Co dělat se starým ohřívačem vody? 6 nejlepších způsobů!

Co dělat se starým ohřívačem vody? Můžete ho recyklovat, takže putuje do nejbližšího recyklačního centra. Udělejte z něj gril nebo udírnu, solární ohřívač vody nebo květináč.

Upřímně řečeno, můžete vymyslet mnoho věcí, jak se toho zbavit nebo to nějak reinkarnovat. Opětovné použití nebo recyklace je lepší pro životní prostředí, proto o tom přemýšlejte, než se rozhodnete, co dělat.

Připravte se na demontáž a sešrotování sami. Pečlivě ji přeměňte, abyste ji mohli nosit dál, a použijte ji ke službě ostatním. Pojďme se tedy nejprve podívat na možnosti opětovného použití, recyklace a likvidace.

Jak dělat se starým ohřívačem vody

Níže jsou uvedeny způsoby, jak zvážit, co dělat se starým ohřívačem vody:

#1. Místní vyzvednutí od vlády

Některé oblasti mohou nabízet služby vyzvednutí vašeho starého ohřívače vody u vás doma. Buďte však připraveni zaplatit náklady na to. Takže je lepší to nejprve zkontrolovat.

#2. Recyklační centrum

Spolehněte se na to, že váš starý ohřívač vody odstraní spousta recyklačních středisek. Demontují je a prodávají jako kovový šrot k opětovnému použití. Ohřívač vody se také vyrábí s použitím ocelových, měděných a mosazných nástavců, zatímco jiná centra platí sazbu za starý ohřívač vody. Někteří by vás nacenili za vyzvednutí nebo vám umožnili jej odevzdat na místě. Liší se to stát od druhého, vezmeme-li v úvahu zákony týkající se prodeje šrotu. Připravte se poskytnout podrobnosti o svém vozidle, fotografii, ID a otisky prstů. Před odesláním starého ohřívače vody zkontrolujte jejich požadavky v recyklačních střediscích.

#3. Charita

Vaším zájmem je upgradovat starý ohřívač vody a nahradit jej novým modelem. Darujte svůj starý ohřívač vody, pokud se domníváte, že stále funguje dobře, protože tím méně šťastný člověk získá výhodu používání starého ohřívače. Prospějete tím, že požádáte o daňový dar na charitativní činnost.

#4. Sešrotování

Ohřívač vody je vyroben z různých kovů. Prodejte mosaz a měď, které jste odpojili od ohřívače, a prodávejte je jako šrot, protože vám to umožní vydělat peníze, které zaplatíte za nový ohřívač vody. Zkontrolujte potrubí železem s použitím magnetu. Pokud se stále lepí, má železo. Pokud to spadne, tak ne. Neželezná trubka je spíše mosazná nebo měděná.

Vnitřek ohřívače bude pravděpodobně obsahovat měděné dráty, které můžete odstranit. Kování je v tomto případě také prodejné. Seškrábněte korozi, abyste viděli, co tam najdete. Regulátor plynu nebo regulační ventil plynu je další položkou k prodeji při vlastnictví plynového ohřívače vody. Přineste to do nejbližšího vrakoviště a podívejte se, kolik byste mohli získat. ID jsou potřeba, když prodáváte starý ohřívač vody do recyklačních středisek.

#5. Prodej nebo inzerát na likvidaci

Umístěte ceduli, když chcete odložit svůj starý ohřívač vody k prodeji, protože to říká kolemjdoucím, že zařízení stále funguje. Místo toho, abyste to jen rozdávali, dostanete víc. Dalším způsobem, jak to inzerovat, je Craigslist nebo místní tisk. Používejte sociální média, jako je Instagram, Facebook, a prodejní weby, jako je eBay.

#6. Znovuobjevení

Použijte starý ohřívač vody k jinému účelu. Nejprve si udělejte gril nebo udírnu, chcete-li. Vzhledem k tomu, že ohřívač vody je válcový, udělejte z něj udírnu nebo gril na dvorek, protože to je trochu časově náročné a vyžaduje znalosti svařování. Jde o to, že design může být stále přímočarý. Ořízněte jej kdekoli chcete, například vodorovně nebo svisle. Připojte nějaké rukojeti, panty, nohy a je to v pořádku. Nebo připevněte dřevěnou římsu a kolečka fungující jako stůl.

Za druhé, pokud chcete, udělejte ze starého ohřívače vody solární ohřívač vody. Ujistěte se, že stará nádrž neteče, čímž ušetříte další účty za palivo. Solární ohřívač vody využívá energii slunce. Vodu tak můžete předehřát a přivést ji do zásobníku teplé vody pomocí přívodu studené vody. Nádrž tedy nevyžaduje mnoho práce s ohřevem potřebné vody. Při odstraňování izolace ohřívače však sejměte vnější plášť nádrže. Použijte černou barvu, která odolá teplu. Poté vytvořte krabici dostatečně velkou, aby zakryla starou nádrž na vodu. Zakryjte interiér nějakým reflexním materiálem. Zakryjte přední nebo horní část velkým dvojitým oknem nebo polykarbonátovými panely, jako jsou ty ve sklenících.

Sledujte přetlakový ventil, pokud jej stále potřebujete. Určitě neradi zažíváte nehody s přehřátím. Připojte novou a solárně napájenou nádrž k ohřívači vody, protože to vás nastartuje. Za třetí, udělejte ze starého ohřívače vody květináč pro vaši zahradu. Boty do deště a konvice by se změnily v pneumatiky a vysoké podpatky. Použijte jej k vytvoření nejlepšího prvku na dvorku. Nebo, pokud chcete, nakrájejte na polovinu nebo jen na části. Pak buďte kreativní a vyřezávejte vzory ze strany. Naplňte ji rostlinami, zeleninou a zeminou pro příští grilovací párty. Také by vás mohlo zajímat, jak dlouho trvá ohřev ohřívače vody.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte mnoho věcí o Co dělat se starým ohřívačem vody. Postupujte podle výše uvedených věcí, abyste jej snadno předělali, použili a zlikvidovali. Určitě to z vaší strany bude vzrušující. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak vyčistit vápník z ohřívače vody a kdy vyměnit ohřívač vody.