Co je parní pračka? 4 užitečné výhody!

Co je to parní pračka? Jde o specifický typ stroje, který při čištění tkanin a oděvů využívá více páry než vody. Zatímco někteří lidé již zapomněli na páru jako účinný čisticí nástroj, někteří si stále uvědomují její pozitivní účinky při čištění tkanin.

Pára může být jemná a redukuje vrásky a dělá oblečení ještě měkčí. Dosud mnoho výrobců vyrobilo několik modelů praček známých pro domácí použití.

Parní pračka je výhodná v tom smyslu, že ve srovnání s tradiční pračkou spotřebuje méně energie a spotřebuje méně vody. Navíc při výrobě značného množství páry vyžaduje pouze malé množství vody. To je důvod, proč parní myčka spotřebuje pouze méně energie během celého cyklu čištění.

Metody páry v cyklu praní

Parní pračka používá jiné různé metody, protože přidává páru do pracího cyklu. Někteří také používají vodu na tření k výrobě páry. Některé modely také vytvářejí páru v oddělených oddílech, ale se specializovaným nástrojem, který vytváří páru. Nyní tento specializovaný nástroj vystřeluje páru z trubice přímo přes trysku. Uvolňování páry probíhá přes prací vanu. Určete parní myčku a typy, které jsou nejúčinnější. Je lepší prozkoumat modely, které vyhovují vašim konkrétním potřebám.

Fáze praní parní pračky

Parní pračka pracuje se třemi cykly, stejně jako neparní pračka, jen využívá páru pro svůj lepší výsledek. Zde jsou fáze, kterými parní pračka prochází.

  • Fáze předpírky

    V této fázi voda naplní vanu. Smíchaná voda a pára oblečení úplně nasytí.

  • Fáze praní

    V této fázi přidáte prací prostředek nebo jej automaticky vypustíte do vany. Pára zvýrazněná v procesu zvyšuje teplotu v pračce. Zvyšuje tak čisticí sílu. Přidaná pára také lépe rozpouští prací prostředek a poskytuje tkaninám účinné praní.

  • Fáze po mytí

    Parní pračka také prochází procesem následného mytí. Pára zvyšuje svou teplotu uvnitř a pomáhá tak sterilizovat látky. Tento proces zahrnuje páru, která dále snižuje zmačkání a zároveň změkčuje tkaniny. Dobrá věc, mnoho modelů parních praček je již kulatých, aby se snížily alergeny v látkách a oděvech. Pára zvyšuje teplotu praní prádla a rozbíjí alergeny. Je známo, že stroje jsou velmi účinné při snižování alergenů.

Mnoho výhod

Parní pračka začíná získávat na popularitě. Je to proto, že využívá páru ke zvýšení sanitační schopnosti a účinnosti čištění. Na druhou stranu, obvyklá pračka závisí hodně na pohybu a vodě k čištění. Níže jsou uvedeny různé výhody, které parní pračka nabízí.

#1. Méně vrásčit

Je neuvěřitelné vědět, že parní myčka přichází s funkcí proti mačkání. Je prokázáno, že je šetrný k látkovým materiálům, protože jeho parní cyklus využívá pouze méně míchání. Pára prádlo změkčí poté, co je nastavíte na normální prací cyklus. Standardní pračka s předním plněním odstředí až 1 000 otáček za minutu, čímž se odstraní vlhkost z prádla a zkrátí se doba sušení. Výsledkem je, že z oblečení vypadne více vrásek. Ale s parní pračkou nezanechá žádné záhyby a zanechá vám minimální žehlení. Možná vás také bude zajímat, proč potřebujete ždímací podložku.

#2. Větší čisticí schopnost

Horká voda pomáhá odstranit skvrny a nečistoty. Nastavte to na 130 stupňů Fahrenheita. Na některé fleky tato horkost jaksi nestačí. Ale parní generátor v parní pračce může zahřát na 212 stupňů Fahrenheita. Toto nastavení parní myčky dokáže účinně rozkládat detergenty. Teplo umožňuje vláknům v látce absorbovat více a uvolnit více skvrn. Použitím parní pračky tak vznikne čistší oblečení. Navrhuji, abyste si přečetli o tom, proč moje pračka zapáchá a jak tomu zabránit a vyčistit.

#3. Sanit

Tradiční stroje nemohou dosáhnout teploty vody 171 stupňů Fahrenheita. To je, když není možné dosáhnout sanitace. Parní pračka je tedy velmi užitečná pro rodiny s alergií. Dokáže účinně zabíjet alergeny.

#4. Vyšší efektivita

Parní pračka spotřebuje méně vody ve srovnání s běžnou pračkou s přítomností páry. Dokáže spotřebovat až o devět galonů méně než tradiční pračka. Parní myčka navíc spotřebuje méně energie než stroj s předním nebo vrchním plněním. Je to proto, že pára by expandovala ve vaně a spotřebovala méně energie na ohřev vody. Může být užitečné přečíst si, jak používat podložku.

Parní pračka za hodnotnou cenu

Za zmínku stojí parní pračka, zejména její rozumná cena z ní dělá skvělou volbu pro vás a vaši rodinu, kteří trpí alergiemi. Navíc jeho prací cyklus zvyšuje kvalitu praní a čištění oděvů. Může být také dobré vědět, za kolik bych měl prodat svou pračku a sušičku.

It’s A Wrap!

Nyní víte, co je parní pračka. Osvědčil se při zlepšování čistoty oděvů. Pára mnohem lépe odstraňuje choroboplodné zárodky a rozpouští mycí prostředek. Jeho mnoho cenných výhod stojí za vynaložené peníze.

Parní pračka bude vynikající volbou pro dokonalé a dezinfikované oblečení z důvodů péče o pleť nebo alergií. Určitě to bude levnější pro všechny. A mnoho modelů energeticky účinných parních myček se objeví, aby bylo rozhodování jednodušší!