Co se stane na muslimské svatbě: Tradice a další

Pokud vás zajímá, co se děje na muslimské svatbě, můžete muslimský svatební obřad zjednodušit do tří částí. Probereme také, co očekávat před a po svatbě, včetně pravidel pro muslimské manželství.

A pokud se nějaké zúčastníte jako host, doporučujeme vám přečíst si, co si obléknout na muslimskou svatbu. Vždy je užitečné porozumět etiketě různých svatebních obřadů, abyste zajistili, že budete respektovat kulturu a náboženství páru.

Co se stane na muslimské svatbě

Před muslimskými svatbami se obvykle koná předsvatební obřad zvaný Tolbe. To je místo, kde ženich formálně žádá rodiče nevěsty o sňatek.

Pokud rodiny dají své požehnání, pak se koná svatba. Všichni přítomní také přednesou súru Fatihu ze Svatého Koránu a poté si všichni pochutnají na čaji, kávě nebo cukroví.

Mahr

První, co se na muslimské svatbě stane, je Mahr, kde ženich nabízí nevěstě peníze nebo dárky. Symbolika této muslimské svatební tradice spočívá v tom, že kdykoli muž vyjádří svou touhu oženit se, Prorok se ho zeptá, co by mohl dát.

Nikah-Namah

Než probereme svatební smlouvu na muslimské svatbě, dojde ke Katb Al-kitaab. Toto je muslimský svatební obřad, kde šejk stanoví podmínky manželství.

Poté svatebčané podepíší smlouvu s názvem Nikah-Namah před svými hosty. Čte se nahlas a může proběhnout krátké kázání se čtením z Koránu.

Muslimský pár bude oficiálně oddán, podobně jako jiné svatby, které jsou považovány za legální, poté, co snoubenci podepíší souhlas k uzavření manželství. Můžete si přečíst o Nikah-Namah, abyste znali svá práva a povinnosti.

Savaqah

Poslední částí muslimské svatby je savaka. Stejně jako typický východ z místa svatebního obřadu, muslimský pár opustí obřad během této části.

Ale místo toho, aby se oba snoubenci na jiných svatbách zasypali rýží nebo sladkostmi, mincemi se zasype pouze nevěsta. Novomanželé poté přejdou na recepci, kterou si můžete přečíst níže.

Zajímá vás, co hodit na svatbu? Přečtěte si o nápadech na ukončení svatby v našem samostatném článku, abyste věděli, co můžete očekávat.

Co je muslimská svatební hostina?

Po islámském svatebním obřadu se pár dostaví na recepci. Obvykle se vyskytují následující muslimské svatební hostiny:

Zaffe

Zaffe je velkolepým vchodem muslimského páru na svatební hostinu. Obvykle ji otec nevěsty doprovodí k ženichovi a prsteny se přenesou z pravé ruky do levé ruky.

Dabke

Profesionální tanečníci obvykle začínají lidový tanec zvaný Dabke na muslimské arabské svatební hostině. Hosté budou také tančit Dabke, kde jsou v kruhu a bok po boku.

Walima

Po podepsání muslimské svatební smlouvy bude mít každý svatební hostinu zvanou Walima. V moderním islámu se Walima slaví současně jako nikah nebo svatební obřad, ale může to být také po nikah těsně před dovršením manželství.

Barmet Al-aroos?

Na arabsko-muslimské svatbě se pár rozloučí a opustí místo svatby během tradice Barmet Al-aroos. Obvykle jezdí ve vyzdobeném vozidle a je běžné, že přátelé a rodina je následují do jejich domova, kde hrají hudbu a troubí ve vlastních autech, aby světu oznámili svatbu.

Jak se uzavírá muslimské manželství?

Zde je pořadí postupu, který lze očekávat u islámského manželství:

  • Výběr manžela nebo manželky podle jejich charakteru nebo khuluq; žena může být vdaná také kvůli svému majetku, kráse, náboženství a postavení
  • Zajistěte souhlas nevěsty i ženicha
  • Předání Mahra nevěstě ženichem
  • Nikah, kde ji muslimský úředník pronáší manželským kázáním
  • Svatební dokumenty jsou archivovány u mešity a místní samosprávy
  • Zakončení muslimského svatebního obřadu modlitbou
  • Všimněte si, že tři hlavní požadavky na islámský sňatek jsou vzájemná dohoda páru, dva dospělí svědci a Mahr, který má zaplatit ženich nevěstě.

    Jak dlouho trvá muslimský svatební obřad?

    Muslimský svatební obřad je krátký a obvykle trvá jen 20 minut. Pro srovnání, arabská muslimská svatba se může slavit celou noc.

    A u jihoasijské muslimské svatby to může kvůli různým událostem trvat tři dny.

    Kdo platí za muslimskou svatbu?

    Neexistuje žádný islámský zákon o tom, kdo by měl platit za muslimský svatební obřad. Je však běžnější, že ženichové uspořádají obřad v rámci svých možností.

    Faktorem v tom, kdo by měl platit, může být i region. Jsou například muslimští manželé v USA, nebo budou následovat saúdskoarabské praktiky?

    U moderních svateb se o náklady na svatbu obvykle dělí rodina nevěsty a ženicha. Snoubenci však mohou diskutovat i o výdajích, aby věděli, jak je zaplatit.

    Závěr

    Byl tento průvodce užitečný? Abychom shrnuli, co se děje na muslimské svatbě, obvykle to začíná Tolbe nebo když ženich požádá rodinu nevěsty o její ruku.

    Poté zaplatí za Mahr a je podepsána muslimská svatební smlouva Nikah-Namah. Pak konečně dojde k východu neboli Savaqah a oni dorazí na svatební hostinu nebo do Zaffe.