Co dělat, když vám fén spadne do vody? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, co dělat, když vám fén spadne do vody? Pokud sklouzne do vody, nepokoušejte se jej získat zpět bez odstavení rukavic. Nejprve odpojte vysoušeč vlasů. Poté setřete vodu a nechte fén uschnout.

Když je váš vysoušeč vlasů suchý, vyhoďte jej nebo jej přineste do opravny k opravě. Je děsivé pustit fén nebo jakýkoli jiný elektronický předmět do vody. Je to proto, že když nejste pozorní, může dojít k usmrcení elektrickým proudem, což má za následek vážné zranění nebo smrt.

Takže ano, přátelé, je to všechno pravda. Nestačí ale rozumět všemu, co dělat, když barvář spadne do vody. Chcete-li získat úplné informace, přečtěte si tento článek na konci! Pojďme se podívat na to, co uděláte, když vám zvlhne fén.

Postup, když vám fén spadne do vody

Co tedy dělat, když vám fén spadne do vody? Kdykoli váš elektrický přístroj spadne do vody, může to být nebezpečné. Je to proto, že voda je dobrým vodičem elektřiny, takže získávání fénu z vody je škodlivé pro vás i váš spotřebič. Pokud vám fén náhle spadne do vody, je důležité zachovat chladnou hlavu. Nechat své emoce, aby dostaly sušičku a převzaly kontrolu, není dobrý nápad. Použití holýma rukama k odstranění fénu, který spadl do vody, může být docela škodlivé. Místo toho se ujistěte, že jsou vaše ruce dehydrované, než přejdete k následujícímu kroku.

Krok č. 1. Odpojte fén

Když elektrické zařízení spadne do vody, může přenášet elektřinu interakcí s vodou. Pokud se dostanete do kontaktu s vodou, můžete tuto sílu předat svému tělu. V důsledku toho je důležité vypnout napájení, aby elektřina ve vašem fénu již nereagovala s vodou. Takže když fén spadne do vody, první věc, kterou musíte udělat, je odpojit fén ze zásuvky, abyste předešli úrazu elektrickým proudem.

Krok č. 2. Vypouštění vody

Co teď uděláte, když jste odpojili fén a máte neaktivní fén a vodu, do které vám spadl? V tuto chvíli si nemůžete být jisti, že je voda vhodná ke kontaktu. Je důležité mít na paměti, že bezpečnost je v takových případech na prvním místě. Pokud fén spadne do umyvadla nebo vany, zajistěte, aby tekutina mohla vyschnout. K tomu musí přirozeně dojít a okamžitě, pokud bylo umyvadlo nebo vana odpojena.

Pokud je však vaše umyvadlo nebo vana ucpané, podívejte se, až je můžete odšroubovat, aniž byste se dotkli vody. Opět to závisí na typu umyvadla nebo vany, kterou máte; několik z nich má tlačítko, které můžete stisknout pro vypuštění vody. V některých případech budete muset odstranit zátku, abyste zabránili ručnímu vypouštění vlhkosti. Pokud umyvadlo nebo vana necháte jemně vytéct, je možné, pokud je skutečně můžete ručně odpojit. Nemusíte to zkoušet, když potřebujete, abyste se dostali do kontaktu s vodou bez použití rukavic

Krok č. 3. Vyměňte vysoušeč vlasů

Nechat umyvadlo nebo vanu jemně vytéct je proveditelné, pokud je opravdu můžete ručně odpojit. Nemusíte to zkoušet, když potřebujete, abyste se dostali do kontaktu s vodou bez použití rukavic.

Krok č. 4. Zbavte se fénu

Po provedení všech těchto kroků musíte provést tento poslední krok, když je všechna voda vypuštěna a vysoušeč vlasů již má za sebou dobu sušení. Pokud vám výše uvedené kroky nepomohou, aby váš fén správně fungoval, nejlepší možností by bylo fén vyhodit do koše, protože nemůžete slíbit, že elektrický předmět vystavený vodě bude bezpečný. Ať už váš fén vypadá zvenku jako nový, je lepší jej znovu nepoužívat, jakmile spadne do vody.

Vysoušeč vlasů však můžete odnést odborníkovi na opravu. Je nesmírně důležité, abyste to neprováděli bez pomoci zkušeného odborníka. Je to proto, že vysoušeč vlasů je mnoho malých samostatných částí, které mohou snadno vypadnout ze své pozice a způsobit, že vysoušeč vlasů je nebezpečný nebo nepoužitelný. Předpokládejme, že se rozhodnete nechat svůj vysoušeč vlasů zhodnotit a opravit odborníkem, který potvrdí, že je používán správně. V takovém případě můžete fén znovu používat, jak jej pravidelně používáte. Pokud je však fén zastaralý a neúčinný, může být modernizace vaší staré sušičky cenově výhodnější s úplně novou sušičkou.

V případě, že chcete změnit fén, musíte vědět, co je důležité u fénu hledat.

Je to obal!

Doufali jsme, že se vám tento článek při čtení líbil. Potěšilo nás, že jste se všichni dozvěděli, co dělat, když vám fén spadne do vody? Pokud vám fén omylem spadne do vody, než jej vytáhnete, ujistěte se, že jste provedli všechny výše uvedené kroky. Je lepší vyhodit váš starý fén, jakmile spadne do vody, protože jakmile do vody spadne jakýkoli elektrický spotřebič, nebude znovu správně fungovat. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Přečtěte si související články; vědět, jak vyčistit fén a kolik wattů fén spotřebuje.