Co jsou záclony na zadní straně? Zde je to, co potřebujete vědět

Samotný název by měl být docela samozřejmý. Ale co přesně jsou závěsy na zádech? No, vypadá to jako váš typický závěs s poutky všitými v zadní části hlavičky závěsu. Umožňuje majitelům domů nasunout látku na tyč, aniž by odhalily žádnou ze součástí.

Pokud jste v umění navrhování závěsů a úprav oken nováčkem, dovolte mi, abych vám jako první představil sofistikovanou eleganci, kterou závěsy se zadními záložkami přinášejí na stůl. Většina lidí ráda volá zpět závěsy jako skryté závěsy.

Celkově působí iluzi závěsu, který se vznáší v prostoru. Pomáhá vám také vytvořit elegantní, čistou linii ve spodní části, která visí těsně nad podlahou. Další věcí, kterou si na těchto závěsech zamilujete, je absence jakéhokoli typu hardwaru – nemusíte si dělat starosti s připevňováním spon, kroužků nebo špendlíků.

V čem jsou jedinečné?

Závěsy se zádovými poutky jsou oblíbené kvůli svému přizpůsobenému vzhledu, který nevyžaduje použití spon, špendlíků nebo háčků, které by mohly poškodit elegantní látku. Možná se stále ptáte, co jsou závěsy na zadní straně a jaký konkrétní vzhled poskytují?

No, můžete si vymyslet úhledně nařasený závěs, který se elegantně vznáší ve vaší ložnici. Skryté výstupky mohou zcela skrýt tyče a držáky. Jeho ostrý horní okraj se tyčí nad tyčí a skrývá nežádoucí kování závěsu.

Záclony vyrobené z těžkého materiálu se ve srovnání s jinými typy závěsů neprohýbají. Skryté výstupky podporují a rovnoměrně rozdělují vysokou hmotnost, což pomáhá udržovat jeho přizpůsobený vzhled. Existují také závěsy na zadní stranu vyrobené z lehčích materiálů. Průhledná tkanina však nemůže tyč zcela zakrýt a ovlivňuje iluzi závěsu plovoucího v prostoru.

Jak zavěsit závěsy?

Nyní víme, že závěsy jsou jednoduše závěsy se skrytými smyčkami látky na zadní straně. Jejich zavěšení by mělo být docela snadné sledovat. Jednoduše nasuňte smyčku na záclonovou tyč a položte tyč na držák. Proveďte tolik manuálních úprav, kolik chcete.

Tip č. 1: Použijte ploché tyče

Záložky na závěsu již dodají topu ostrý a relativně pevný okraj. Pokud ale chcete mít ouška a záhyby rovné, můžete místo kulatých použít plochou tyč. Ploché tyče umožní poutkům uvolnit se a výsledkem budou elegantní závěsy a ostré záhyby.

Tip č. 2: Neotevírejte a nezavírejte je příliš často

Vzhledem k tomu, že poutka tvoří tkanina, bude obtížné čas od času otevřít a zavřít okenice. Pokud plánujete závěsy často přesouvat, můžete je učinit mobilnějšími tím, že k horní části připevníte kroužkové spony. Přidáním do horní části můžete závěsu také trochu prodloužit a podpoříte shlukování nebo vytváření louže látky ve spodní části.

Tip č. 3: Styling světlé látky

Pokud chcete ve svém pokoji nebo obývacím pokoji světlou a vzdušnou atmosféru, pak se do vašeho interiéru nejlépe hodí lehčí látka. Možná však budete chtít být opatrní s tyčí, kterou budete používat s průhlednými závěsy na zadní straně.

Lehký materiál nemůže zcela zakrýt prut, takže nyní může být příležitost, abyste se pochlubili těmi ozdobnými pruty, které máte uložené. Průhledná tkanina se také skvěle hodí k klipsům a zároveň vám umožní volnější otevírání a zavírání nepořádku.

Tip č. 4: Styling střední až těžké látky

U středně těžkých až těžkých látek, jako je polyester, samet a len, je můžete snadno upravit pomocí lehké dekorativní látky, jako je krajka a volány. Pomocí kroužků sevřete části materiálu a vytvořte přirozené záhyby, které vypadají, jako by byly součástí lemu.

Jak je upravím?

Chcete-li vytvořit styl vašich závěsů na zadní straně, musíte vzít v úvahu tři hlavní prvky: délku, barvu a materiál. Ačkoli můžete závěsy zavěsit zpět bez špendlíků, kroužků a háčků, někteří lidé rádi zahrnou tento speciální závěsový hardware, aby jej přepnuli.

Připevnění klipsů v horní části závěsu vám může pomoci okamžitě přizpůsobit délku. Vzhled zádového závěsu můžete změnit z elegantní a plovoucí na sofistikovanou puddlovací látku. Může vám také pomoci snadno otevřít a zavřít okenice.

Prsteny vám umožní předvést dekorativní tyče, pokud chcete předvést masivní tyče a hmoždinky. Pokud dáváte přednost schování prutů, zkuste zkombinovat zadní závěsy s krajkou a dalšími ozdobnými lemy jako ozdobným prvkem.

Výběr zadních závěsů

Při výběru jakéhokoli typu záclon musíte zvážit druh vzhledu, který chcete. Pokud chcete sofistikovaný a více přizpůsobený vzhled s úhledně zobrazenými záhyby, pak jsou závěsy na zadní straně tou správnou volbou.

Nezapomeňte vzít v úvahu zbytek interiéru. Vraťte se ke svému barevnému schématu, než si koupíte závěsy na zadní stranu. Chcete se ujistit, že hmotnost materiálu a design odpovídají atmosféře vašeho pokoje.

Shrnutí

Stručně řečeno, závěsy se skrytými záložkami jsou všestranné a lze je použít k uspokojení více cílů interiérového designu. Použijte jej jako elegantní plovoucí závěs nebo velkou záclonu s látkovým sdružováním na dně. Přepněte jej pomocí kroužků, špendlíků, háčků a vystavte své ozdobné tyče a mnoho dalších.

Nyní již nemusíte přemýšlet o tom, jaké závěsy na zadní straně. S těmito všestrannými kusy látky není tak těžké pracovat, jak by si někteří mohli myslet. Pokud jste zamilovaní do konkrétního závěsu, který nemá zadní poutka, můžete vytáhnout své šikovné ušití a přeměnit svůj obyčejný závěs na elegantní závěs na zadní poutko.