Jak vyrobit topidlo na dřevo? 3 snadné kroky!

Chcete se naučit kroky, jak vyrobit topidlo na dřevo? Přečtěte si tento článek a postavte si topidlo na dřevo! Existují různé metody, ze kterých si můžete vybrat a vybrat to, co je pro vaše domácí potřeby nejlepší. Tento ohřívač na dřevo může být také vaší náhradou, pokud vám dojde plyn nebo když vypadne elektřina.

V topeništi na dřevo budete muset vynaložit úsilí vložit dřevo do ohřívače, a když dřevo hoří, uvolňuje teplo, aby ohřívalo své okolí. Protože se jedná o nákladově efektivní ohřívač, mnozí jej používají, zejména pokud mají nějaké aktivity venku nebo na terase. Může vytápět velké prostory, pokud je ohřívač mnohem větší.

Po zapálení lesa, prvních pár minut, možná zjistíte, že kouř vychází ven a je hustý, ale později přejde a zmizí. Pokračujte ve čtení, příteli, a zjistěte o tom více!

Jak používat topidla na dřevo

Pojďme se dozvědět více kromě toho, jak vyrobit topidlo na dřevo! Pokud chcete na pár hodin vytopit okolí venku, může pro vás být dobrou volbou topidlo na dřevo. Pamatujte, že topidla na dřevo se musí používat venku, protože vypouštějí kouř, plyny a dehtový písek, umístěte je na dobře větrané místo, abyste zabránili bezpečí lidí a vaší rodiny. Kamna na dřevo můžete používat v interiéru, ale musíte mít delší trubku kamen, která sahá ven z domu, takže váš interiér bude bezpečný před kouřem a jinými plyny.

Použití topidla na dřevo je jednoduché. Je potřeba zapálit topidlo a nechat dřevo dohořet a občas vložit kousky dřeva. Topidlo na dřevo je typ, který vyžaduje trpělivost a ujímá se ho. Pokud se vám nepodaří přidat dřevo do ohřívače, vaše uhlíky mohou vyhořet. Můžete přidat dřeva, zvláště pokud si myslíte, že dřevo je téměř hotové. Nejlepším tipem při používání dřeva je použití silnějších dřev, abyste se vyhnuli čas od času. Připraveni? Pojďme na to, jak vyrobit topidlo na dřevo!

Kroky k výrobě topení na dřevo

Stejně jako zařízení, i spalování dřeva přichází v různých provedeních. Pro váš domov a použití venku můžete použít ohnivé cihly a tvarovat je jako malý krb nebo použít kovové sudy. Můžete je mít ve svislé poloze nebo na boku a s dvířky pro přístup k hořáku. Musíte zjistit, kde potřebujete topidlo na dřevo použít, a určit typ topidla. Pokud umíte svařování kovů a máte k tomu nářadí, můžete na to skočit.

Obvykle se hořák na dřevo pohybuje od 100 $ a více. Může to chvíli trvat, ale ušetříte náklady, pokud si je vyrobíte a nebudete je kupovat v obchodě. Mezitím, pokud chcete hořák uvnitř domu, uděláte si kamna na dřevo. Přesto, jak již bylo zmíněno dříve, musí být v dobře větraném prostoru, aby se zabránilo kouři a dalším látkám, které byste mohli vdechnout a podráždit plíce. Mnoho majitelů domů k tomu dokonce instaluje nástěnné náprstky. Jste připraveni na kroky?

Krok č. 1. Vypalte barvu

Pokud plánujete používat kovové plechovky nebo sudy, musíte nejprve odstranit barvy. Hořící barva je nezbytná, protože některé barvy obsahují toxické chemikálie. Pro zajištění vaší bezpečnosti je prosím před použitím vyjměte. Existují dva způsoby, jak odstranit barvu, první je seškrábat a použít jemný brusný papír, což může trvat déle, nebo je nejprve vypálit. Je lepší vypálit barvu jedním způsobem a rychleji, než čekat, až vyhoří pokaždé, když použijete topení.

Krok č. 2. Dělání děr nebo dveří

Dalším krokem je vybrat si, co je pro váš ohřívač lepší. Dělá díry nebo dveře? V ohřívači můžete udělat alespoň deset otvorů, které umožní průchod vzduchu, nebo vytvořit přístupová dvířka. Dvířka vám pomohou dostat se k hořáku a otevřít nebo zavřít ho po přidání dřeva nebo pokud potřebujete dostat popel z topidla, ale dveře se doporučují pouze u obřích topidel na dřevo.

Na druhou stranu, díry mohou být užitečné, ale zároveň mají své úskalí. Oheň může vycházet z těchto otvorů a nedoporučuje se to pro větší plechovky, protože nesou více plamenů a nejsou bezpečné. Dělat díry je přitom mnohem jednodušší než dělat dveře. Do kovu je potřeba pouze vrtat. Na dveře je třeba použít pilu na kov nebo brusku na řezání kovů, ale předtím si můžete do kovů nakreslit rozložení, oříznout obě strany a připevnit dva až tři panty a připevnit je na stranu, kterou preferujete, a ořízněte horní a dolní rozložení.

Krok č. 3. Osvětlení ohřívače

Poté, co úspěšně odstraníte nátěr, pokud ano, a přístupová dvířka nebo otvory, nyní zapálíme vlastní topidlo na dřevo! U menšího ohřívače ho můžete naklonit pro snadný přístup k rozdělání ohně a vyklopit jej do vzpřímené polohy, pokud je oheň zvládnutelný. Pokud jde o ohřívač s přístupovými dvířky, bude pro vás snazší jej zapálit. Otevřete dvířka, přidejte menší dřeva a větvičky, založte oheň pomocí papíru, pak přidejte silnější dřeva a zavřete přístupová dvířka. Možná vás také bude zajímat, jaké jsou výhody vytápění dřevem.

It’s A Wrap!

Nyní jste zjistili, jak vyrobit topidlo na dřevo pomocí tří skvělých a rychlých kroků! Nyní si můžete užívat a trávit více času venku, aniž byste mrzli! Není to snadný úkol? Doufám, že vám tento článek pomohl postavit váš ohřívač a vysvětlil informace, které se musíte naučit. Můžete si také přečíst o tom, jak přenášet teplo z kamen na dřevo a proč se v mých kamnech kouří.