Tipy, jak nainstalovat autosedačku pro batole zády ke směru jízdy

Mnoho nových rodičů má problém s tím, jak nainstalovat autosedačku pro batole proti směru jízdy. Připravili jsme však tento článek, abychom vám pomohli s odpověďmi.

Nyní, když vaše dítě může sedět samo, je čas přemýšlet o přechodu na autosedačku používanou proti směru jízdy.

Tipy:

#1. Sedačky obrácené zády ke směru jízdy nabízejí dětem nejlepší ochranu, protože rozdělují síly nárazu na celou zadní část hlavy a těla.

#2. Podle bezpečnostních expertů z KidsHealth by kojenci měli jezdit v autosedačkách pro batolata nebo proti směru jízdy až do věku dvou let nebo do hmotnosti 18 kg.

To znamená, že většina dětí může zůstat otočená dozadu déle, pokud správně zapadnou do systému popruhů dodávaného se sedadlem.

#3. Správný způsob, jak posoudit, zda starší dítě může bezpečně zůstat čelem vzad, bude záviset na faktorech, jako je délka nohou a velikost trupu. Rodiče často vybírají pro starší batolata a předškoláky přechodné autosedačky po směru jízdy.

Jak poznáte, že vaše dítě přerostlo z dětské autosedačky?

Nechcete-li kupovat novou autosedačku, ověřte si výškový a váhový limit u té stávající. Pokud jsou překročeny, je čas na upgrade.

Novorozenci mají obvykle dětskou autosedačku, která je pojme až 20 liber nebo tak. V tomto období je dítě pro případ nehod otočené proti směru jízdy.

Další fází je, když miminka přejdou na sedačky směřující po směru jízdy s větším tělem pro batolata vážící 22–35 liber, která vydrží asi šest měsíců, než se ve věku dvou let znovu přepnou na podsedáky, které se hodí pro děti od 40 do 60 liber zhruba do dětí. jsou připraveny pro dospělé od 100 liber plus v závislosti na jejich velikosti a tvaru těla do věku 12+.

Někteří rodiče čekají s umístěním svých dětí do autosedaček pro dospělé po absolvování podkládacího sedáku nebo v závislosti na výšce a váze jejich dítěte.

Kdy mohu přepnout své dítě na autosedačku po směru jízdy?

Neexistuje žádný konkrétní čas, kdy by dítě mělo přejít z autosedačky proti směru jízdy na autosedačku po směru jízdy. Americká akademie pediatrů doporučuje, aby rodiče drželi své děti v poloze zády ke směru jízdy co nejdéle, než je převedou do polohy čelem ke směru jízdy kolem 40 liber nebo starší jednoho roku.

V některých zemích to může být 30 liber, ale to bude záviset na růstu a rychlosti vývoje vašeho dítěte. Pokud například žijete někde s extrémními klimatickými podmínkami, kde potřebují lepší ochranu před ostrým slunečním zářením nebo studeným větrem – počkejte, až zestárne.

Také se snažte nekupovat novou konvertibilní autosedačku, než odložíte jeho/její přesun z dětské autosedačky obrácené proti směru jízdy, protože tyto sedačky jsou dobré asi pět let. Nová konvertibilní autosedačka vás bude stát více peněz, takže před nákupem náhradní počkejte, až vaše dítě z autosedačky vyroste.

Jak dlouho necháte dítě v dětské autosedačce?

Standardní autosedačka vydrží zhruba pět let. To znamená, že byste měli držet dítě v autosedačce, dokud nebude starší než jeden rok a váží více než 20 liber.

Pokud vaše dítě váží méně, pak je v pořádku pokračovat v používání konvertibilního systému, jakmile mu bude více než jeden rok, i když někteří výrobci doporučují, aby je drželo v dětské sedačce do šesti měsíců. Ujistěte se, že vaše ratolest před dosažením váhového limitu nepřeroste svou výšku, v případě potřeby se poraďte s pediatrem.

Jak přeměníte autosedačku Graco 4ever?

Poté odvlékněte bezpečnostní pás a znovu jej protáhněte autosedačkou. Nyní můžete utáhnout všechny své vůle a být připraveni odjet se zbrusu novou autosedačkou Graco! Tato část může vyžadovat trochu trpělivosti a svalů, ale jakmile je provedena správně, je velmi bezpečná pro dítě nebo dítě, které jezdí ve vašem vozidle.

Dalším krokem je připojení jakýchkoliv neuzamykatelných konektorů LATCH, které jsou dnes na většině novějších vozidel, pokud mají k dispozici možnost podle pokynů výrobce.

Nejnižší připevnění by neměla přesahovat čtyři palce od spodní části základny, místo toho měřte podle toho, jak daleko od sebe jsou kotvy v jejich nejbližším bodě pod kotevními body horního popruhu, které vždy zůstanou pevné. Po instalaci se ujistěte, že nedochází k pohybu ze strany na stranu nebo zepředu dozadu o více než jeden palec.

Má Graco 4Ever DLX odnímatelnou základnu?

Graco Nautilus má rychloupínák pro autosedačku. Základnu autosedačky lze sejmout, aby se usnadnilo nastupování a vystupování z vozidla. To je také užitečné, když chcete přepínat mezi více vozidly nebo potřebujete základnu navíc u babičky!

Jak přecházíte z autosedačky na podsedák?

Jak vidíte, bezpečnostní pás je stále nejlepší volbou pro podsedáky. Břišní část bezpečnostního pásu by měla ležet přes horní část stehen vašeho dítěte, nikoli na břiše nebo krku. Ujistěte se, že jste jej upravili tak, aby k nim těsně přiléhal, jinak by pod něj mohly při nehodě vyklouznout.

Ramenní popruh by měl také sedět mezi podpaží vašeho dítěte, ale opět se ujistěte, že v něm nejsou žádné mezery, protože by to mohlo způsobit zranění při nárazu, pokud by se pod ním jeho tělo sklouzlo dopředu, což by pak mělo za následek zlomeniny kostí, řezné rány a modřiny spolu s poraněním krční páteře. hlava po nárazu náhle vyskočí dozadu a dotkne se opěradla vozu, což má za následek modřiny kolem očí a podlitiny; také oblast obličeje.