Kdo může být svědkem svatby a proč na tom záleží

Zvažte jeden faktor, kdo může být svědkem svatby; měl by to být někdo z vašich blízkých. Svědkem vám však může být i cizí osoba, o čemž se budeme podrobněji bavit níže.

Kromě toho by vás také mohlo zajímat, zda vaši svatbu může odbavit přítel. Můžete si přečíst o tom, jak požádat přítele, aby odřídil svatbu, protože toto rozhodnutí mohou ovlivnit různé faktory.

Kdo může být svědkem na mé svatbě?

Vyberte si někoho blízkého

Pokud nevíte, kdo může být svatebním svědkem, snadnou volbou by byla družička nebo nejlepší muž. Pár si dokonce může vybrat tyto dva jako své svědky, zvláště když jsou velmi blízko.

Vaši svatbu však mohou svědčit i rodinní příslušníci, pokud budou ochotni. Můžete například chtít, aby byli vašimi svatebními svědky také vaši rodiče, prarodiče nebo sourozenci.

Výběr svatebního svědka nebo být svatebním svědkem lze považovat za čest, protože pár si vybral tuto osobu jako svého diváka jako důkaz, že se obřad uskutečnil. Ale jak již bylo řečeno, všimněte si, že je také možné, aby byl vaším svatebním svědkem úplně cizí člověk.

Může být někdo na svatbě svědkem?

Některé páry utečou nebo mají soukromou svatbu, která je pro jejich přátele a rodinu tajemstvím. Je pravděpodobné, že v tomto případě bude svědkem zákonnosti obřadu někdo cizí.

Pamatujte, že každý, koho se rozhodnete být svědkem vaší svatby, by měl rozumět své roli a být ochoten se podepsat. Dále se seznamte s požadavky na svědectví manželství v USA.

Státy se například liší ve věkových požadavcích na svatebního svědka. Pro rychlou představu, v Minnesotě musí být dvěma svatebním svědkům alespoň 16 let, zatímco v Michiganu musí být vašim dvěma svědkům alespoň 18 let.

Kolik svědků máte na svatbě?

Počet svědků, které potřebujete na svatbu, se liší podle státu. Například zákon v Kentucky vyžaduje dva svědky, zatímco v Iowě je potřeba pouze jeden svědek.

Kromě toho se seznamte s požadavky každého státu na svatební svědky. Například v Severní Dakotě mohou být vaši dva svědci, kteří podepisují vaši manželskou licenci, buď příbuzní, nebo nesouvisející.

V Kalifornii vyžaduje povolení k uzavření manželství pouze podpis jednoho svědka. Místo pro dalšího svědka však může být, pokud veřejné povolení k uzavření sňatku nepodepíší více než dva svědci a žádný svědek se nemůže podepsat na povolení k uzavření manželství.

Můžete se oženit bez svědků?

Některé státy svědky nevyžadují. Pro každý případ však víte, co můžete očekávat.

Například Connecticut nevyžaduje svatební svědky, ale některé náboženské obřady si je mohou vyžádat. Veřejný činitel může také požádat o svědky v Coloradu, i když zákon Colorada svědky nevyžaduje.

Které státy nevyžadují svědka pro uzavření manželství?

Tyto státy nevyžadují svědka na svatbě podle amerických zákonů o manželství:

 • Alabama
 • Arkansas
 • District of Columbia
 • Havaj
 • Idaho
 • Illinois
 • Indiana
 • Maryland
 • Massachusetts
 • Mississippi
 • Missouri
 • Montana
 • New Hampshire
 • Ohio
 • Pensylvánie
 • Jižní Karolína
 • Texas
 • Vermont
 • Virginie
 • Západní Virginie

Vezměte prosím na vědomí, že je důležité, abyste stále zkoumali pokyny a pravidla o tom, kde se vdáváte, abyste se vyhnuli jakýmkoli problémům. V některých státech existují i ​​jiné úvahy.

Například budete potřebovat dva svědky obřadu, abyste získali svůj oddací list v Gruzii, pokud osoba, která obřad provedla, nevyplnila formulář. Na druhou stranu sňatek bude uznán i bez svědka v Tennessee, ale jeden svědek se může podepsat na oddací list.

Co dělají svatební svědci?

Svatební svědek bude svatební obřad sledovat ze samotného názvu role. Svědek nebo svědci navíc podepíší i oddací list.

Kromě toho, že je svědkem vázání snoubenců na svatebním obřadu, nemusí být svědek zapojen do jiných úkolů. Například při žádosti o povolení k uzavření manželství není vyžadován svědek a osobou odpovědnou za splnění požadavků na uzavření manželství podle státních zákonů je svatební obřadník.

Proč potřebujete svědka k podpisu manželské licence?

Zjednodušeně řečeno, svědek po obřadu podepisuje povolení k manželství, jak některé státy vyžadují, aby byl svazek legální. Některé státy nepotřebují svědka, aby bylo manželství legální, ale musíte vědět, zda je to ve vašem státě povinné, protože existuje řada, kde se svědek nebo dva musí podepsat na licenci.

Teprve poté může váš svatební úředník podat licenci vládní nahrávací agentuře. Poté budete muset počkat, až obdržíte oddací list, který prokáže zákonnost vašeho manželství.

Co potřebujete, abyste byli svědky na svatbě?

Svatební svědci nemusí na svatbu nosit různé věci. Některé státy však vyžadují průkaz totožnosti s fotografií, protože věkové požadavky se liší podle místa.

A i když nepotřebujete formální oblečení, oblékněte se vhodně a vyhněte se běžnému nošení. Co se týče oficianta, přečtěte si, co si obléct na svatbu.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kdo může být svědkem svatby, a může to být kdokoli, pokud splňuje požadavky státního zákona.

Je běžné, že jim na svatbě jde za svědka někdo z blízkých, ale ti, kdo utekli, si mohou vybrat i cizince. A v některých státech se svědci ani nevyžadují.