5 snadných kroků, jak odstranit plíseň ze zábradlí paluby

Pokud raději trávíte čas mimo svůj domov, ale trápí vás špína, možná právě zde hledáte, jak odstranit plíseň ze zábradlí paluby.

Plísně a plísně jsou dva z nejčastějších nepřátel palubního zábradlí. Vaše paluba může být napadena plísní kvůli stálé vlhkosti ve vzduchu.

Kromě toho mají paluby s více stinnými oblastmi tendenci k rychlejšímu rozvoji plísní, protože se jim daří v oblastech s menším množstvím slunečního záření, což vytváří vynikající podmínky pro růst houby.

Řešení zábradlí nenáročné na údržbu není něco, za co byste se měli provinit, protože vám z dlouhodobého hlediska ušetří čas a peníze. Palubní zábradlí je vynikající volbou pro majitele domů, kteří nechtějí příliš pracně instalovat zábradlí.

Nezáleží na tom, zda si na zábradlí vyberete mahagon, dub nebo tlakově ošetřené terasové dřevo, nebo plíseň bude nadále růst.

Jak odstraňujete plíseň z palub?

Krok č. 1. Opláchněte palubky

K čištění zábradlí paluby nemusíte utrácet spoustu peněz za špičkovou tlakovou myčku. Vysokotlaká myčka by mohla poškodit dřevo, zvláště pokud je staré.

Stačí k tomu zahradní hadice a trocha úsilí. Pomocí hadice s mírným tlakem omyjte veškeré nahromaděné nečistoty nebo nečistoty.

Krok č. 2. Jemně vydrhněte povrch

Při čištění zábradlí palub je důležité si uvědomit, že málo je více. Příliš intenzivní čištění zábradlí vám může způsobit poškození paluby.

Začněte se základním mýdlovým roztokem mýdlové vody, abyste odstranili veškeré plísně, plísně nebo nečistoty. Alternativou je smíchání octa a vody ve směsi.

Nejprve očistěte malou část zábradlí, abyste se ujistili, že čistič, který jste si vybrali, je bezpečný pro zbytek zábradlí. Poté měkkým kartáčem vydrhněte zábradlí čisticím prostředkem a poté je opláchněte vodou.

Krok č. 3. Namočte roztok

Před čištěním namočte mýdlový roztok do oblasti po dobu 30 minut, abyste odstranili více odolných skvrn. Čistič vinylu nebo dřeva, v závislosti na vašem materiálu, je dostupný ve většině obchodů s potřebami, aby vaše zábradlí na palubě vypadalo co nejlépe.

Při čištění zábradlí se vyhněte ocelové vlně a jiným drsným čisticím prostředkům. Ty mohou způsobit poškození lesku a změnu barvy vašeho zábradlí.

Krok č. 4. Zaměřte se na plíseň

Nejlepší způsob, jak se zbavit plísně, pokud jste ji spatřili, že se skrývá ve štěrbinách vašeho zábradlí, je použít myčku a použít ji na nejnižší stupeň. Začněte tím, že skvrnu vyčistíte štětcem, pokud tam stále je.

Alternativně můžete roztok proti plísním nanést na malou plochu vinylu, než jej nanesete na celý povrch. Po ukončení používání výrobek setřete vlhkým hadříkem.

Pokud používáte čistič teras obsahující kyslíkové bělidlo, může být vhodnější použít korektor barev teras vhodný pro čistič. Kyselina v zjasňovačích pomáhá vyrovnávat zvýšené pH kyslíkových bělících čisticích prostředků, což umožňuje dřevu, aby bylo odolnější pro konečnou úpravu.

Krok č. 5. Vše to opláchněte

Mějte na paměti, že čisticí prostředky zanechávají stopy. Čistá zábradlí paluby jsou připravena k opláchnutí hadicí poté, co budete spokojeni s tím, jak vypadají.

Zde je další další průvodce, jak odstranit plíseň z paluby, nebo můžete navštívit tento článek o tom, jak snadno odstranit zelenou plíseň z dřevěné paluby.

Jak zabránit plísni na zábradlí paluby?

Řízení vlhkosti

Základním faktorem pro zabránění růstu většiny plísní je udržovat prostředí suché. Nejzávažnější zamoření se obvykle vyskytuje ve vlhkých prostorách.

Mezi nejúčinnější ochranu patří zabránění úniku vody, zajištění správného pohybu vzduchu v podkroví, zachování podkroví a vysoušení/přesměrování vlhkosti pryč od základů vašeho domu.

Kontrolujte několikrát ročně

Pokud není správně udržován a chráněn, může se materiál na zábradlí znehodnotit. Ujistěte se, že jste ošetřili první stopy rzi na hardwaru a šroubech, jakmile se objeví.

Vyměňte celý hardware, který je silně erodovaný, protože vadné zábradlí může představovat riziko pro vaši rodinu.

Pravidelně myjte

Pokud používáte vinyl, budete muset držet krok s pravidelným čištěním, abyste se vyhnuli skvrnám způsobeným skvrnami. Pokud si nedáte pozor, tyto značky mohou být trvalé.

Obecně platí, že byste se měli pokusit vyčistit zábradlí alespoň jednou týdně, nejlépe jiným úkolem, jako je zalévání rostlin. Při čištění zábradlí mějte na paměti, že prach a jiné nečistoty mohou negativně ovlivnit zábradlí na palubě.

Zvažte použití kompozitních palubek

Jednou z hlavních výhod palubních prken jsou vodotěsné skořepiny, které zabraňují pronikání vody do panelů. Na kompozitních deskách se méně pravděpodobně tvoří mikroby a plísně než na dřevěných, což vyžaduje méně čištění a péče.

Závěr

Stačí dodržet kroky, jak odstranit plíseň ze zábradlí paluby, a vaše paluba bude jako nová.