Co mohu použít jako knot na svíčku

Plánujete vlastní podnikání se svíčkami? Hledáte alternativy pro knoty svíček? Co tedy mohu použít jako knot svíčky?

Co mohu použít jako knot svíčky?

Chcete vyrábět svíčky, ale nemáte žádné knoty, že? Knoty můžete postavit z běžných domácích předmětů. Pokud potřebujete alternativu knotu, zde je několik častých možností.

Dávejte si však na ně pozor, protože nemusí produkovat čistě hořící svíčku. Obvykle se doporučuje, abyste je používali pouze v nouzových podmínkách, jako je výpadek proudu. Co tedy mohu použít jako knot svíčky?

Párátka

Párátka, hůlky a dokonce i tyčinky od nanuků jsou všechny vyrobené ze dřeva a po zapálení by fungovaly jako knoty. Pokud stavíte vysokou svíčku, jako je sloup nebo nádoba, párátka jsou obvykle příliš krátká. Ty fungují lépe jako alternativa knotu, například když je vaše svíčka pohřbena ve vosku.

Pokud stavíte sloup nebo nádobovou svíčku, budete potřebovat něco delšího, například hůlky. K uchycení vaší improvizované dřevěné svíčky budete potřebovat kovové dno. Mějte na paměti, že nádoba nebo forma vaší svíčky musí být vyšší než dřevěný knot, který používáte.

Příze, bavlněné provázky nebo motouzy

Příze by se dala použít jako knot, ale bylo by potřeba ji vyztužit něčím jako je borax.

Rovněž by bylo výhodnější, kdyby příze neobsahovala žádnou barvu nebo bělidlo. Předpokládám tedy, že jakákoliv barevná příze by nefungovala.

Ale měli byste zaškrtnout políčko, abyste zjistili, zda obsahuje nějaká barviva nebo bělidlo. Bavlněný provázek by byl vhodnější než příze. Bude vyžadovat výztuž, jako je borax, a před použitím by měl být nanesen voskem.

Papír

Co mohu použít jako knot svíčky? Papír, samozřejmě! Knot může být vyroben z jakéhokoli druhu papíru. Zahrnuje standardní kopírovací papír, papír na sešity, stavební papír, karton, papírový ručník nebo toaletní papír. Před zapálením papír namočte do boraxu a roztaveného vosku, aby ztvrdl a nechal uschnout.

Proužky bavlny

Daly by se jako knot svíčky použít vzorky bavlny ze staré košile nebo ponožek? Svíčku si můžete postavit pomocí bavlněných proužků ze staré košile jako „nouzový“ knot. I když by to pravděpodobně mohlo fungovat, protože v podstatě používáte bavlnu.

Vlákno starého mopu

Dala by se použít stará bavlněná nit z mopu, je to v podstatě spletená bavlna. Fungoval by jakýkoli druh bavlněného provázku, provazu nebo čehokoli, co lze vytvarovat do knotu. Musí to být pouze bavlna a ne polyester.

Vytvořte si své vlastní knoty!

Projdu dvěma způsoby výroby vašich knotů. První způsob, kterým projdu, je použití roztoku boraxu. Druhou možností je využít knotové ověsy ze staré svíčky, kterou jste sami vytvořili.

Začnu s boraxovou procedurou a pak přejdu k používání vašich starých odřezků z knotu. Použití roztoku boraxu je nejtypičtějším průvodcem pro domácí výrobu knotů. Toto není nejrychlejší způsob, protože jeho dokončení trvá několik dní.

Pokud potřebujete rychle postavit svíčku a nemáte knot. Neočekávejte, že budete moci vyrobit svůj knot pro svůj projekt svíček a brzy ho rovnou dokončit. Nejjemnějším materiálem pro váš knot by byl 100% bavlněný provázek, ale mohl by stačit jakýkoli splétaný provázek.

Vosk bude nanesen na lano nebo provázek. Myšlenka je, aby svíčka hořela stabilně, ale pomalu. V důsledku toho je pro začátek rozhodující správný materiál knotu.

Kromě toho roztok boraxu pomáhá v procesu snižování rychlosti hoření. Provázek bude poté potažen roztaveným voskem, který pomůže hořet. Náš roztok knotu připravíme z vody, soli a kyseliny borité (neboli boraxu).

Začněte smícháním vody, soli a boraxu. Poté provázek nebo nit ponořte na 24 hodin do roztoku boraxu. Následující den budete potřebovat místo, kam provázek pověsit.

Budete ho chtít pověsit venku nebo v místnosti, která nemá pohovky nebo postele. Provázek musíte zavěsit a nechat schnout až 48 hodin. Pod provázek byste měli dát něco, abyste zachytili trus, když uschne.

Po zaschnutí struny po dobu 48 hodin je dalším krokem její potažení roztaveným voskem. Poté nechte několik minut zatuhnout. Tento postup můžete několikrát opakovat, abyste získali silnou vrstvu vosku, ale jedna aplikace by měla stačit.

Čím více voskových povlaků na knotu, tím lépe bude svíčka hořet. Toto je primární strategie, která byla vysvětlena dříve. Bez ohledu na to, kolikrát ponoříte provázek do vosku, hotový knot by měl být pevný a stát vzpřímeně.

Napomáhá správnému hoření svíčky. Knot, který hoří příliš rychle, může uhasit svíčku dříve, než vytvoří plnou voskovou kaluž. Způsobuje nerovnoměrné hoření/tání svíčky, pak vám zůstane svíčka, která nemá knot.

Závěr o tom, co mohu použít jako knot svíčky

Existuje mnoho materiálů, které můžete použít jako knot pro vaše svíčky. Ty jsou užitečné zejména v případě nouze. Bavte se experimentováním s těmito alternativami knotu!