Co dělat po svatbě: 5 základních věcí

Pokud si nejste jisti, co dělat po svatbě, doporučujeme projít si těchto šest základních věcí. Pokryjí nezbytné zákonnosti, poděkování po svatbě a dokonce i některé přípravy na svatbu.

Po svatbě si chcete se svým partnerem odpočinout, ale vždy je lepší vědět, co musíte udělat po svatbě. Můžete si více užít své odpočinkové dny s vědomím, že jste splnili všechny posvatební povinnosti.

Víte také, co jsou svatební oznámení? Přečtěte si o nich, protože je možná budete muset udělat ihned po svatbě, v závislosti na typu svazku, který jste měli.

Co dělat po svatbě

  • Proveďte změnu oddacího listu a jména

Nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat po svatebním obřadu, je zajistit, aby váš obřadník podal váš oddací list. Před svatbou získáte oddací list, ale je důležité podat oddací list, abyste potvrdili váš svazek po svatbě.

Váš úředník bude zodpovědný za posvatební papírování, takže pokud je to někdo, koho jste požádali, aby řídil svatbu, ujistěte se, že zná své povinnosti. Po několika týdnech obdržíte oddací list, což znamená, že jste oficiálně a legálně ženatý.

V tuto chvíli můžete také zvážit změnu svého příjmení. Po obdržení licence musíte pracovat na svých průkazech totožnosti a kartách, které bude třeba aktualizovat, pokud se rozhodnete mít příjmení svého manžela nebo manželky.

  • Vyplňte děkovné karty

Než odjedete na líbánky, promluvte si se svým partnerem a vytvořte děkovné karty. Neměli byste být zahlceni kartami, které musíte udělat, protože je pravděpodobně začínáte pokaždé, když dostanete svatební dar před svatebním dnem.

Rozdělte úkoly mezi vás dva, abyste měli jistotu, že jste poděkovali všem, kteří na svatbu přišli, včetně těch, kteří ne, ale přesto poslali dárek. Tímto způsobem můžete co nejdříve poslat děkovné zprávy a můžete se soustředit na jiné věci.

Přečtěte si, kdy poslat svatební poděkování, abyste věděli o etiketě. Zde je také text svatebního poděkování pro někoho, kdo se nezúčastnil vaší svatby.

  • Uzavřete svatební matriku

Jednou z věcí, které byste po svatbě mohli zapomenout vyplnit, je uzavření svatební matriky. Všechny povinnosti související s darem chcete splnit co nejdříve.

Je ideální provést tyto úkoly, jakmile se vrátíte z líbánek, zejména proto, že slevy na dokončení svatebního registru mají často své limity. Poté můžete zakoupit dárky, které jste nedostali ze seznamu.

Pokud však plánujete vracet nějaké svatební dary, nezapomeňte si to rozmyslet. Mohlo by se to zdát necitlivé, zvláště pokud by to host zjistil.

  • Čištění a údržba svatebních šatů

Před plánováním a procházením svého novomanželského života si nezapomeňte vyčistit svatební šaty. Pokud jste si půjčili svatební šaty nebo ženichův oblek, vraťte je včas, abyste se vyhnuli dodatečným výdajům.

Možná jste také někoho pověřili, aby vám svatební oděv vrátil, takže mu rychle zavolejte, pokud je vrátil včas. Ale pokud jste si koupili nebo dostali vlastní oblečení, nechte je vyčistit den po svatbě.

Předejdete tak skvrnám a pomůžete s jejich konzervací. Pro nevěsty si přečtěte, jak zarámovat svatební šaty, pokud chcete zajistit, aby tato památka zůstala v nejlepší kondici.

  • Proveďte sledování svatebních fotografií

Je přirozené být nadšený ze svatebních fotografií. Neváhejte se poradit se svým fotografem, abyste věděli, jak je to s výsledky.

Často vám fotograf pošle upoutávky, aby vás vzrušil. Buďte realističtí s čekací dobou, protože fotograf bude muset projít stovkami snímků a upravit je.

Vědět, co můžete očekávat, pokud jde o to, jak dlouho trvá získání svatebních fotografií zpět. Tímto způsobem nemusíte neustále kontrolovat fotografa.

  • Diskutujte o financích

Po svatbě je poslední věcí, kterou musíte udělat, probrat své finance s manželem nebo manželkou. Samozřejmě, teď, když jste ženatý, budou finance sdíleny.

Můžete mluvit o svých úsporách, půjčkách, které je třeba zaplatit, domě, autě, hypotéce a dalších finančních záležitostech, které lze v manželské domácnosti očekávat. Pokud jste ze svatby dostali peněžní dary, utrácejte je prosím moudře.

Zvažte, jak z nich část uložit pro budoucí potřeby. Ale samozřejmě, že můžete získat líbánky svých snů, pokud jste finančně zodpovědní.

Tady je, kdo platí za svatební líbánky, pokud si myslíte, že by je měl někdo sponzorovat.

Kam jdou novomanželé po svatbě?

Novomanželé obvykle odejdou do svého hotelového pokoje, pokud se jedná o cílovou svatbu. Pokud je to jednoduchá nebo intimní svatba, půjdou domů.

Po svatbě nemůžete dělat mnoho aktivit a očekávat, že se budete cítit unavení, i když budete mezi sebou intimní. Pokud tomu nevěříte, přečtěte si, co dělat o svatební noci.

Závěr

Byl tento seznam užitečný? Abychom rekapitulovali, co dělat po svatbě, jsou to zákonnosti, děkovné karty, uzavření registru, vrácení nebo uchování svatebních šatů, následné focení svatby a projednávání financí.

Tím, že je uděláte po svatbě, se z dlouhodobého hlediska můžete vyhnout jakýmkoli potížím. Pak si můžete užívat manželský život bez obav z nedokončených úkolů.