Co je modlitební deka: Přehled a snadný proces ve 3 krocích

Možná jste viděli, jak přikrývky používají těžce nemocní pacienti v nemocnicích, ale nejde o běžné předměty. „Co je to modlitební deka a k čemu se používá?“, můžete se zeptat.

Jednoduše řečeno, modlitební látka – ať už přikrývka, šátek nebo kapesník – se používá jako připomínka toho, že existuje skupina lidí, kteří se modlí za svého nemocného přítele nebo rodinu. Slouží jako položka útěchy, když se vyrábí a posílá s modlitbami.

Modlitební přikrývky jsou oblíbené, protože jsou vyrobeny s láskou, péčí a modlitbou. Dokonce i služby a kongregace potřebují čas, aby se modlily přes tisíce přikrývek, aby je poslaly lidem v nouzi.

Modlitební přikrývky se neomezují ani na nemocné. Může být vyroben a předán komukoli, kdo potřebuje péči, lásku nebo požehnání.

Je velmi jednoduché vytvořit modlitební deku; pamatujte, že nejdůležitější je, abyste se modlili přes přikrývku při její výrobě a poté ji nechali požehnat knězem, než ji někomu dáte.

Pokud uvažujete o vytvoření modlitební přikrývky, kterou byste darovali příteli, můžete jednoduše postupovat podle níže uvedeného průvodce.

Jak si vyrobit modlitební deku

Krok č. 1. Pleteme, háčkujeme nebo šijeme deku

Existuje mnoho způsobů, jak si vyrobit modlitební přikrývku. Deku můžete plést, háčkovat nebo šít.

Pokud však nejste v těchto činnostech zruční, můžete se rozhodnout pro možnost bez šití. Například fleecové přikrývky na zavazování se dají velmi snadno vyrobit – stačí si ustřihnout fleecovou látku na požadovanou velikost, použít nůžky a umět vázat uzly.

Můžete dokonce ozdobit svou modlitební deku, jak chcete.

Krok č. 2. Při výrobě deky zahrňte modlitbu za příjemce

Modlitba je nejdůležitější součástí při výrobě modlitební deky nebo šálu. Pozvěte alespoň dalšího člověka, aby vám pomohl tvořit a modlete se nad dekou.

Ujistěte se, že druhá osoba zná příjemce přikrývky a stará se o něj, protože každý uzel nebo steh prý posílá požehnání.

Krok č. 3. Vezměte přikrývku do diecéze k požehnání

Jakmile skončíte s výrobou a modlitbou přes deku, můžete ji vzít do diecéze nebo kostela, do kterého chodíte, aby mohla být požehnána.

Jakmile je toto hotovo, je připraveno k doručení nebo odeslání příjemci.

Kvůli péči a modlitbám, které jsou při výrobě modlitební přikrývky kladeny, lidé věří, že modlitební přikrývka je účinná díky modlitbám a požehnáním, nikoli samotnému předmětu.

Co je to modlitební deka a její původ

První biblické záznamy o používání modlitební látky

Křesťané používali modlitební utěrky jako dřívější praxi v církvi. Ve skutečnosti bylo používání modlitebních hadříků zaznamenáno v Bibli.

Bylo to ukázáno na ženě, která utrpěla těžké krvácení a dotkla se lemu Ježíšova pláště v Matoušovi 9:20–22.

Ve Skutcích 19:11–12 se nemocným také nosily kapesníky, které vlastnil Pavel, aby je uzdravili z nemocí a zlých duchů.

Současný původ modlitební látky

Předpokládá se, že mormoni začali používat moderní modlitební látku ve 30. letech 19. století, když skupina lidí požádala zakladatele mormonismu, aby je vyléčil.

Protože se k nim nemohl dostat, poslal místo nich červené kapesníky, kteří se nad nimi modlili. Někteří nemocní byli uzdraveni, takže rituál s kapesníkem se stal běžnějším.

Zatímco v mormonismu časem vybledla, stala se populárnější v letniční církvi a dokonce i v římskokatolické církvi, kde ji lze před podáním nemocným pomazat olejem.

Modlitební hadřík jako zdroj uzdravení

Farníci mohou požádat o zhotovení modlitebních přikrývek pro ty, kteří trpí vážnými nemocemi.

Zatímco jsou vyráběny a dávány těm, kteří trpí těžkými nemocemi a nemocemi, mohou být tyto přikrývky také darovány blízkým pacientů.

Mohou být také předány ostatním, aby přinesly léčení a útěchu.

Jako schémata vydělávání peněz pro některá ministerstva a organizace

Bohužel léčebné utěrky mohou být také použity jako schéma na vydělávání peněz s tím, že tyto přikrývky jsou „pomazané zázračné utěrky“, které vám mohou poslat výměnou za obvykle velké dary.

I když tomu tak většinou není, je důležité být ostražití, odkud získáváme modlitební přikrývky.

Závěr

Modlitební přikrývka naznačuje, že modlitba je nezbytnou součástí jejich používání. Některé diecéze ho pomažou olejem, než ho dají potřebným, ale je v pořádku, pokud tomu tak není.

Co je to modlitební přikrývka a k čemu se používá? Modlitební přikrývka je v některých církvích uznávána jako svátostný předmět, který by měl kněz požehnat, aby byl relevantní ve svátosti.

I když je to známé mezi křesťany praktikujícími letniční tradice, jiné praktiky vyžadují, aby byly tyto oděvy umístěny na oblasti, které potřebují uzdravení, zatímco se modlí za člověka s nemocí.

Musíte si však pamatovat, že modlitební přikrývka nebo látka nedávají automatické léčebné schopnosti. Nemělo by být používáno jako „zázračná přikrývka“, za kterou by mnoho lidí mohlo věřit, že je.

Místo toho přemýšlejte o zaslání modlitebního hadříku jako krásného dárku nebo laskavého gesta, abyste svému příteli nebo milovanému připomněli, že se za něj někdo modlí.