6 jednoduchých kroků, jak opravit oteklý dřevěný stůl poškozený vodou

Sušení nabobtnalého dřevěného stolu je prvním krokem v tom, jak opravit nabobtnalý dřevěný stůl poškozený vodou. Níže vysvětlíme, jak dřevěný nábytek nabobtná a jak jej opravit. Kromě toho jsme také zahrnuli, jak můžete chránit svůj dřevěný stůl a náklady na opravy.

Jak oteknou dřevěné stoly?

Dřevěné stoly nabobtnají, kdykoli absorbují příliš mnoho vody. To je způsobeno vysokou úrovní vlhkosti v jeho prostředí-například kondenzovanou vodou ze studených nápojů nebo vodou naplněnými vázami. Přestože se voda přímo nedotýká stolu, stále může kondenzovat a způsobit otok.

I když je otok sám o sobě problém, nekončí zde. Dřevo může v důsledku bobtnání prasknout nebo se uvolnit. Když dřevo praskne nebo se uvolní, je to vážný problém.

Kroky při opravě nabobtnalého dřevěného stolu poškozeného vodou

Krok č. 1. Vysušte stůl

Než se pustíte do opravy svého stolu poškozeného vodou, musíte se nejprve ujistit, že je suchý. Také, protože jste povinni udělat nepořádek, když jej opravíte, přesuňte jej do pracovní oblasti, abyste jej vysušili.

Krok č. 2. Chraňte se

Po vysušení stolu si oblékněte ochranné pomůcky. Patří sem maska ​​proti prachu, ochranné brýle a gumové rukavice.

Poté zhodnoťte poškození stolu a zkontrolujte, zda nemá plíseň nebo plíseň. Nezapomeňte také na oteklé části stolu.

Krok č. 3. Brousit dřevěný stůl

Po posouzení a ochraně se obrouste dřevěný stůl, aby se zlepšila jeho struktura. Při broušení stolu věnujte více pozornosti oteklým oblastem. Po vybroušení nábytku setřete piliny.

Krok č. 4. Vyčistěte stůl

Po broušení pokračujte v čištění stolu. Vytvořte roztok bělidla a vody a namočte jím kartáč.

Dřevo důkladně vydrhněte a očistěte. Roztok bělidla a vody by také pomohl s plísní a plísní. Po umytí stolu si pořiďte ručník z mikrovlákna na sušení dřevěného nábytku.

Krok č. 5. Opravte barvu a zvlhčete

Po vybroušení a vyčištění stolu jej potřete nábytkovým olejem, aby se upravila barva vašeho stolu. Pokud je váš nábytek tmavý, naneste několik vrstev, aby odpovídalo dřívější barvě dřeva.

Po nanesení vrstev nábytkového oleje nechte stůl zaschnout. Poté dřevo navlhčete, aby bylo chráněno před poškozením vodou.

Pomocí hadříku z mikrovlákna otřete zvlhčovač na dřevěném stole. Počkejte, dokud dřevo neabsorbuje zvlhčovač, a nechte ho uschnout.

Krok č. 6. Polsky

Vyrobte si leštidlo DIY smícháním ¼ šálku bílého destilovaného octa a jednoho šálku minerálního oleje. Pořiďte si další čistý hadřík z mikrovlákna a otřete jím kutilský lesk na dřevo.

Vyleštěte dřevo a sledujte jeho zrno. Poté odstraňte přebytečný lesk pomocí lešticího hadříku.

Způsoby ochrany dřevěného stolu

Použijte olejovou úpravu

Dvě z nejúčinnějších olejových úprav dřeva jsou lněný olej a tungový olej. Mohou být také použity ke zkrášlení vašich stolů a jejich ochraně před poškozením vodou. Lněný a tungový olej můžete smíchat s jinými přísadami, abyste se zbavili lepivosti a zkrátili dobu schnutí.

Použijte tmely

Pro extra ochranu proti hydroizolaci použijte tmely jako lak, polyuretan a lak. Tmel můžete buď nastříkat nebo vykartáčovat na broušené dřevo.

Při nanášení tmelů postupujte v rovnoměrně temperovaném prostředí. Třepáním také netřepejte, protože by mohlo dojít ke vzniku vzduchových bublin, které zůstanou zřejmé i poté, co na dřevě zaschnou.

Mezi výběrem polyuretanu jsou ty trvanlivé na olejové bázi. Očištění po něm by však vyžadovalo další úsilí ve srovnání s polyuretanem na vodní bázi. Pokud jde o laky, sparový lak funguje dobře na interiérovém nábytku, zatímco mořský lak je způsob, jak jít s venkovním nábytkem.

Konečně lak chrání dřevo před vodou a poškrábáním. Vydává však výpary, proto při nanášení laku místnost vyvětrejte.

Použijte tmely na skvrny

Těsnicí materiály na skvrny slouží k přidání barvy a odolnosti proti vodě na vašem dřevě. To urychlí váš postup při hydroizolaci a obnově vašeho nábytku.

Můžete použít tři typy tmelů na skvrny. Jedná se o skvrny na bázi vody, oleje a alkydů.

Alkydové jsou absorbovány v nábytku a jsou vhodnější pro vnitřní stoly. A konečně, opětovné použití skvrnových tmelů po každém jednom až dvou letech je nutností.

Náklady na opravu dřevěných stolů poškozených vodou

Náklady na opravu poškozených dřevěných stolů závisí na poškození. Průměrné náklady na opravy by se však pohybovaly od 330 do 908 USD.

Někteří profesionálové účtují za hodinu a průměrná hodinová sazba se pohybuje od 40 do 100 USD za hodinu. Většina standardních pojistných smluv kryje škody způsobené vodou ve vašem domě, pokud jsou náhodné.

Chcete -li si však být jisti svým pojistným krytím, obraťte se na svou pojišťovnu. Chcete -li vám pomoci s pojistnými událostmi, můžete požádat svého právníka.

Závěr

Postupovat podle kroků, jak opravit bobtnající dřevěný stůl poškozený vodou, není těžké. Přesto byste měli svůj dřevěný stůl chránit, místo abyste ho nechali poškodit vodou. Je lepší se řídit našimi doporučeními a chránit je před vodou, abyste se vyhnuli pozdějším nákladům na opravy a restaurování!