5 jednoduchých DIY kroků, jak odstranit plíseň z dřevěných podlah

Pokud vás zajímá, jak odstranit plíseň z dřevěných podlah, tento článek vám pomůže. Prvním krokem je chránit se před plísní. Další kroky probereme ve druhé části článku, takže čtěte až do konce!

Píseň na dřevěných podlahách

Podlahy vašeho domu přispívají k hodnotě domu. Udržování v dobrém stavu by pro vás bylo dobrým znamením, pokud máte v plánu se přestěhovat.

I když se neplánujete stěhovat, dobře udržované podlahy přispívají k atmosféře vašeho domova. Pokud je poškozený nebo plesnivý, může vypadat špinavě a nevlídně.

Jak plíseň roste na dřevěných podlahách?

Spory plísní jsou všude. Potřebují jen najít vhodný prostor s dostatkem vláhy k růstu. Zde je článek o způsobech, jak vymýtit spory plísní, aby se zabránilo růstu plísní ve vaší domácnosti.

Plísně rostou na dřevěných podlahách kvůli nadměrné vlhkosti. Hlavní příčinou je poškození vodou. Existuje několik způsobů, jak vaši podlahu poškodit vodou.

Jednou z příčin je netěsnost střechy. Netěsnosti střechy mohou zničit strop a podlahy, takže je rozumné pravidelně kontrolovat, zda nejsou poškozené.

Netěsnosti vodovodního potrubí pod dřevěnými podlahami jsou další příčinou poškození vodou. Vodovodní netěsnosti se ve srovnání s netěsnostmi střechy odhalují hůře. Pokud tedy již plísně rostou, je čas zavolat odborníka na poškození plísní a vodou.

Úniky nejsou jedinou formou poškození vodou. Poškození podlahy v důsledku vysoké úrovně vlhkosti může být také formou poškození vodou. Když podlaha absorbuje vodu z netěsností nebo vlhkosti, stává se dokonalým prostředím pro růst plísní.

Jaké jsou příznaky plísně na dřevěných podlahách?

Vizuálně může být známkou růstu plísní změna barvy nebo skvrna na povrchu vaší podlahy. Může být také identifikován jako neostrý růst.

Barva je další způsob detekce plísní. Zde je článek, který vám pomůže identifikovat černou plíseň na vaší podlaze.

Další věc, které si všimnete, pokud máte plesnivou dřevěnou podlahu, je zápach, který z ní vyzařuje. Vůně je zatuchlý a štiplavý.

Kromě zápachu může plíseň způsobit hnilobu dřeva. Hniloba dřeva je, když se vaše podlaha drolí nebo když se rozbije při šťouchání.

Jaká jsou nebezpečí plísně z plesnivých dřevěných podlah?

Dalším příznakem růstu plísní na vaší podlaze jsou zdravotní reakce členů vaší rodiny na ně. Plísně mohou být nebezpečné, zejména u kojenců a dětí.

Když si je necháte hrát na vaší podlaze, zatímco je plná plísní, může to vést ke zdravotním komplikacím. Dalšími demografickými skupinami náchylnými k plísním jsou senioři, těhotné ženy a lidé s oslabenou imunitou.

Zdravotní reakce na plísně se pohybují od mírných kožních alergií po potíže s dýcháním a nevolnost. Vypořádat se s plísní a jejími nepříznivými účinky je náročné, proto je nejlepší je odstranit co nejdříve.

Odstranění plísní z dřevěných podlah

Posuďte příčinu plísní, ať už je to způsobeno netěsnostmi nebo úrovní vlhkosti. Opravte kořen problému s plísní. Poté pokračujte v procesu odstraňování plísní.

Krok č. 1. Nasaďte si ochranné pomůcky proti plísním

Pro tento projekt budete potřebovat ochranné rukavice, protiprachovou masku, vodu, rozprašovač, destilovaný bílý ocet, papírové ručníky a vysavač.

Krok č. 2. Vyvětrat

Odstraňte přebytečnou vlhkost z místnosti otevřením oken. Větrání prostoru by také snížilo vaši plíseň.

Krok č. 3. Zředěný roztok octa

Roztok, který použijete na odstranění plísní, je zředěný roztok octa. Ocet funguje jako protiplísňový a deodorační roztok proti plísním.

K přípravě roztoku si vezměte lahvičku s rozprašovačem. Poté vmíchejte čtvrt šálku destilovaného bílého octa a šálek vody. Poté směs nastříkejte na plesnivé místo a zakryjte místa papírovými ručníky.

Krok č. 4. Vyčistit

Formu otřete papírovou utěrkou a poté ručníky zlikvidujte. V případě odolných skvrn od plísní je setřete houbou. Vyčistěte roztok octa vlhkým ručníkem a osušte místo.

Krok č. 5. Vakuum

Poté, co se zbavíte plísně na povrchu dřevěné podlahy, vysajte celou plochu. Vysávání je nutné k úplnému odstranění spor na postižených místech. Po vysátí místnosti pokračujte v prevenci plísní.

Způsoby, jak zabránit růstu plísní na podlahách

Zde je několik tipů na prevenci plísní. Prvním z nich je větrání místností, aby se zabránilo zachycené vlhkosti, která vede k růstu plísní.

Dalším tipem je pravidelně kontrolovat, zda střecha neprosakuje, nebo zda ve vašem vodovodním systému nejsou nějaké problémy. Škody způsobené vodou jsou vážným problémem majitelů domů a náklady na jejich opravu mohou být vysoké.

Nakonec vyčistěte rozlité tekutiny, jakmile k nim dojde. Rozlití jsou v domácnosti nevyhnutelná, ale neměla by vést k růstu plísní.

Závěr

Je uklidňující vědět, jak odstranit plíseň z dřevěných podlah, nebo vidět jakýkoli proces odstraňování. Plíseň je pro některé majitele domů vážným problémem a prevence někdy nestačí. Doufáme, že vám tento článek o odstraňování plísní pomůže!