Co dělat se starou nádrží ohřívače vody? Úžasné věci, které můžete dělat!

Otázka zní: co dělat se starou nádrží ohřívače vody? Právě zde najdete ty nejlepší odpovědi, které uspokojí vaši zvědavost. Existuje několik úžasných věcí, které můžete udělat; všechny tyto jsou uvedeny níže, takže raději čtěte dále.

Když je vaše stará nádrž ohřívače vody příliš stará, musíte ji poslat do recyklačního závodu. Můžete jej znovu použít mnoha způsoby, můžete darovat svůj ohřívač vody a můžete jej sami sešrotovat a vydělat peníze. To je jen pár věcí, které můžete udělat se svou starou nádrží ohřívače vody.

Vyhodit starý ohřívač vody je obecně poslední nápad, který přijde na mysl, kdykoli uživatel zjistí, že potřebuje zbrusu nový ohřívač vody. Bez ohledu na to mají uživatelé dva ohřívače vody: jeden nový a jeden starý. A většina z nich zvažuje nákup svého nového ohřívače vody od firmy specializující se na jejich prodej a instalaci. To ještě není konec, přátelé; raději pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více!

Znovu použijte starou nádrž ohřívače vody

Existuje několik vynikajících možností, jak přeměnit starý ohřívač vody. Bylo publikováno mnoho pozitivních příběhů a nápady vás budou jen omezovat. Mezi věci, které mohou uživatelé chtít udělat, patří následující. To vám pomůže pochopit, co dělat se starou nádrží ohřívače vody.

#1. Udělejte z toho gril nebo grilovací kamna

Díky své válcové konstrukci jsou ohřívače vody ideální pro použití jako gril nebo udírna na zahradě. Ačkoli tato konstrukce bude vyžadovat velké úsilí & kovoobráběcí dovednost, samotný koncept je jednoduchý. Snadno jej nařízněte v libovolném směru – vertikálně pro grilovací udírnu nebo horizontálně pro gril – a máte hotovo. Jakmile přidáte nějaké nohy, klouby a úchopy, jste připraveni vyrazit. Dalo by se to posunout ještě dále přidáním koleček a dřevěné římsy, které budou fungovat jako stoly.

#2. Sestavte si solární ohřívač

Pokud stávající nádrž neteče, můžete ušetřit palivo vybudováním solárního ohřívače vody. Vodu můžete ohřívat pomocí sluneční energie a dávat ji do zásobníku teplé vody přes přívod studené vody. Díky tomu nebude muset nádrž tolik pracovat, aby ohřívala vodu, kterou používáte. Vnější plášť nádrže musí být odstraněn, stejně jako izolace. Natřete ji černě tepelně odolnou barvou. Dále postavte krabici dostatečně velkou, aby se do ní vešla stará nádrž na vodu, a uvnitř ji vyložte světlou látkou. Znovu zkontrolujte přetlakový ventil, protože může být stále nezbytný, zejména pro ty, kteří žijí v horkém klimatu. Uživatelé by nechtěli žádné nehody nebo nadměrné teplo. Možná vás také bude zajímat, proč by váš dům měl mít solární ohřívač vody.

Recyklujte svou starou nádrž ohřívače vody

Četná recyklační střediska přijmou starou nádrž ohřívače vody. Často je dekonstruují a recyklují kovový šrot, aby vytvořili nové zboží. Nejběžnější jsou ocelové ohřívače vody s měděným nebo mosazným připojením. Některá zařízení vám poskytnou stanovenou cenu za starý ohřívač, zatímco jiná vás mohou stát poplatek za vyzvednutí nebo vám umožní, abyste si jej sami sundali.

Věnujte to charitě

Mnoho spotřebitelů chce aktualizovat nádrž ohřívače vody, protože vyžadují extra teplou vodu, než by mohla poskytnout současná jednotka. Možná vám bude dovoleno dát ohřívač vody pryč, pokud stále funguje a byl ve výborném stavu. Informujte se, zda místní Charita nebo jiná příspěvková organizace akceptuje funkční ohřívače vody. Uživatelé by nejen mohli pomáhat lidem v nouzi, ale budete také moci poskytnout dar odečitatelný z daní, když to udělají.

Starou nádrž ohřívače vody lze sešrotovat

Nejlepším řešením je odpojit regulátor plynu sami a prodat jej. To vám nepochybně přinese nejfantastičtější nabídku, zvláště pokud máte nějaké zkušenosti. Mnoho vrakovišť poskytuje regulátorům speciální ceny, pokud se necítíte bezpečně prodávat sami. V každém případě je pravděpodobné, že regulátor z vašeho harampádí dostane nejvíce peněz. Topné komponenty v elektrických ohřívačích vody jsou často složeny z pozinkované mědi a nerezové oceli. Jsou skryty za horní a spodní přístupnou deskou nádrže a jejich výměna by měla být docela jednoduchá.

Pokud jste připraveni vynaložit nějaké úsilí, můžete starý ohřívač vody sešrotovat ručně a prodat jeho neželezné materiály. Vzhledem k zdánlivému regulátoru se zdají být cennější plynové ohřívače vody, ale stejně se vyplatí i typy elektrické. Zkontrolujte konektory a potrubí vedoucí k ohřívači vody z horní části nádrže. Použijte magnet. Tyto trubky byly vyrobeny ze železa, pokud magnet přilne ke kovu.

Pokud ne, pravděpodobně jsou vyrobeny z mědi a mosazi a mohly by být znovu použity. Kladivo poslouží, pokud je nemůžete dostat ven šroubovákem. Když nic jiného nefunguje, použijte pilu a odřízněte je. Po dokončení znovu zkontrolujte všechna připojení pomocí čepele nebo dokonce šroubováku. Koroze způsobuje, že mosazné kování se stává neidentifikovatelným. Může být obtížné je oddělit pomocí hasáku; obvykle se uvolní několika údery kladivem.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, co dělat se starou nádrží ohřívače vody. Svůj ohřívač můžete znovu použít, darovat a vydělat peníze sešrotováním. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak čistit ohřívač vody a jak zahřívat ohřívač vody. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku.