Komu volat kvůli úniku plynu ze sušičky? 4 nejlepší věci, které můžete udělat!

Máte obavy, komu zavolat kvůli úniku plynu ze sušičky? Přestaňte se bát a čtěte dále, abyste zavolali na správné místo ve správný čas. Únik plynu ze sušičky byl nebezpečný pro vaši sušičku, váš domov a lidi v domě.

Nejprve musíte kontaktovat plynárenskou společnost a poté kontaktovat profesionálního instalatéra, aby se vypořádal s problémem úniku plynu, který je velmi nebezpečný.

Plyn patří mezi nejčastěji využívané energie v mnoha domácnostech. Plyn se používá pro topné systémy, topidla, sušárny prádla nebo kamna. To funguje dobře a existuje riziko úniku plynu, což může být nebezpečné i nepříjemné. Pokud cítíte jakýkoli únik plynu, měli byste udělat věci, o kterých budeme diskutovat níže, takže bez dalších okolků začněme číst.

Co dělat, když ze sušičky uniká plyn

Když pocítíte únik plynu, neprodleně opusťte prostor, kde je sušička umístěna, zavolejte společnosti poskytovatele plynu a kontaktujte profesionálního instalatéra, který únik plynu ze sušičky vyřeší. Tyto věci vám pomohou zjistit, komu zavolat kvůli úniku plynu ze sušičky, takže pokračujte ve čtení tohoto článku.

#1. Ponechte místo, kde je sušička umístěn

Zavřete všechny dveře a okna, zavřete plyn a pak vystupte. Ta bezpečnost vás a domova je vždy na prvním místě. Počkejte, až všichni opustí budovu, než něco podniknete. Nedělejte nic, co by mohlo způsobit spálení benzínu.

#2. Zavolejte společnosti poskytovatele plynu

V případě nouze plynárenská společnost udržuje telefonní linku. Zdarma přijdou ven, aby provedli bezpečnostní inspekci, někdy nazývanou merc zkouška, aby zjistili, zda nedochází k úniku. Pracovníci vám řeknou, zda je bezpečné vrátit se dovnitř, pokud forma posouzení projde tlakovou zkouškou. Pokud tak neučiníte, energetická společnost označí vadné zařízení červenou značkou nebo trhne celý plynoměr. Bohužel neprovádějí potřebnou údržbu. Poskytovatel plynu může upozornit na únik, pokud byl způsoben zařízením, jako je ohřívač vody a pec.

Plyn do takového zařízení by byl vypnutý, dokud nebude opraveno nebo opraveno nebo neprojde hodnocením. Informovali by vás, že zařízení nyní vyžaduje služby licencovaného poskytovatele oprav. Informujte se u instalatéra na požadavek na zkoušku. Poskytovatel plynu může vytáhnout měřič, pokud dojde k několika únikům nebo vážnému poškození plynového potrubí. Dokud nebude problém odstraněn, budou odpojeny všechny plynové přípojky v celém domě. Po dokončení prací musí rezidence projít inspekcí plynárenské společnosti, než bude možné měřidlo znovu zapnout. Domluvte si schůzku s instalatérem na posouzení.

#3. Obraťte se na profesionálního instalatéra

Pokud se společnost poskytovatele plynu rozhodla pro červený štítek a trhnutí měřiče, budete si muset najmout dobrého instalatéra, aby opravil plynové potrubí. Vzhledem k požadovaným úpravám mohou náklady a čas kolísat. Základní oprava, jako je výměna plynového ventilu, by byla rychlá. Výměna ohřívače vody, pece nebo zařízení na plyn bude trvat mnohem déle. Časově nejnáročnější a nejnákladnější oprava je položení nového plynovodu. Pro váš konkrétní případ by vám kvalifikovaný instalatér byl schopen poskytnout odhad nákladů a času.

#4. Po odstranění netěsnosti znovu zkontrolujte

Před opětovným zapnutím plynu jej musí dodavatel plynu zkontrolovat. Před naplánováním hodnocení si promluvte s instalatérem. Aby byl benzín konečně napuštěn do bydliště, musí být splněno několik kritérií a pravidel. Pokud je systém plynového potrubí zastaralý a nemusí odpovídat standardům, může to být pro vás problém. Kdykoli instalatér dokončí opravu, musí být toto vyřešeno a aktualizováno. Proto je důležité vybrat si kvalifikovaného instalatéra. Společnost poskytující plyn nezapne znovu plyn, dokud nebude zcela v souladu s moderními standardy, pokud nejsou porušení bezpečnosti napravena v dostatečném předstihu před posouzením.

Některé příčiny úniku plynu ze sušičky

Když dojde k netěsnosti výfuku, výfuk sušičky může být nasáván do vstupu spotřebiče, smísit se s oděvy a dodávat jim zápach podobný plynu. Typickou příčinou zápachu plynu při otevírání dvířek sušičky jsou znečištěné filtry. Problém může skutečně způsobit nesprávná funkce zdroje vznícení sušičky. Když ucítíte plyn, když vyjmete sušič na začátku procesu, je to známka toho, že zapalovač nefunguje správně. Pokud by nějakým způsobem selhal zapalovač, došlo by k úniku plynu, ale po zapálení po několika okamžicích zápach zmizí. Pokud trvá dlouho, než se rozsvítí nebo zůstane vůně plynu, nakonec splyne s oděvy. Možná vás také bude zajímat průvodce odstraňováním problémů se sušičkou plynu.

Je to obal!

V tomto článku jste se dozvěděli, komu zavolat kvůli úniku plynu ze sušičky. Pro vaši bezpečnost byste měli kontaktovat svého dodavatele plynu a profesionálního instalatéra, aby únik plynu odstranil. Také jste se dozvěděli hlavní příčiny úniku plynu ze sušičky, takže je lepší udělat pro váš ohřívač vody nějakou bezpečnostní prevenci. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyměnit sušičku plynu a jak zapálit sušičku plynu.