Jak vyrobit ohřívač bez elektřiny? 2 nejlepší způsoby!

Vypadla elektřina a chcete vědět, jak vyrobit topidlo bez elektřiny? Tyto dva způsoby, jak si doma vyrobit ohřívače, vám pomohou zahřát váš pokoj na noc nebo vás možná utěší uvnitř domu během zimy.

Většina míst má v dnešní době nainstalované krby uvnitř, ale jejich teplo neprochází místností, takže si musíte vyrobit malý ohřívač pro vytápění místnosti.

Chcete-li si doma postavit ohřívač, možná budete potřebovat několik materiálů. Ale nebojte se, protože budete používat materiály, které snadno najdete doma. Není to úžasné? Nemusíte chodit ven, abyste si pro případ nouze kupovali ohřívače připravené k použití, takže raději čtěte dále!

Vytvořit ohřívač bez elektřiny?

Odpověď je jednoduchá, ale nakonec vám dá jiné důvody. Nejlepší je, když už víte, jak udělat ohřívač bez elektřiny připravený vždy, když vypadne proud nebo [snad, nouzový ohřívač nebo rozsvícení. Na druhou stranu vám ohřívač pomůže po celý den či noc a zároveň vám dodá světlo. Někdy výpadky proudu trvají několik dní, zejména v zimě. Tuto situaci výrazně ovlivňuje značné hromadění ledu ve stromech a elektrických drátech. Materiály najdete doma a nebudete mít potíže. Můžete snadno najít perfektní DIY (udělej si sám) ohřívač. jsi nadšená? Pak se pusťte do výroby vlastního ohřívače doma.

Způsoby, jak vyrobit ohřívač bez elektřiny

Můžete si zkusit doma vyrobit topidlo, které vám jistě pomůže osvětlit pokoj nebo prostor, když je vypnutá elektřina, nebo vytopit místo. Nejběžnějšími topidly jsou líh, toaletní papír v kovové plechovce a raketový vařič. Pokud vyrábíte domácí ohřívače poprvé, pravděpodobně si myslíte, že to nezvládnete, ale ujišťuji vás, že kroky jsou jednoduché a snadno pochopitelné. Bez dalších řečí, začněme!

#1. Alkohol, hedvábný papír a kov

Prvním způsobem, jak si doma vyrobit ohřívač z oblíbených materiálů, bylo použití alkoholu, bavlny a kovových plechovek. Je testován a osvědčen mnoha, a pokud si myslíte, že tyto materiály máte doma, začněme dělat jeden pro vás. Protože je to snadné a rychlé, můžete si jeden vytvořit v každé místnosti. Poskytne vám světlo, teplo, žádný nepříjemný zápach a žádný černý kouř.

K tomu můžete použít plechovku, plechovku od barvy nebo polévku. Vyčistěte plechovku, připravte materiály a poté ji položte na rovný povrch. Poté odstraňte plastový kryt a lepenku ve středu ubrousku. Stlačte tkáň a vložte ji do plechovky, dokud nezapadne. Nalijte 70% roztok isopropylalkoholu na tkáň, dokud nebude důkladně promočená, a zapalte ji ohněm, violo! Nyní máte doma přenosný ohřívač. Vydrží i přes hodinu, takže byste se asi nestresovali z opakovaného svícení.

#2. Raketová kamna

No, tenhle byl jako trochu krb. K výrobě větší budete možná potřebovat větší nádobu, ale já se s vámi podělím o metodu, jak si doma vyrobit ideální raketová kamna jako topidlo. Domy mají obvykle krb uvnitř, ale některé ne. Pojďme si tedy vyrobit malý a snadno vyrobitelný nouzový ohřívač. K tomu budete potřebovat malou směs cementu a písku. Můžete jej používat opakovaně a také vařit.

Získejte plastový kbelík, který již nepotřebujete, a 4palcovou PVC trubku. Nakreslete kruh na papír a připevněte jej k plastové nádobě. Vytvořte otvor pomocí formuláře a vložte trubku skrz otvor, který jste vytvořili. Vytvoříte na ní otvor v úhlu 90 stupňů a poté připevníte trubku do středu kbelíku. Nalijte cement do kbelíku po částech a nalijte na něj vodu, dokud se nevstřebá. Postup opakujte, dokud nedosáhnete vrcholu kbelíku. Ale pokud chcete, můžete do povrchu přimíchat cement a písek a přidat k němu vodu a poté ji vylít do kbelíku. Poté nechte alespoň několik hodin uležet, dokud střed kbelíku nevyschne. Vytáhněte PVC trubky a nechte je znovu vyschnout.

Pokud si myslíte, že je vaše raketová kamna připravena k provozu, můžete je nyní použít. Na díru na dně položte malé větve a zapalte ji ohněm. Můžete použít větve stromu nebo na něj řezat dřevo. Zatímco si budete užívat svůj raketový vařič jako ohřívač, můžete si vařit jídlo na horní části. To je dva v jednom, topidlo a kamna. Můžete si také přečíst o ohřívači raketových kamen bez komína.

It’s A Wrap!

Pravděpodobně jste neviděli přicházející výpadky a čekání na návrat elektřiny a s těmito podomácku vyrobenými topidly může být váš domov bez elektřiny stejně pohodlný jako dříve. Takže když se naučíte, jak vyrobit ohřívač bez elektřiny, ušetříte si stres z toho, co dělat a jak nejlépe zahřát noc. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak chladit stan bez elektřiny a jak vyhřívat stan bez elektřiny.