Co je to svatební podvazek: význam a proč se to dělá

Odpověď na otázku, co je svatební podvazek, je, že je to typ svatebního doplňku, který se tradičně odstraňuje jako součást svatby. Tento článek bude hovořit o všem, co potřebujete vědět o svatebních podvazcích, včetně toho, jak se používají a jaký mají význam.

A místo nákupu svatebního podvazku se můžete podívat na náš návod, jak si svatební podvazek vyrobit? Možná vás dokonce bude bavit vytvářet podvazky na prodej, pokud chcete nějaké extra výdělky.

Co je to svatební podvazek: Vysvětlení svatební tradice

Svatební podvazek je svatební doplněk, který nosí nevěsta. Dá se také považovat za typ spodního prádla, protože je skryto pod svatební róbou.

Stejně jako ostatní podvazky může svatební podvazek pomoci udržet punčochy nahoře. V dnešní době však neslouží stejnému účelu, jako spíše novinka nebo dokonce dekorativní předmět.

Jak vypadá svatební podvazek?

Typický svatební podvazek je pružný s krajkou a zdobením, které doplňují svatební šaty. Když se nosí uprostřed stehen, může také vypadat svůdně, což může být rekvizitou, pokud chce nevěsta focení v budoáru.

Je dokonce běžné, že některé svatební podvazky se dědí z generace na generaci jako jiné svatební doplňky. Ale co je to hod podvazkem?

Jaká je tradice svatebních podvazků?

Tradice svatebních podvazků sahá až do 14. století. Ve Francii hod podvazkem dokazuje naplnění manželství.

V dnešní době je samozřejmě nepřípustné, aby se svatební hosté zapojovali do intimních chvil snoubenců. Svatební los se tedy nyní používá jako znamení štěstí pro hosty, když dostanou kousek nevěstina oblečení.

Kdo kupuje svatební podvazek?

Neexistuje žádné pravidlo, kdo musí svatební podvazek koupit. Může to být dárek od vaší mámy, sestry, družičky nebo dokonce družičky.

Váš ženich vám ho dokonce může koupit jako svatební dar. A pokud máte na mysli specifický styl podvazků, můžete si vybrat tento kousek svatebního prádla pro vás.

Sentimentálnější svatební podvazek vám může předat vaše babička nebo jakákoli žena z vaší rodiny na další generaci. Některé nevěsty si dokonce vyrábí svatební podvazky z rodinných svatebních šatů.

Kolik svatebních podvazků potřebujete?

Můžete si vyrobit svůj vlastní svatební podvazek nebo zakoupit svatební doplněk za méně než 20 $. Existují také dražší podvazky za 40 dolarů nebo vyšší.

Jak již bylo řečeno, je dobrý nápad mít dva podvazky. Jeden si necháte jako svatební suvenýr, druhý podvazek pak použijete k přehazování.

Jaký je účel podvazku na svatbě?

Účel svatebního podvazku souvisí se svatební tradicí podvazkového hodu. Věří se, že kdokoli ji obdrží v davu, bude dalším v řadě na manželství.

Podvazkový hod je také povedená aktivita, která jistě vyžene smích svatebčanů. A i když se rozhodnete nepoužít podvazek k hodu podvazkem, může to být jen způsob, jak se nevěsta bude cítit sebevědomě a sexy, když ho má na sobě.

Jak nosit svatební podvazek

Neexistuje žádná správná nebo špatná noha ohledně toho, kde nosit svatební podvazek. Jen se ujistěte, že je kolem poloviny stehna.

Pokud máte na sobě dva svatební podvazky, můžete mít ten, který si necháte o něco vyšší. Ten ve spodní části bude odhozen.

Je také na nevěstě, zda jej bude nosit celý den nebo si jej ponechá v tašce pouze na recepci.

Kdo sundává svatební podvazek?

Tradičně ženich sundá svatební podvazek z nohy nevěsty. Potom to hodí mužským hostům, obvykle těm, kteří jsou svobodní.

Kdy se hází podvazky?

K hodu podvazkem obvykle dochází ve druhé polovině recepce po jídle a toastech. Může však také předcházet tancům.

Jak provést hod podvazkem?

Váš svatební MC oznámí hod podvazkem a nechá mužské hosty shromáždit se kolem. Nevěsta se posadí na židli a ženich může také tančit a zapojit trochu humoru, aby byl hod svatebním podvazkem napínavější.

Potom ženich sundá podvazek z jejích nohou rukama nebo dokonce zuby pro větší koketnost. Nakonec hodí podvazek hostům a za vítěze bude považovat toho, kdo ho chytí.

Pokud jste svatební MC, zvažte, zda se podívat na to, jak MC svatbu, kde najdete tipy, jak vzrušit dav.

Jaká je symbolika svatebního podvazku?

Svatební podvazek symbolizuje štěstí, zvláště tomu, kdo ho chytí. Podvazkový hod je také mužským protějškem hodu kyticí.

Věří se, že ten, kdo chytí podvazek, se ožení. A jako zábavná aktivita je na svatbách také běžné, že dáma, která chytila ​​kytici, tančí s pánem, který chytil podvazek.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, co je svatební podvazek, je to svatební doplněk nebo spodní prádlo, které se používá pro svatební hody nebo jako ozdoba.

Může to být zábavná a vtipná aktivita na recepci a ten, kdo chytí podvazek, se věří, že se příště ožení. Podvazkový hod je mužským ekvivalentem hodu kyticí.