstrukcí s použitím jemných součástí. Vymyslete podložku, protože používá axiální čerpadlo nebo triplex. Pokud je tlaková myčka méně nákladná, může mít čerpadlo typu axiálního tábora; pokud máte nákladnou prvotřídní, je lepší použít čerpadlo typu triplex.

Krok #6. Odpojení starého čerpadla

Odpojte kabel, protože je připojen k zapalovací svíčce a ke stroji. Poté jej vytáhněte a odpojte hadice, často připojené k čerpadlu, jako je rozprašovací tryska, přívodní hadice, chemická vstřikovací trubice, & výstupní hadice. V tomto procesu upněte hadičku typu chemického vstřikování a její konec. Při vyjímání zkumavky jistě nevylijete chemikálie směrem k sobě a k vnitřním součástem.

Krok č. 7. Odinstalování čerpadla

Když odpojíte součásti čerpadla, je nejvyšší čas nechat staré čerpadlo odinstalovat. Uvolněte všechny šrouby nebo šrouby a pracujte na tlakové myčce při jejím odčerpávání. Nyní musíte nechat zkontrolovat typ ventilu tepelného odlehčení, když jej vyjmete. Pokud se vnitřní voda ohřeje, vytlačí horkou vodu. Poškozený komponent vyžaduje instalaci nového na nové čerpadlo. Pokud neexistuje žádný typ tepelného pojistného ventilu, zatímco starý je funkční, stále je můžete přenést.

Krok č. 8. Montáž na nové čerpadlo

Nainstalujte nové čerpadlo do stávající tlakové myčky s podobnými šrouby a šrouby odstraněnými ze starší formy tlakové myčky. Pokud se ve staré pumpě nahromadí nečistoty, je dobré použít líh a měkký koberec, který tyto součásti vyčistí. Je to předtím, než se pustíte do nové instalace. Může být užitečné vědět, jak vyměnit ložisko vany na pračce Maytag.

Krok č. 9. Testování tlakové myčky

Zapněte vysokotlaký čistič a všimněte si, zda nové čerpadlo funguje správně. Postupujte podle uvedených kroků, abyste s tímto posledním krokem neměli problémy. Ale pokud věci nefungují dobře, vezměte jej k profesionálovi, aby provedl řádnou opravu a diagnostiku.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak přestavět čerpadlo tlakové myčky bezpečněji a dostupněji než opravovat některé choulostivé součásti krytu. Pokud si nejste jisti svými dovednostmi při výměně nebo opravě, noste své nářadí před technikem nebo mechanikem pro další pomoc.