Co si obléknout na letní svatbu: Nejlepší nápady na oblečení

Pokud si nejste jisti, co si obléknout na letní svatbu, postupujte podle tohoto dvoukrokového průvodce. Nejprve si povíme, jak vám může umístění a dress code pomoci při rozhodování o outfitu jako hosta.

Najdete zde také nějaké inspirace na oblečení, které byste měli zvážit pro své svatební šaty. Ale co když se místo toho zúčastníte zimní svatby?

Sepsali jsme také návod, co si vzít na zimní svatbu, a klidně si projděte náš blog, kde najdete další tipy na etiketu svatebního outfitu.

Co si obléknout na letní svatbu jako host

Sledujte místo

Letní svatby jsou často cílovými svatbami. Proto si musíte vybrat oblečení, které by bylo vhodné pro danou lokalitu, ať už je to na pláži nebo na venkově.

Například letní svatby na pláži často vyžadují, aby hosté nosili maxi šaty a plátěné košile. Na druhou stranu, pokud se jedná o venkovskou svatbu, musíte se oblékat pro funkčnost, abyste se nemuseli bát chodit.

Místo svatby vám také poskytne představu o teplotě. Bude se konat v létě a na některých místech může být větší horko než na jiných, proto si naplánujte barvy a materiály svého oblečení.

Jaký je dress code?

Stejně jako u každé jiné svatby byste se měli podívat na svatební pozvánku nebo webovou stránku, abyste věděli, jaké oblečení má letní svatba, které se zúčastníte. Pár zmíní požadované téma a barvy, které vám pomohou s výběrem oblečení.

Jak byste se ale oblékli například na formální letní svatbu? Protože je léto, nemusíte se cítit nepohodlně v dlouhých a tlustých outfitech.

Ženy mohou zvážit kalhotový kostým, zatímco mužští hosté mohou zvolit prodyšné smokingy. Pokud je to poloformální, mohou být přijatelné maxi šaty pro ženy a odpovídající společenské kalhoty a blejzry pro muže.

Některé páry mohou pro svou letní svatbu naznačovat neformální svatbu, zvláště pokud se jedná o svatbu na pláži. Pokud se nějaké zúčastníte, můžete si s nevěstou a ženichem potvrdit, zda by byly vhodné oblečení jako ohlávky, zavinovačky, khaki kalhoty nebo polokošile.

Jakou barvu byste si měli vzít na letní svatbu?

Před čímkoli jiným se prosím podívejte na barevnou paletu uvedenou na svatební pozvánce. Můžete se také inspirovat barevným schématem pozvánky, protože je vysoce pravděpodobné, že jde o stejné barvy, jaké uvidíte na svatbě.

Nejběžnější barvy používané na letních svatbách jsou jasné a výrazné odstíny, jako je červená a žlutá, ale vliv má také téma a umístění. Například tradiční a formální letní svatby často používají tmavé odstíny, jako je tmavě modrá, zatímco venkovní svatby na venkově mají jemnější barvy růžové a fialové.

Letní svatby uvnitř se také řídí stejným barevným schématem s pastely ve srovnání s letními svatbami na pláži, kde páry mohou přijímat květiny a jiné potisky. Pak nezapomeňte na čas svatby, protože večerní svatby obvykle používají tmavé barvy ve srovnání s ranními a odpoledními letními svatbami.

Přečtěte si, jak ozdobit tmavě modré šaty na svatbu.

Jaká barva se nehodí na letní svatbu?

Celé bílé, černé nebo červené oblečení může být pro letní svatbu nebo jakoukoli svatbu obecně neuctivé. To však neznamená, že tyto barvy nemůžete zahrnout do svého oblečení.

Můžete si také promluvit s nevěstou a ženichem, pokud jsou některé barvy zakázány. Koneckonců, existují různé kultury a některým by se mohly konkrétní barvy pro svatbu zdát nevhodné.

Co nosíte na neformální letní svatbu venku?

Pokud jste pozváni na venkovní letní svatbu s ležérním tématem, zvolte uvolněné a volné outfity. Splývavé šaty, volné košile, šortky a dokonce i topy bez rukávů jsou přijatelné.

Také byste měli vzít v úvahu pohodlí a vyhnout se velmi dlouhému oblečení, které může být překážkou při chůzi. A když už jsme u toho, svatby pod širým nebem obvykle nevyžadují boty na podpatku a společenské boty, zejména ty s neformálním dress codem.

Můžete zvážit pohodlnou obuv, jako jsou sandály, abyste se mohli snadněji pohybovat. A co se týče vašeho celkového oblečení, méně je více, a to zahrnuje váš make-up a doplňky.

Co byste si neměli obléci na letní svatbu?

Při návštěvě letní svatby se musíte vyvarovat podlévání nebo převlékání. To je důvod, proč je důležité zkontrolovat dress code, protože jedna svatba může přijímat květiny, zatímco jiná požaduje, aby hosté dodržovali pouze jedno barevné schéma.

Jako každá jiná svatba se musíte držet pokynů nevěsty a ženicha. Pamatujte také na základní etiketu, jako je neoblékat se jako svatební hostina a vyhýbat se něčemu příliš nápadnému.

Nejlepší by bylo, kdybyste se vyhýbali bílé, protože ta je tradičně vyhrazena pro nevěstu jako host. Nikdy byste ji neměli převyšovat, takže dávejte pozor na oblečení, které budete nosit.

Co nosíte na svatbu v horkém počasí?

Volné materiály, lehké látky a jemné barvy jsou vhodné pro svatbu v horkém počasí. Dávejte však pozor na délky, protože stále chcete být dostatečně skromní na dress code.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, co si obléknout na letní svatbu a zvážit místo a dress code.

Vzhledem k tomu, že letní svatby jsou často svatby na místě, možná vám projde ležérní oblečení. Vždy si však zkontrolujte pozvánku a ujistěte se, že dodržujete dress code a barevné schéma.