Proč moje podložka Maytag uniká? 7 překvapivých příčin a jejich řešení!

Proč mi teče pračka Maytag? Existuje sedm příčin, o kterých budeme diskutovat, když se ponoříte do tohoto článku. Nejen to, pochopíme, jak můžeme tento problém vyřešit ve vánku.

Jdete si vyprat prádlo, zapnete pračku, jen abyste zjistili, že vám teče pračka Maytag. Úplně první otázka, která vás napadne, je „PROČ“. Ptáte se, proč vaše pračka Maytag teče? Tento článek odpoví na všechny vaše dotazy tím, že vám poskytne všechny příčiny úniku podložky a možná řešení.

Pračka je široce používaný spotřebič. Kdokoli v domácnosti může čelit problémům při jeho práci. Netěsnost pračky není nic vážného. Vadný díl nemůžete opravit; můžete jej pouze vyměnit.

Výměnou vadného dílu začne pračka fungovat perfektně, aniž by z jakékoli strany unikala. Příslušná oblast úniku vám pomůže určit možnou příčinu úniku. Únik může být vnější nebo vnitřní, v závislosti na prasklé části. Pokud jsou důvodem netěsnosti opotřebované hadice nebo přetížení, bude únik mělký. Toto nepravidelné zatékání ovlivní i kvalitu vaší podlahy. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Proč vaše pračka Maytag netěsní: Příčiny a řešení

Proč mi teče pračka Maytag? Existuje mnoho důvodů, které způsobují netěsnosti vaší pračky Maytag. Tyto problémy a jejich řešení jsou popsány níže:

Příčina č. 1. Špatné těsnění vany

Chcete-li zkontrolovat, zda má vaše pračka mizerné těsnění vany, nejprve oddělte ovládací panel od pračky. Nyní můžete snadno vidět těsnění vany vaší pračky. Dále spusťte vodu a najděte místo úniku a sledujte, kudy voda prochází vanou. Pokud těsnění vany prosakuje, pračka potřebuje nové. Toto vadné těsnění může způsobit přetečení vody ve vaně. Vyměňte staré těsnění vany co nejdříve.

Příčina č. 2. Povrch nerovnováhy

Pokud pračku položíte na nestabilní povrch a spustíte ji, můžete vidět, jak z pračky vytéká voda. Když podlaha není vyrovnána, stroj bude čelit nestabilním pohybům. Tyto trhavé pohyby vyvrhují vodu z pračky. Chcete-li tento problém vyřešit, kupte si malý designový srovnávač, umístěte na něj pračku a užijte si dobrý den praní.

Příčina č. 3. Přetížení pračky

Jednou z hlavních příčin netěsnosti pračky Maytag je její přetížení. Když do pračky nacpete více než obvyklé množství oblečení, pračka se přetíží. Výsledkem je, že voda přítomná uvnitř vany začne odrážet a část z ní spadne na podlahu. V jiném případě toto přetížení nedovolí zavřít víko pračky. Abyste se vyhnuli takovým situacím, snažte se rozmístit oblečení obvykle a rovnoměrně kolem míchadla. Poté vyperte zbytek oblečení v dalším kole.

Příčina č. 4. Vadné vypouštěcí čerpadlo

Vypouštěcí čerpadlo se používá k usnadnění odtoku vody přes vypouštěcí hadici. Pokud dojde k poškození vypouštěcího čerpadla nebo jeho ložisek, způsobí nepravidelný únik vody. Chcete-li zastavit únik z pračky, vyměňte vypouštěcí čerpadlo. Vypouštěcí čerpadlo je součást, kterou nemůžete opravit; výměna je nejlepší krok. Přečtěte si také o tom, jak čistit vypouštěcí hadice praček.

Příčina č. 5. Poškozené hadice ostřikovač

Pokud na hadici pračky vidíte vlhkost nebo bubliny, může to být způsobeno prasklou hadicí. Prasklé hadice způsobují únik podložky z podložky. Vhodná kvalitní hadice vydrží pouze pět let. Znetvoření si nemusíte všimnout, dokud není hadice poškozena do bodu, kdy ji nelze opravit, ale vyměnit. U pryžových hadic je větší pravděpodobnost poškození než u ocelových. Proto byste měli co nejdříve přejít na ocelové hadice.

Příčina č. 6. Nesprávná funkce spínače hladiny vody

Spínač hladiny vody je umístěn na pračce Maytag. Instruuje stroj o množství vody potřebné k praní oděvů a zastaví se, jakmile dosáhne potřebné úrovně. Když pračku zapnete, voda začne přitékat automaticky; pokyny pro spínač hladiny vody k naplnění vany vodou. Ale v případě poruchy tohoto senzoru voda vyteče. V důsledku toho voda kape na podlahu a poškozuje podlahu. Možná vás také bude zajímat, jak vyrovnat podložku.

Případ č. 7. Problém s dvířky pračky Maytag

Po vložení všeho dovnitř zavřete dvířka pračky, myslíte si, že dvířka jsou dokonale zavřená, ale západka dvířek nedrží dvířka pevně. Když pračku zapnete, dvířka se otevřou a vytlačí vše z pračky na podlahu. Vznikne tak spousta nepořádku. Neboj se; tento problém můžete rychle a snadno vyřešit dotažením uvolněných šroubů a pantů na dveřích.

Je to obal!

Používáte-li pračku Maytag, můžete v jakékoli nepředvídatelné chvíli čelit některému z výše diskutovaných problémů. Pak byste se místo toho, abyste se trápili tím, proč moje pračka Maytag prosakuje, měli zaměřit na příčiny a řešení úniku. Někdy tyto drobné problémy potřebují malou opravu a lze to snadno udělat doma. Nechoďte na profesionální servis. Místo toho si přečtěte tento článek. Pomůže vám identifikovat a vyřešit problém, který máte po ruce, a můžete si užívat praní prádla v pračce bez úniku vody. Doufejme, že jsme odpověděli na vaši otázku: proč moje pračka Maytag teče? Přečtěte si související články; vědět, jak resetovat myčku Maytag a jak vyčistit ucpané odpadní potrubí.