Co je 375 stupňů na elektrickém sporáku? 5 úžasných způsobů, jak otestovat váš sporák!

Co je 375 stupňů na elektrickém sporáku? Jedná se o standardní střední nastavení hořákových kamen. Médium však není u každého sporáku stejné, takže budete muset nejprve vyzkoušet, zda je knoflík na správném nastavení teploty.

Správná teplota nebo teplo je zásadní pro zajištění správného uvaření pokrmu při vaření. Pokud jste na cestě k získání titulu „Nejlepší šéfkuchař tepla“, znalost správné teploty každého pokrmu je krokem.

Ať už používáte nový elektrický sporák nebo si na něj teprve zvykáte, protože víte, na jakou teplotu vás knoflíky nasměrují, každé zařízení je jiné. Nejen kvůli jejich velikosti, ale také proto, že každý výrobce a modely se liší svým tepelným výkonem. V tomto článku probereme různé teploty sporáku pomocí knoflíků, otestujeme teplotu vaší varné desky a několik tipů, které vám pomohou vařit s teplem. Takže bez dalších řečí můžeme začít.

Testování varné desky

Elektrické varné desky mají teplotní hodnocení ve stupních, ale pomocí testování můžete určit správnou teplotu, kterou budete při vaření používat. Zde je nějaký test, který si vyzkoušíte, abyste poznali tepelný výkon vašeho elektrického sporáku.

Test č. 1. Ruční test

První z nich je ruční test. Neznamená to vařit si ruku, dobře? Budete muset položit ruku alespoň 2 palce nad hořák, stejně jako při testování na grilu na dřevěné uhlí. Nastavte hořák na střední stupeň a sledujte žár. Střední nastavení vám umožní odtáhnout se z ruky za 3 sekundy, což znamená, že nastavení teploty vaší varné desky funguje skvěle.

Test č. 2. Test mouky

Zkuste tento další, pokud nechcete, aby vaše ruce cítily bolest při první metodě. Mouka je běžnou domácí surovinou v naší kuchyni. K provedení tohoto testu budete potřebovat pánev a mouku. První je umístit pánev na horní část hořáku a posypat rovnoměrnou vrstvou mouky. Zapněte sporák na střední stupeň a počkejte 5 minut, než jej vypnete. Pokud se mouka změní na zlatohnědou, hořák dosáhl 325 až alespoň 400 stupňů Fahrenheita. Přečtěte si také, jak vyčistit skleněnou varnou desku jedlou sodou.

Světlejší odstín barvy znamená, že teplota je nižší, než se očekávalo, zatímco tmavší barva znamená, že teplo hořáku přesáhlo značku 400 stupňů Fahrenheita. S novou dávkou mouky znovu otestujte, abyste určili nejvyšší nebo nejnižší nastavení.

Test č. 3. Chlebový test

Samozřejmě můžete opékat chléb nad pánví jako zkoušku tepla. Při této metodě budete potřebovat centimetr chleba, pánev a olej. Umístěte hrnec nad hořák a předehřejte olej na střední stupeň.

Vložte palec chleba a počkejte minutu. Pokud v určený čas získá zlatohnědou barvu, je žár střední. Pokud chléb rychle zhnědne, budete muset ztlumit termostat, zatímco chléb, který nezhnědne ani minutu, znamená, že teplo nestačí.

Test č. 4. Pomocí teploměr

Nejjednodušší a nejpřesnější způsob, jak zjistit teplotu, je samozřejmě teploměr. Nepoužívejte však tělesný teploměr. Místo toho použijte teploměr na smažení. Hrnec naplňte do poloviny olejem a hořák nastavte na střední stupeň. Po 5 minutách ponořte teploměr a zjistěte, zda dosáhl 375 stupňů Fahrenheita. Upravte teplo, pokud teploměr není na 375 stupních Fahrenheita, dokud nedosáhne této značky.

Co je 375 stupňů na vašem elektrickém sporáku?

Možná si myslíte: „Co je 375 stupňů na elektrickém sporáku?“ od začátku tohoto článku. Abych vám řekl indikaci této úrovně tepla, 375 stupňů Fahrenheita je nastavení sporáku na střední.

Smažení

Smažení nebo hluboké smažení se nejlépe provádí při střední teplotě. Můžete zajistit, že teplo je vhodné pro rychlé, ale skvělé smažení, dokud jídlo nezíská zlatohnědou barvu. Nenastavujte ciferník příliš vysoko, jinak ochutnáte připálené jídlo na vašem stole.

Předehřívání

Pokud jde o předehřátí pánve, vždy nastavte volič na střední stupeň. Tímto způsobem nebude ohřev pánve příliš rychlý ani příliš pomalý. Pánev bude připravena hned poté, co připravíte ingredience na orestování nebo získáte olej.

Pečení v troubě

Nejčastější metoda pečení vyžaduje, aby se pečivo nebo jídlo uvařilo při teplotě 375 stupňů Fahrenheita. Nejen, že se jídlo lépe uvaří, ale střední teplota také zlepší chuť, protože ho uvaříte tak akorát. Možná budete chtít vědět, jak si doma vybrat troubu na pečení koláčů.

Vztah mezi dobou vaření a teplem

Chemické reakce probíhají vždy, když vaříme, protože tyto reakce jsou vyvolány kombinací tepla a jídla. Některé z nejběžnějších teplot, které používáme při vaření, jsou 122, 150, 310 a 375 stupňů Fahrenheita. Při 122 stupních Fahrenheita nebo 50 stupních Celsia se protein myosin začne denaturovat a aktin také při 150 stupních Fahrenheita. Při 310 stupních Fahrenheita maso zhnědne. Zatímco při 375 stupních se většina pečiva peče.

Vztah mezi dobou vaření a teplotou je přímo úměrný. Čím vyšší je teplota, tím rychleji se vaří. Čím menší je tepelný výkon hořáku, počítejte s dlouhou dobou vaření.

Závěr

Vědět, co je 375 stupňů na elektrickém sporáku, a jak je důležité dostatečně dobře znát váš sporák, je výhodou, zvláště pokud se chcete stát mistrem tepelného vaření. Udělá vás to lepšími kuchaři, ale také se naučíte, kdy prodloužit trpělivost při vaření, a upozorní vás na předpokládanou dobu vaření každého jídla. Je dobré si přečíst související články: víte, proč moje kamna kouří dům a jak čistit kamna na dřevo.