Jak opravit texturovaný strop poškozený vodou: 5 jednoduchých kroků

Prvním krokem k opravě texturovaného stropu poškozeného vodou je příprava potřebných materiálů. To by vám zabránilo běhat po domě a pokoušet se získat materiály, které potřebujete.

Naštěstí vám tento článek o texturovaných podhledech poškozených vodou pomůže dozvědět se o krocích při jejich upevňování, jejich různých typech a o tom, jak dosáhnout jejich vzoru. Nakonec se s vámi podělíme o to, jak vyčistit texturovaný strop, takže si přečtěte až do konce!

Kroky při opravě texturovaného stropu poškozeného vodou

Bílé stropy s texturou pěkně skrývají nedokonalosti. Když se poškodí, je náročné je natřít a opravit. Navzdory tomu jsme pro vás vyjmenovali kroky při obnově texturovaného stropu poškozeného vodou.

Než začnete opravovat texturou poškozený strop poškozený vodou, doporučujeme vám zdokumentovat poškození vodou způsobené pojistnou událostí. Před sepsáním pojistné události také doporučujeme zkontrolovat si pojistné krytí a zásady u svého právníka.

Krok č. 1. Připravte materiály

Připravte si potřebné materiály, tj. Štětec na texturu, nůž na tmel, blokátor skvrn ve spreji, spojovací hmotu a barvu. Pro tento projekt byste měli mít kousek kartonu a protiprachovou masku.

Spolu s přípravou materiálů namočte štětce na texturu přes noc do teplé vody. To má zajistit, aby štětiny byly měkké a byly správnou strukturou pro váš strop.

Krok č. 2. Odstraňte poškozený povrch

Po přípravě materiálů nechte strukturovaný strop zaschnout. Poté zhodnoťte poškozené části stropu s texturou a podle toho je odstraňte.

Používejte vhodný ochranný oděv, jako jsou protiprachové masky a ochranné brýle. To má zabránit tomu, aby se nečistoty dostaly do vašich očí nebo úst.

Poškozené části vašeho stropu s texturou jsou pravděpodobně tak volné a odlupující se, že je můžete jen seškrábat tmelovým nožem. Připravte si kartonový šrot, který zachytí vločky, které seškrábete ze stropu.

Krok č. 3. Blokovač skvrn ve spreji

Nechcete se znovu zabývat vážným případem poškození vodou, takže na strukturovaný strop musíte použít základní nátěr blokující skvrny. Nejlepší je použít základní barvy blokující skvrny, které jsou navrženy tak, aby stříkaly jako Kilz Upshot.

Krok č. 4. Naneste spojovací hmotu na strop

Nejprve uvolněte a smíchejte hmotu na spáry velkou lžící nebo malířskou tyčinkou. Poté testujte vzorek na sádrokartonu, dokud nebude odpovídat vašemu aktuálnímu designu.

Poté, co získáte správnou texturu, naneste pomocí tmelového nože spojovací hmotu na postižené místo. Nezapomeňte prolnout okraje nově nanesené směsi směsi se stávající texturou.

Nedělejte si starosti s okamžitou shodou se stávající texturou; zapracujte na vyhlazení a nejprve vyhlaďte povrch. Po nanesení spárovací hmoty uchopte svůj texturovací nástroj a napodobte vzor ze svého cvičného testu.

Krok č. 5. Malovat

Před natíráním nechte spojovací hmotu přes noc zaschnout. Také vám doporučujeme, abyste místo malířského válečku použili barvu ve spreji, abyste si to usnadnili.

Různé typy stropů s texturou

Tato část článku o texturovaných podhledech poškozených vodou si klade za cíl seznámit vás s různými druhy a jak vytvářet jejich vzory.

Vrána noha

Tento typ stropu s texturou je dosažen použitím válečku z pěnové gumy s vestavěným strukturovaným vzorem. Toto je populární typ strukturovaného stropu kvůli jeho efektu slunečního svitu. Je také známá jako textura štětce.

Textura klepání

Jedná se o standardní typ strukturovaného stropu pro sádrokarton. Je méně intenzivní než stropy z popcornu nebo pomerančové kůry, ale má větší dopad než plochý povrch. Tento vzorec můžete dosáhnout pomocí houby pro opravu knockdown textury.

Popcorn strop

Tento strukturovaný strop může být pro někoho nepříjemný, ale má vlastnosti tlumící zvuk, takže je pro některé lidi užitečné. K dosažení této textury na stropě můžete použít popcorn ve spreji.

Čištění stropu s texturou

Popcornové stropy jsou pravděpodobně nejintenzivnější formou strukturovaného stropu. Je také nejnáročnější na údržbu, protože jeho vzor má tendenci zachytávat prach a nečistoty.

To je důvod, proč musíte popcornové stropy vyčistit alespoň jednou ročně. Nejprve musíte připravit místnost položením plastové plachty na podlahu a shromážděním materiálů.

Nasaďte si ochranné vybavení a poté odstraňte viditelný prach a pavučiny pomocí potoka nebo vakua. Pokud je prach zachycen v drážkách stropu popcornu, použijte váleček na vlákna.

Poté oblasti důkladně očistěte skvrnami od vody nebo plísní. Nenasyťte strop a naneste směs bělidla a vody na povrch. Nechte přes noc zaschnout a další den namalujte.

Závěr

Stropy s texturou jsou porézní, zejména stropy z popcornu, a proto vyžadují zvláštní péči. Jak bylo uvedeno výše, texturované stropy nejsou pro každého, ale mají pozitivní vlastnosti.

Mohou maskovat nedokonalosti na vašem stropě a během svého vrcholu je považován za umění. Pomáhá také při zklidnění oblastí s vysokým provozem. Vzhledem k tomu, že víme, že má své využití, měla by pro vás být schůdnější možnost, jak porozumět tomu, jak opravit strop poškozený texturou, místo toho, abyste strop zcela nahradili.