Co je ohřívač do sauny? 4 různá topidla do sauny, která potřebujete vědět!

Už jste se někdy cítili příjemně s teplem vyzařovaným v saunových lázních a všimli jste si, že tam je topidlo, tak jste přemýšleli: co je to topidlo do sauny? Saunový ohřívač vydává určitou úroveň suchého tepla, přičemž detoxikuje něčí pot a zmírňuje jeho bolesti a bolesti. Teplo produkované saunovým ohřívačem také někomu poskytuje hlubokou relaxaci a s ním přichází další zdravotní výhody.

Posezení v sauně za méně než hodinu vám již může pomoci dosáhnout vašich fitness cílů. Různé typy saunových topidel mají různé vlastnosti a fungují pouze s konkrétní saunou; možná konvekce nebo záření.

Je důležité vědět, že když jste venku za relaxací v suchu, pro každý typ sauny se používají specifické typy saunových topidel. V saunách konvekčního typu mohou používat elektrická, plynová nebo dřevem vytápěná topidla, zatímco pro sálání se používají infračervená (FIR) topidla. Každý typ saunových topidel vám může nabídnout jiný zážitek, takže čtěte dále, abyste se dozvěděli více o rozdílech mezi saunovými kamny!

Typy saunových topidel

Už víte, že saunové lázně se dělí na dva typy: konvekční a radiační. Ale saunová kamna používaná v těchto typech nejsou všechna stejná a nabízejí různé zážitky pro lidi, kteří chtějí relaxovat. Zde jsou čtyři různé typy, které vám umožní lépe porozumět tomu, co je to saunová kamna.

#1. Saunová kamna na dřevo

Tradiční saunová kamna, která se od té doby používá, jsou saunová kamna na dřevo. Tento typ saunových topidel nevyžaduje elektřinu, takže sauna může fungovat bez potřeby elektrického proudu. Může trvat o něco déle, než se saunová kamna na dřevo zahřejí a vyžadují další práci na rozdělání ohně, ale jsou mnohem účinnější než jakýkoli jiný typ saunových topidel, protože je můžete použít kdekoli.

Toto saunové topidlo nevyžaduje žádná topná tělesa, která se mohou časem opotřebovat a vyžadovat výměnu. Je také cenově dostupný, kde si můžete vzít nějaké kusy dřeva mimo svůj domov nebo místo, aniž byste museli platit za drahé účty za elektřinu. A nejlepší na saunových topidlech na dřevo je to, že generují příjemnou vůni a vytvářejí vyšší teplo s minimální vlhkostí, takže jsou ideální pro relaxaci.

#2. Plynové saunové topidlo

Mít plynové saunové topidlo je ideální volbou, protože výrazně zlepšuje něčí zážitek ze saunování. Stejně jako saunová kamna vytápěná dřevem, plynová saunová kamna nespotřebovává žádnou elektřinu a používání plynu je mnohem levnější než placení účtů za elektřinu. Kromě toho lze teplotu plynového saunového ohřívače snadno ovládat, jako je tomu u elektrického saunového ohřívače, o kterém bude řeč později.

Pro provoz plynových saunových topidel se používají různé druhy plynu, jako je zemní plyn, LPG a propan. Tomuto saunovému topidlu trvá 30 až 60 minut, než se místnost vyhřeje na správnou teplotu. I když plynové saunové ohřívače mají vyšší počáteční náklady, provozní, opravy a další náklady jsou nižší než elektrické ohřívače. Ještě důležitější je, že pro lidi, kteří dávají přednost vytápění sauny plynem před elektřinou, je investice do tohoto saunového topidla velmi výhodnou volbou, protože vydává měkčí a příjemnější teplo než elektrická saunová kamna.

Při výběru plynového ohřívače do sauny buďte vždy opatrní při manipulaci s ním, protože plyn je hořlavý. Ještě lépe, poraďte se s odborníkem, aby zvládl práci při instalaci tohoto typu saunových topidel. Pamatujte, že ne všechna plynová ohřívače do sauny jsou bezpečné pro použití, když jsou mokré, takže si raději přečtěte návod pořádně nebo nechte někoho profesionála snížit jakékoli riziko. Nakonec zajistěte vždy ventilaci sauny pro bezpečnější prostředí, protože stísněné prostory mohou způsobit výbuch hořlavých plynů. Pokud používáte propanové ohřívače pro vaše plynové saunové ohřívače, podívejte se, jak bezpečně používat propanové ohřívače uvnitř, kde najdete další bezpečnostní tipy.

#3. Elektrické saunové topidlo

Nejběžnějším typem topidla, které se téměř všude používá, je elektrické saunové topidlo. Vzhledem k pokročilé technologii zabudované do tohoto typu saunových topidel je to typ, který většina lidí zná. Může se jednat o nejnákladnější typ saunového topidla používaného v konvekčních saunách, přesto je stále tím nejpohodlnějším, protože jej můžete automaticky připravit. Elektrická saunová kamna je také bezpečná, pokud je správně nainstalujete. A ke svému napájení nepotřebuje palivo, jako je dřevo nebo plyn.

U tohoto elektrického saunového topidla prochází elektrický proud odporovými prvky, kde odpor způsobí přeměnu energie na tepelnou energii. Když se z ní stane tepelná energie, prvky se zahřejí a přenášejí se přímo fyzickým kontaktem na kameny na nich naskládané. A když tyto kameny konečně akumulují teplo, zahřejí okolní vzduch, takže zážitek ze sauny bude fungovat efektivně.

#4. Dálkové infračervené saunové topidlo

Dálkové infračervené (FIR) saunové topidlo je jediným typem používaným v radiační sauně. Tento typ saunových topidel obsahuje infračervené saunové panely, které vyzařují světlo v širokém infračerveném rozsahu a produkují teplo, které zahřívá tělo, aniž by ohřívalo vzduch obklopující místnost. Infrasauna má mnoho zdravotních výhod, jako je účinné zlepšení krevního oběhu a uvolnění svalů. Saunová kamna FIR nejen zlepší vaši fyzickou kondici, ale mohou být účinná i při léčbě chronických onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, městnavé srdeční selhání a artritida.

It’s A Wrap!

A to jsou čtyři typy, které jsou nezbytné k tomu, abyste věděli, co je to topidlo do sauny. Sauny budou nefunkční, pokud se nepoužívají saunová kamna, protože hrají zásadní roli v poskytování tepla, zmírnění bolesti a stresu vašeho těla a prospívají vašemu celkovému zdraví. Každý typ saunových topidel navíc nabízí různé zážitky, takže vybírejte s rozmyslem. Pro další články o topení, zde je návod, jak zapojit 220V ohřívač teplé vody?