Jak se zbavit plísní na betonových stěnách: 5 jednoduchých kroků

Na internetu můžete snadno najít snadné řešení, jak se zbavit plísní na stěnách betonových bloků, ale nakonec se vrátí, pokud to neuděláte správně. Naštěstí máme nejlepší metodu, kterou můžete udělat, abyste ji odstranili a zabránili opětovnému růstu plísní.

Proč plíseň roste na betonu?

Dva hlavní důvody, které způsobují růst plísní: vlhkost a jídlo. Částice prachu a další organický materiál na stěně mohou fungovat jako zdroj živin pro plísně a plísně. Pokud je váš dům často uklízen a v atmosféře je jen minimální množství prachu, snižuje to riziko růstu plísní.

Na druhou stranu se s vlhkostí hůře vyrovnává. Existují dva způsoby, jak může podporovat plísně ve stěnách betonových bloků.

Vniknutí vody

Většina domů má odvodňovací systém, kterým může procházet voda, aniž by se dostala do hlavní stavby. Bohužel v některých případech může stále pronikat stěnami, zvláště pokud jsou v betonu existující trhliny a otvory. Není -li stěna bloku řádně utěsněna a natřena, může voda stále pronikat do odhalených částí.

Může také pocházet ze stávajícího poškození vodou. V tomto článku se dozvíte více o snadném odstraňování plísní z poškození vodou.

Vlhkost

Beton není dobrý izolant. Když se teplá voda setká s chladnějším povrchem, může vytvořit kondenzaci, která může sedět na zdi.

Můžete si všimnout mokrých skvrn na betonové stěně, kde dochází k hromadění vody a vlhkosti, nejčastěji označované jako betonové pocení. Pomohlo by, kdybyste se touto záležitostí zabývali co nejdříve, abyste předešli nebezpečí pocení betonu.

Jaký typ plísně roste na betonu?

Černá plíseň je nejběžnější, která roste na betonu, je černá plíseň. Miluje trvale vlhké oblasti. Pokud je vaše betonová zeď často ponechána mokrá po delší dobu, není žádným překvapením, když se na povrchu začnou vyvíjet plísně.

Plíseň může být nebezpečná, pokud se neléčí, zejména pro osoby s těžkými alergickými stavy a astmatem. Může také dráždit nos, oči, kůži, hrdlo a plíce.

Pokud si stále nejste jisti, jaký typ plísní u vás doma roste, můžete si najmout odborníka, který vám pomůže. Náklady na kontrolu formy se liší v závislosti na několika faktorech a můžete najít ten nejlepší, který vyhovuje vaší situaci.

Co zabíjí černou plíseň na betonu?

Ve většině obchodů a online jsou k dispozici prací prostředky zabíjející plísně, takže sehnat to bude snadný úkol. Můžete také použít bělicí směs a ocet k odstranění plísní z betonových stěn. Pokud používáte ocet, buďte opatrní, protože jeho kyselost může tmel tát.

Jak odstranit růst plísní na betonových zdích

Před čištěním je nutné povrch nejprve připravit. Můžete to udělat tak, že zjistíte příčinu vlhkosti.

Pokud došlo k nedávné povodni, vysušte oblast pomocí odvlhčovačů, ventilátorů nebo nechte vzduch proudit místností. Můžete také vyhledat možný problém s instalací. Poté můžete začít s čištěním.

Krok č. 1. Připravte zařízení

Pro tuto metodu budete potřebovat ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, ochranné brýle a protiprachová maska, nejlépe N95. Budete také potřebovat kartáč, sprej na lahve, mycí prostředek na nádobí, dezinfekci a vysavač v obchodě s HEPA filtrem.

Krok č. 2. Vysajte přebytečnou plíseň

Odstraňte přebytečnou plíseň na povrchu, abyste vyčistili oblast, se kterou budete pracovat.

Krok č. 3. Nastříkejte čistič

Pomocí čisticího prostředku, který máte, jako Oxiclean a RMR-86, rozstříkejte plesnivé části, dokud nenamočí. Při tomto procesu uvidíte, že formy začnou mizet po 15 sekundách. Pokud po minutě nevidíte žádné změny, postřik opakujte.

K tomu můžete také najít bělidlo. Plesnivou oblast drhněte směsí agresivně, dokud nezmizí. Ujistěte se, že používáte ochranné brýle, aby vám necákaly oči.

Krok č. 4. Opláchněte

Pokud je zeď uvnitř, odstraňte čistič z betonu vodou a hadříkem.

Krok č. 5. Sušte

Nejlepší by bylo vyschnout beton alespoň 24 hodin, než s ním začnete dělat, co chcete. K tomuto kroku můžete také použít odvlhčovače a ventilátory. Abyste zabránili opětovnému růstu plísní, použijte spreje na ochranu před plísní nebo barvu odpuzující plísně.

Závěr

Nyní, když víte, jak se zbavit plísní na stěnách betonových bloků, bude zachovat původní vzhled vaší zdi o něco méně. Pokud nechcete, aby znovu rostly, je nejlepší použít repelenty nyní, než se jimi zabývat později.

Abyste svůj domov ochránili před zamořením a dalšími souvisejícími problémy, nemusíte se vyhýbat. K tomuto článku se můžete vždy vrátit jako vodítko.