Jak čistit betonové schody bez tlakové myčky? 4 snadné kroky!

Vypadají vaše betonové schody špinavě a chcete se naučit čistit betonové schody bez tlakové myčky? Přečtěte si tento článek a objevíte dvě účinné metody, které vám mohou ušetřit starosti! Vyčistěte si jej sami a ušetřete peníze, protože nemusíte platit poplatky za úklid. Máte doma špinavé betonové schody a potřebujete vyčistit? Můžete vyzkoušet některé z osvědčených účinných postupů.

Jak se mění počasí, pravděpodobně se objevují plísně a plísně a na dírách tvrdne bahno. Malé množství těchto nežádoucích skvrn může v průběhu dní klouzat po betonových schodech. Je tedy lepší čistit vaše betonové schody každé tři měsíce, abyste se vyhnuli masivnímu nánosu.

Pokud máte v blízkosti betonových schodů rostliny, měli byste použít ekologický čistič, který je ochrání před agresivními chemikáliemi. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!


Metody čištění

Existují různé typy domácích čističů určených na dřevo, vinyl a beton, které najdete v každém obchodě. Pokud ale chcete použít domácí čistič, který doma najdete, můžete použít saponát nebo mýdlo na nádobí smíchané s horkou vodou. Horká voda pomůže saponátu nebo mýdlu změkčit tvrdé skvrny na povrchu. Buď můžete použít domácí směs čistič-saponát, mýdlo na nádobí s horkou vodou nebo čistič betonu.

Čištění těchto betonových stupňů tlakovou myčkou je přijatelné. Přesto, protože zabírá pouze malé prostory, můžete práci rychle dokončit po několika čištěních, na rozdíl od teras a příjezdových cest. Pokud neplánujete uklízet další rozlehlé prostory ve vašem domě, je lepší ruční mytí. Pokud potřebujete vyčistit betonové schody ve spěchu, můžete za čistič betonu použít saponát nebo mýdlo na nádobí. K placení nemusíte vycházet ze dvora a fronty na přepážku. Tento způsob je zvládnutelný, ale při zacházení s horkou vodou musíte být obzvláště opatrní.

Budete potřebovat kbelík na přípravu směsi saponátu nebo mýdla na nádobí a horké vody. Pokud máte vodní rozprašovač nebo rozprašovač, můžete jej použít i místo kbelíku, protože pro vás bude později lépe přístupný. U sprejů nalijte dostatečné množství směsi na lahvičku.

Zde je to, co byste měli vědět při čištění betonové terasy.

Postup čištění betonových schodů bez tlakové myčky

Zde jsou kroky, jak vyčistit betonové schody bez tlakové myčky pomocí saponátu nebo saponátu:

Krok č. 1. Zameťte povrch

Před aplikací směsi je nezbytné odstranit všechny listy, prach a nečistoty na každém betonovém schodišti. Umožní, aby se směs dostala na všechny povrchy. Můžete použít smeták nebo foukač listí.

Krok č. 2. Připravte směs a naneste na povrch

Poté, co jsou vaše betonové kroky zbaveny nečistot, prachu a nečistot, pokračujte k výrobě směsi. Do rozstřikovače vody nebo plastového kbelíku nalijte jeden díl horké vody o teplotě alespoň 40,5 stupně Celsia a přidejte dvousložkový prostředek na nádobí nebo saponát. Pak přidejte jeden díl octa, pokud chcete. Dobře je promíchejte.

Pokud však používáte čistič betonu, rozmíchejte jej s vodou podle pokynů výrobce na zadní straně obalu produktu. Poté, co je vaše směs dobrá, naneste ji postupně na povrch. Efektivnější je, když používáte rozstřikovač vody nebo spreje na láhve. Pokud však nemáte k dispozici vodní postřikovač nebo postřikovač, můžete při nanášení směsi na povrch použít naběračku ke kbelíku.

Krok č. 3. Nechte uležet a drhnout

Po nanesení směsi na všechny povrchy ji nechte působit alespoň 10 minut nebo déle. Doba se bude lišit a závisí na tom, jaký čistič používáte. Čisticím prostředkům poskytne více času na změkčení tvrdých skvrn na povrchu. Poté vydrhněte místa, o kterých si myslíte, že je samotný čistič nezvládne.

Krok č. 4. Opláchněte vodou

Posledním a posledním krokem je opláchnutí všech zbývajících čisticích roztoků na povrchu. Někteří lidé obvykle říkají, že špatně opláchnutý beton vytváří po vysušení na vzduchu bílé čáry nebo skvrny. Pokud nejste spokojeni se vzhledem vašich konkrétních kroků po této metodě, můžete zkusit kyselé mytí. Kyselé praní odstraní tyto skvrny a bílé stopy způsobené tlakovým mytím. Pokud se rozhodnete pro mytí kyselinou, buďte opatrní při manipulaci s kyselinou.

Proč není dobré používat tlakovou myčku?

Pokud jste odborníkem na používání tlakové myčky (elektrické a plynové), můžete snadno najít způsob, jak betonové schody snadno vyčistit. Pokud však nejste obeznámeni s používáním tlakové myčky, je užitečnější použít uvedené metody, jak vyčistit betonové schody bez tlakové myčky. Přestože je tlakové mytí zkratkou při čištění jakékoli části domu, jako jsou vnější stěny, dřevěné paluby a další, můžete se zranit nebo v nejhorším případě poškodit povrchy.

Je to obal!

Naučili jste se čistit betonové schody bez tlakové myčky. Budete připraveni použít své nově objevené metody čištění – nemusíte se spoléhat na tlakovou myčku a čistěte, kdykoli budete chtít. Stejnou strategii můžete provést také pro betonovou zeď nebo podlahy.

Může být také dobrý nápad přečíst si o tom, jak čistit dřevěnou podlahu tlakovou myčkou a jak čistit betonovou terasu bez tlakové myčky.