Co se stane, když vaše topné jádro vypadne? 4 překvapivé věci, které se stanou!

Přemýšleli jste někdy o tom, co se stane, když vaše topné jádro vypadne? Zde jsou čtyři známky špatného jádra topení: fólie na okně auta, viditelný únik chladicí kapaliny, nikoli teplo a sladký zápach vycházející z auta.

Jádro topení vašeho vozidla je jednoduše radiátor, který pomáhá vyhřívat interiér v chladných dnech. Odvádí chladicí kapalinu používanou k chlazení motoru v celém zbytku vašeho vozu pryč od tohoto systému, což umožňuje lépe využít teploty, které odstraňuje z motoru, a umožňuje vám z toho profitovat.

Byla to nákladově efektivní technika, protože teplý vzduch produkovaný vaším motorem by byl jinak zbytečný. Přátelé, je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže pokud vás to zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku na konci. Níže jsme podrobně diskutovali o tom, co se stalo, pokud bude jádro topení auta špatné. Takže bez dalších řečí můžeme začít!

Co se stane, když vypadne topné jádro?

Níže jsme probrali, co se stane, když vaše topné jádro vypadne. Níže probereme čtyři překvapivé věci, které se mohou stát vašemu topnému jádru:

#1. Sladká vůně

Vůně nemrznoucí směsi je velmi sladká. Mnoha zvířatům je chutný a budou-li mít příležitost, budou ho pít, proto je třeba s únikem nemrznoucí směsi a jejím skladováním zacházet opatrně. Pokud cítíte nemrznoucí kapalinu v kabině vašeho vozidla, zcela jistě vám někde nemrznoucí kapalina uniká a jádro topení je možná nejpravděpodobnějším zdrojem, protože je cítit za jízdy. Pokud je vůně zřetelnější, když je ohřívač zapnutý a ventilátor běží, můžete zaručit, že uniká chladicí kapalina přímo z jádra ohřívače, kterou je třeba opravit.

Vůně chladicí kapaliny, jak již bylo řečeno, přitahuje zvířata, ačkoli je extrémně jedovatá. Jelikož je vůně tak atraktivní, malé děti se mohou mylně domnívat, že je to něco, co by rády vyzkoušely. Otrava nemrznoucí směsí může nastat, i když bylo požito jen malé množství drogy. Pokud k tomu dojde, měli byste co nejrychleji vyhledat lékařskou pomoc pro zvíře nebo člověka, který ji zkonzumoval.

#2. Žádné teplo

Kdykoli se vaše jádro ohřívače spustí, většinou se stane, že ohřívač neprodukuje žádné teplo. Typickým příznakem vadného topného jádra by bylo, že topný systém vašeho auta již nefunguje. Pokud se nic nestane, když zapnete topení těsně poté, co motor nějakou dobu běžel, vaše topné jádro pravděpodobně zkolabuje. To může být způsobeno únikem chladicí kapaliny nebo ucpáním jádra ohřívače způsobeným nahromaděním bahna. Pokud je jádro ohřívače ucpané, může být alternativou propláchnutí jádra ohřívače.

#3. Mlha uvnitř okna auta

Už jste někdy viděli mlhu na okně vašeho auta? Většinou se to stane, když je špatné jádro topení. Toto je příznak, že váš chladicí systém uniká. Chcete-li odmlžit okna auta, musíte zapnout topení, ale spíše si všimnete, že se na skle hromadí vrstva mlhy, než aby se odpařovala. Pokud jej kontaktujete, není to skutečně vodní srážka; místo toho je to jemná mlha chladicí kapaliny, která se nahromadila a je rozprášena hlavně topením, které ji vytlačuje z ventilačních otvorů na čelním skle, což jí dodává slizký pocit. Pokud se něco takového stane při řízení, může být těžké se toho zbavit a bude to výrazně bránit vašemu zraku.

Toto je další velmi vážný příznak nefunkčního jádra topení, a když k němu dojde, budete se muset co nejrychleji dostat z toho a nechat si otřít čelní sklo, což může být obtížné, pokud nemáte po ruce čisticí prostředek. Druhým problémem je, že protože to naznačuje únik chladicí kapaliny ve vašem autě, riskujete přehřátí motoru. Pokud dojde k čerstvému ​​nebo menšímu úniku, mělo by být možné jej rychle rozpoznat a opravit.

Toto je další velmi vážný příznak nefunkčního topného jádra, a když k němu dojde, budete se muset co nejrychleji dostat a nechat si utřít čelní sklo, což může být obtížné, pokud možná nemáte po ruce čisticí prostředek. s tím je to, že protože to naznačuje únik chladicí kapaliny ve vašem autě, riskujete přehřátí motoru. Pokud dojde k čerstvému ​​nebo menšímu úniku, mělo by být možné jej rychle rozpoznat a opravit.

#4. Chladicí kapalina uniká

Hrozí vašemu autu, že dojde benzín? Můžete mít prasklé topné jádro, pokud vaše vozidlo, traktor nebo autobus získal neukojitelnou touhu po chladicí kapalině a vy jste prostě nemohli pochopit, kde se to všechno děje. Bohužel, pokud je obtížné lokalizovat netěsnost, mohlo dojít k prosakování chladicí kapaliny uvnitř vaší kabiny, zatímco se motor ochlazuje, což má za následek spíše louži než mlhu. Oblast na straně spolujezdce je obvykle prvním místem, které prozkoumáte, abyste potvrdili vadné jádro topení. Můžete si také přečíst o poruše jádra ohřívače.

Je to obal!

Doufáme, že tento článek odpověděl na vaši otázku: co se stane, když vaše topné jádro vypadne. Výše jsme vše podrobně probrali. Přečtěte si článek pozorně, abyste úplně pochopili. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak vyčistit jádro ohřívače a jak obejít jádro ohřívače. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!