5 rychlých a snadných kroků, jak vyrobit přikrývku

Přikrývka je v dnešní době oblíbeným předmětem, zejména pro ty, kteří milují kempování nebo cestování. Pokud umíte šít, věděli byste, jak vyrobit deku z peřin za zlomek jejích nákladů v obchodech.

Pokud je ještě neznáte, přikrývka je přikrývka se strategicky našitou kapsou, takže ji můžete složit a vytvořit polštář.

Mohou být tak velké nebo malé, jak chcete, a dokonce si je můžete upravit podle svých představ.

Podrobný průvodce, jak vyrobit přikrývku z peřin

Každý, kdo má základní šicí dovednosti a pár metrů látky, si může vyrobit svůj vlastní dek. Pokud si myslíte, že na to máte, zde je snadný průvodce krok za krokem, jak začít.

Krok č. 1. Připravte si materiály

Jako u každého projektu si musíte nejprve připravit nástroje a materiály. Vyberte si svou tkaninu.

Fleecová, flanelová a bavlněná látka tvoří teplé a příjemné přikrývky a plyšová látka je vynikající pro dětské přikrývky. Pokud však plánujete používat quillow na pikniky nebo kempování, pravděpodobně byste se měli rozhodnout pro voděodolný materiál.

Budete také potřebovat izolaci nebo vycpávku mezi horním a spodním dílem látky. Tento materiál, zvaný vatelín, by neměl být příliš silný, abyste neměli problém složit přikrývku do kapsy na polštář. Oblíbenou volbou je bavlněný vatelín, ale můžete použít i vlnu nebo polyester.

Kolik látky budete potřebovat? Na přikrývku pro dospělé budete potřebovat dva kusy látky 1,8 metru x 1,5 metru plus další půlmetrovou látku na kapsu na polštář. Na dětskou přikrývku budete potřebovat 1,4 metru látky na oříznutí látky o rozměrech 36 x 44 palců a zbývající látku použijete jako kapsu na polštář.

Krok č. 2. Šijte hlavní látku

Začněte tím, že položíte jeden kus látky na druhý tak, aby se vzory vzájemně dotýkaly.

Na oba kusy položte potahový materiál a okraje vrstev k sobě přišpendlete. Bavlna by měla mít přesnou velikost látky.

Vrstvy spojte dohromady a nechte půlpalcový šev. Dbejte na to, abyste někde podél okraje nechali 12palcový otvor, protože tímto otvorem budete muset otočit přikrývku pravou stranou ven. K vytlačení rohů můžete použít tužku.

Sešijte ¼-palcový konečný šev podél okrajů přikrývky, včetně otvoru. To zajistí okraje přikrývky a dodá jí úhlednější vzhled.

Krok č. 3. Přišijte kapsu na polštář

Při výrobě kapsy na polštář opakujte proces šití přikrývky, ale bez vatelínu. Použijte menší čtverce pro kapsu polštáře.

Než začnete šít, ujistěte se, že jsou okraje přikrývky zarovnané.

Krok č. 4. Sestavte brko

Začněte položením větší přikrývky na rovný povrch a připněte kapsu polštáře k hornímu středu přikrývky.

Sešijte kolem tří stran kapsy. Nechte horní část otevřenou, protože sem budete dávat složenou přikrývku.

Krok č. 5. Sklopte quilt

Položte přikrývku stranou s kapsou dolů. Přeložte na třetiny počínaje délkou přikrývky a poté shora dolů. Nakonec otočte kapsu naruby přes horní část a vytvořte polštář.

Kdy používáte quillow?

  • Na kempování

Kempování je především o přenosnosti a nikdo nechce přemýšlet o tom, že by si s sebou vzal polštáře a fleecové přikrývky. Místo toho si mohou přinést své brky.

Tyto věci jsou vyrobeny tak, aby byly teplé, takže se nemusíte bát, že v noci zmrznete.

Pokud máte voděodolnou přikrývku, můžete ji také použít k položení na zem na piknik. Tímto způsobem se můžete udržet v suchu v mokré trávě nebo se snadno očistit od hlíny nebo písku.

Deky se snadno balí a skladují a jsou méně objemné, než když si s sebou vezmete polštář i přikrývku!

  • Na cesty

Ať už cestujete autem nebo letadlem, chtěli byste být co nejpohodlnější. Do letadla si můžete vzít svůj brk, který vás zahřeje při dlouhých letech.

Pokud často cestujete autem, můžete je úhledně složit jako polštáře místo toho, abyste dělali nepořádek na zadním sedadle.

  • Pro dobu hraní

Deky nejsou omezeny na použití pro dospělé. Děti by z nich mohly mít největší prospěch.

Děti mohou používat peřiny jako podložky na hraní nebo deky, aby je udržely v záběru. Může jim také pomoci naučit se trochu zodpovědnosti tím, že je po hře necháte zastrčit přikrývky do polštářů.

Závěr

Quillows jsou skvělé řemeslné projekty, které můžete dělat se svými dětmi. Můžete je naučit, jak vyrobit deku z peřin, kterou si ponechají nebo ji darujete svým přátelům k narozeninám nebo Vánocům.

Deky lze také přizpůsobit, takže můžete být kreativní s barvou na textil, nadýchaným lepidlem a třpytkami – možnosti jsou nekonečné. Můžete také přidat zipy a knoflíky, aby přikrývka nevyskakovala a aby byly věci kolem domu čisté a uklizené.

Experimentujte s dekou, jak chcete, je to skvělý projekt, který můžete dělat s vašimi dětmi.