Bláznivé, ale užitečné věci, které můžete dělat se svíčkami

Svíčky jsou jedním z nejlepších způsobů, jak okořenit pokoj. Jsou relativně levné, mají dlouhou životnost a jsou k dispozici v mnoha různých velikostech, barvách a vůních. Se svíčkami můžete dělat spoustu věcí a my vám některé ukážeme v tomto článku.

Většinu lidí by však nenapadlo použít svíčky k něčemu jinému, než k osvětlení tmy nebo vytvoření atmosféry jejich zářícími plameny. Pravdou je, že existují bláznivé, ale užitečné věci, které můžete dělat se svíčkami jen tím, že na ně vložíte svou mysl!

Zde je 10 z nich, které jsme dali dohromady do jednoho článku:

1. Vyrobte si vlastní vonné svíčky

Vyrobit si vlastní svíčky je skvělý způsob, jak je vyrobit přesně tak, jak je chcete. Můžete použít vůně, které se vám líbí, a dokonce můžete přidat esenciální oleje nebo sušené květiny.

2. Uhaste oheň svíčkami

Pokud u vás doma někdy dojde k požáru, je vždy nejlepší zůstat v klidu a zhodnotit situaci. Pokud oheň ještě není příliš velký, zkuste ho uhasit pomocí věcí kolem domu. Pokud ne, vezměte si únikovou strategii a vypadněte! A pokud vše ostatní selže, zapalte svíčky! Svíčky jsou překvapivě dobré při hašení ohně. Jakmile dostatečně vychladnou, takže už samozřejmě nejsou hořlavé.

3. Dopřejte si ošetření horkým olejem

Přiznejme si, že to nemusí být nejlepší nápad, pokud je zima a nechcete při každodenních činnostech zmrznout, ale dát si přes hlavu horký ručník nebo prostěradlo a zahřívat svíčkou je velmi uklidňující.

4. Dejte svíčky do lednice, aby to vonělo létem po celý rok

Pokud toužíte po létě po celý rok, zkuste zapálit svíčky v lednici! Můžete si koupit vosk vyrobený tak, aby provoněl lednici jako vanilka nebo kokos, a vše provoní jako léto.

5 . Otevřete těsnou sklenici se svíčkou a sponou do vlasů

Už vás nebaví otevírat sklenice na okurky rukama? Zkuste místo toho použít svíčku a sponu do vlasů. Nejprve zapalte svíčku (aby mohla bezpečně hořet). Pak vezměte nepoužitou vlasovou sponu a omotejte ji kolem hlavy sklenice.

Nakonec druhou rukou přidržte svíčku u otvoru sklenice, dokud neucítíte teplo. Horký vzduch by měl uvolnit víko natolik, abyste jej mohli otevřít.

6 . Udělejte si z koupelny minisaunu

Pokud u vás doma není místo pro saunu, zkuste si jednu udělat z koupelny!

Vše, co potřebujete, je sprchový závěs, který je dostatečně dlouhý na to, aby se kolem vás ovinul, když sedíte, plus dvě velká vědra naplněná do poloviny vodou.

Zavěste je z opačných konců sprchové tyče za jejich rukojeti a poté za ně zavěste další sprchový závěs na věšáky připevněné k tyči. Vodu ve vedrech můžete ohřát svíčkou a zatáhnout závěs pro trochu parné relaxace.

7 . Replikujte vůni jakékoli rtěnky se svíčkou

Pokud chcete vonět po jahodách, ale nemáte kolem sebe žádné mléko s jahodovou vůní ani nic podobného, ​​zkuste si místo toho zapálit svíčku s vůní vanilky!

Stačí krystalky instantní kávy v malé misce zalít horkou vodou, dokud se úplně nerozpustí.

Poté přidejte tři kapky červeného potravinářského barviva a pět kapek jahodového extraktu. Nakonec do ní přidejte svůj oblíbený vonný vosk ze svíček tak, že do nádoby jeden po druhém za stálého míchání kápejte kousky.

Když se spojí téměř celé, přestaňte míchat a nechte vychladnout. Po vychladnutí nalijte vosk do ohřívače nebo na svíčku, abyste získali tu jahodovou vůni!

8 . Vyčistěte své štětce na make-up svíčkou a trochou tekutého zapalovače

Naneste trochu tekutiny do zapalovače na papírovou utěrku a přidržte ji u nezapálené svíčky, dokud plamen nechytne. Nyní kartáčujte štětce na make-up v plamenech, dokud je nebudete mít znovu čisté! Až budou dostatečně suché, dejte je stranou, abyste se nespálili.

9 . Rozdělat oheň ve sněhu s několika svíčkami

Pokud vše ostatní selže při zakládání ohně v mokrém sněhu nebo dešti, zkuste použít svíčky! Stačí je umístit ve stejných vzdálenostech od sebe na místě, kde se něco zapálí. Pak je zakryjte sněhem, abyste na ně vrhli stíny, aby plamen lépe chytal a nakonec se změnil ve větší oheň!

10 . K čištění rozbitého skla použijte svíčku

Zhasněte všechny svíčky a ujistěte se, že v místnosti není žádné větrání (okenní okenice, zavřené dveře atd.). Velké kusy skla pečlivě zameťte a položte na papírovou utěrku nebo karton.

Až vše shromáždíte, držte svíčku nad ní. Teplo ze svíčky pomůže posbírat menší skleněné střepy, které by nemuselo být zachyceno vysavačem nebo smetákem.

Poté jemně nalijte trochu horké vody na nepoužitou misku na kostky ledu a použijte ji k opláchnutí všeho, co jste sebrali. Když voda vyteče, zvedněte tác a osušte ho fénem.

11 . Odstraňování skvrn s nepoužitými svíčkami

Pokud máte starou svíčku, která jde do odpadu, protože po dokončení tavení nebyla dokonale hladká, nezapomeňte ji uložit! Může být použit jako leštící nástroj pro odstraňování voskových skvrn.

Stačí svíčka a čistý hadřík, například staré tričko nebo ponožky. Jednoduše potírejte potřísněnou oblast, dokud se všechna barva nepřenese do látky pod ní.

Poté nasypte trochu mýdla na další kus látky a otřete jej tam, kde jste skvrny odstranili pomocí domácího „leštidla“, dokud se hned neslepí!

12. Okamžité zrcadlo se svíčkou

Vše, co potřebujete k vytvoření dočasného zrcadla, je svíčka a povrch, který se při používání nezapálí. Položte ruku na stěnu (nebo na jakékoli jiné nehořlavé místo, které se vám líbí) a držte plamen přímo pod dlaní, dokud se z tepla nezpotí.

Pak setřete to, co se vám nasbírá na ruce, dalším čistým hadříkem a voila! Okamžitě se před a po podíváte na cokoli, co chcete vidět. Můžete to udělat i bílou křídou nebo dětským pudrem, pokud nemáte rádi zpocené dlaně.

13 . Nechte svíčky plavat ve vaně s krémem na holení

Namočte trochu levného krému na holení do balónků, které jsou dostatečně velké, aby se vešly přes svíčku. Poté je svažte a vložte svíčku do právě vytvořeného otvoru. Nafoukněte každý balónek ještě o něco víc, aby se mohl udržet na hladině, a poté je dejte do vany kamkoli chcete, abyste získali skvělý smyslový zážitek!

A až budete se svíčkami hotovi, vybijte fén, abyste se zbavili všech zbývajících zbytků krému na holení, aby se věci neucpaly.