Jak vyměnit topné těleso ve vířivé sušičce? 5 snadných kroků!

Víte, jak vyměnit topné těleso v sušičce Whirlpool? Tento článek vám pomůže pochopit výměnu topného článku. Prvním krokem je z bezpečnostních důvodů odpojit napájení vaší sušičky Whirlpool, otevřít šrouby přístupového panelu šroubovákem a bezpečně najít topné těleso.

Když najdete topné těleso, vytáhněte kabely termostatu a vyměňte topné těleso.

Když vaše sušička nevysuší vaše oblečení správně, jediným viníkem bylo topné těleso vaší sušičky, takže byste jej měli okamžitě vyměnit, abyste se vyhnuli zdržení v cyklu sušení. Toto je jen přehled, výměna topného tělesa sušičky Whirlpool je jednoduchý, ale nebezpečný úkol, takže pro správnou výměnu je třeba postupovat podle níže uvedených kroků.

Postup výměny topného tělesa ve vířivé sušičce

Jako malý přehled výše o výměně topných těles je třeba následovat tyto kroky, abyste se naučili, jak vyměnit topné těleso v sušičce Whirlpool.

Krok č. 1. Vypněte napájení

V každém kroku tohoto postupu se používají elektronické součástky. Aby byli všichni v bezpečí, musí být prvním krokem odpojení zařízení od napájení.

Krok č. 2. Přejděte na zadní panel

Jakmile je oplocení odpojeno, vytáhněte jednotku z plotu, abyste měli přístup k zadní části. Chcete-li dosáhnout na zadní části, odstraňte šrouby obklopující zadní panel a sejměte horní část.

Krok č. 3. Odeberte součást

Chcete-li začít, odpojte kabely termostatu. Vyfoťte kabely, které jasně ukazují, do kterých kabelů patří, když instalujete novou součást, abyste zajistili, že je obnovíte na správné porty. Takovým plochým šroubovákem vypáčte dráty z bloků. Jakmile jsou kabely odstraněny. Vyjměte vložku z tepelné trubice tak, že ji odšroubujete a sundáte nebo oddělíte.

Krok č. 4. Nastavte novou komponentu

Nejprve uvolněte termostat ze staré součásti a poté ji přesuňte na novou těsně před instalací nové součásti do sušičky; nový termostat také není součástí dodávky. Jednoduše uvolněte svorku, sejměte termostat z jazýčku a umístěte jej na náhradní prvek. Jeho svorka se poté zaklapne na místo. Zatlačte náhradní prvek na místo tak, aby se otvory pro šrouby srovnaly a přesně zapadl do mezery. Poté znovu utáhněte všechny šrouby.

Krok č. 5. Znovu sestavte sušičku

Znovu připojte všechny tři vodiče k termostatu nebo prvku pomocí fotografie, kterou jste zachytili dříve. Před zatlačením sušičky zpět do zarovnání upevněte zadní panel na místo.

Celkové náklady na topné těleso sušičky whirlpool

Jeden musí utratit přibližně 160 až 270 USD za náhradní topné těleso, včetně materiálů a práce. Za práci specialista na spotřebiče obvykle stojí kolem 70 a 110 USD za hodinu. V této ceně je také zahrnut pouze jeden servisní poplatek. Ceny služeb se pro většinu techniků pohybují od 55 do 85 USD. Náhradní topné těleso může stát něco od 45 do 100 USD. V závislosti na typu sušičky může tato položka stát od 35 do 220 USD nebo více. Možná vás také bude zajímat informace o odstraňování problémů a opravách vířivých sušiček.

Jaká je průměrná životnost topného tělesa sušičky Whirlpool?

Topné těleso uvnitř sušičky je to, co ohřívá sušičku, takže oděvy mohou být vysušeny. Pokud se sušička skutečně používá jen jednou za čas, měl by zdroj tepla přežít stejně dlouho jako dobře udržovaná sušička, která má životnost 7 až 17 let.

Komponenty ohřevu sušičky ne vždy vydrží tolik jako konstrukce sušičky a další používání může vyžadovat výměnu, než bude potřeba taková čerstvá sušička. Tyto komponenty lze zakoupit od různých výrobců a prodejců. Topné těleso sušičky nemá definovanou životnost, ale může se spálit pokaždé, když se sušička příliš zahřeje nebo se ucpe potrubí.

Topné těleso uvnitř sušičky může při dobré údržbě vydržet asi 7 až 17 let a také správně vyčištěné odvětrávání nebo lapače vláken. Topné těleso v sušičce, které se používá každý den a není pečlivě udržováno, se může kdykoli spálit. Čištění filtru na vlákna před dalším plněním je nejlepší způsob, jak udržet sušičku v dobrém provozním stavu; v opačném případě se mohou začít hromadit vlákna a dostat se do větracích otvorů.

To nejen ucpává průduchy a zvyšuje zátěž zdroje tepla tím, že vyžaduje jeho větší ohřev, ale také hrozí požár. Když je sušička zapnutá, nasává vzduch přes dmychadlo, prochází ho topným tělesem a ohřívá jej. Oděvy neuschnou, pokud je vzduch nedostatečný nebo pokud překážky brání uvolňování teplého vzduchu, a prvek se může přehřát.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se naučili, jak vyměnit topné těleso u sušičky Whirlpool. Chcete-li vyměnit topné těleso, musíte provést výše uvedené kroky. Průměrná životnost topného tělesa je jen asi 7 až 17 let, pokud budete věci dobře udržovat. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jak dlouho trvá sušení prádla sušičce a jak dlouho sušička v prádelně.