Kolik zaplatíte barmanovi za svatbu

Pokud si nejste jisti, kolik zaplatíte barmanovi za svatbu, může začít na 35 dolarech za hodinu. V tomto článku probereme různé faktory, které ovlivňují náklady na svatebního barmana.

Pokud si ale myslíte, že ho nepotřebujete, sepsali jsme také užitečný návod, jak na svatbě podávat alkohol bez barmana. Neváhejte si to také přečíst, pokud změníte názor.

Kolik zaplatit barmanovi za svatbu?

Dobrým výchozím bodem nebo očekáváním, kolik zaplatíte barmanovi za svatbu, je 35 dolarů za hodinu. Tato částka se ale samozřejmě může zvýšit nebo snížit v závislosti na nabídce barů.

Budete chtít, aby váš barman připravoval značkové koktejly, nebo je potřebujete pouze k rozlévání vína a piva po vašem svatebním baru? Navíc můžete platit více barmanům a jejich pracovní doba strávená na svatbě nekončí jen u rozlévání drinků.

Například váš svatební bar bude ještě potřebovat nějaký čas na nastavení. Proto, i když je recepce jen na pár hodin, možná budete muset přidat jednu až tři hodiny navíc k tomu, co zaplatíte za barmana.

Proč jsou svatební barmani tak drazí?

Barmani jsou profesionálové, kteří podstupují drahé kurzy a mají zkušenosti, aby prokázali své dovednosti. Jak již bylo řečeno, pak je rozumné platit pouze podle kvality služeb, kterou očekáváte.

Zatímco průměrná platba za svatebního barmana je 35 USD za hodinu, cenové rozpětí může být cenově dostupné od 15 USD až po 300 USD za hodinu. Pokud si nejste jisti, zda si můžete dovolit pronajmout jednoho na svou svatbu, vynásobte barmanovu hodinovou sazbu pěti, protože je to obvyklá délka svatební hostiny.

Víte, kdy se obvykle podávají nápoje na svatbě? Zde je to, co je koktejlová hodina na svatbě.

Dáváte barmanům na svatbě spropitné?

Stejně jako u jiných svatebních prodejců je zvykem dávat svému barmanovi spropitné. Spropitné však již může být zahrnuto v účtu, zejména pokud je barmanská služba součástí balíčku, který jste dostali.

Ale co kdybyste si najali svého svatebního barmana zvlášť? Vhodné by mělo být spropitné ve výši alespoň 10 % z odměny barmana a je to také částka, která se má rozdělit, pokud je barmanů více.

Měli byste mít ve svatebním baru sklenici na spropitné? Spropitné není potřeba, ale hosté mohou vždy dát barmanovi spropitné, pokud cítí potřebu.

Svatby však mají často otevřený bar, takže není potřeba mít zavařovací sklenici. Místo toho dáte barmanovi spropitné po recepci, jakmile potvrdíte, že spropitné není zahrnuto v účtu.

Kolik barmanů potřebujete na 100 hostů?

Pokud máte svatbu pro 100 hostů, bylo by ideální najmout dva barmany. To se řídí pravidlem, že byste měli mít jednoho barmana na každých 50 hostů.

Pokud tedy pořádáte větší svatbu, počítejte s tím, že byste kvůli efektivitě měli najmout tři nebo více barmanů. Nechcete rušný bar, kde mohou fronty trvat příliš dlouho, zvláště na recepci, kde by se měli všichni bavit.

Mějte tato čísla na paměti, protože byste si měli naplánovat rozpočet na svatební bar. Finančně také nemusí být dobrý nápad mít otevřený bar, pokud je vašich hostů přes sto.

Dalším užitečným tipem při najímání více barmanů je zajistit, aby se lišili ve své specializaci. Tímto způsobem získáte nejlepší profesionály pro různé nápoje, na rozdíl od jednoho nebo dvou, kteří nemohou držet krok se zkušenými profesionály.

Kolik stojí otevřený bar na svatbě pro 100 hostů?

Očekávejte, že utratíte 1 500 $ nebo potenciálně více za otevřený bar na svatbě pro 100 hostů. Samozřejmě to za předpokladu, že přidělujete 15 $ na každého člověka, protože to může být vyšší na 20 $ na hosta.

Pokud je problémem rozpočet, můžete si přečíst, co je to cash bar na svatbě. Rozdíl je v tom, že v cash baru si hosté platí za své vlastní nápoje, na rozdíl od otevřeného baru, kde za nápoje platí pouze hostitel.

Platíte za nápoje na svatbě?

Jako svatební host za nápoje obvykle neplatíte, protože je snoubenci zahrnou do cateringového balíčku, který dostanou. Některé svatby však mají cash bar než otevřený bar.

Na svatbu byste si s sebou měli vzít nějakou hotovost, abyste pro každý případ zaplatili nápoje. Pokud jste také přesvědčili pár, že přinášíte plus jedna, předpokládejte, že musíte zaplatit i za jejich nápoje.

Je divné nemít na svatbě alkohol?

Není divné nepodávat na svatbě alkohol. Některé páry se v dnešní době rozhodují pro suchou svatbu, ale je nezbytné, abyste své hosty upozornili.

Ostatně alkohol se na svatbách očekává. Pokud je rozpočet problémem, můžete místo toho zvážit cash bar.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali, kolik zaplatíte barmanovi za svatbu: obvykle 35 dolarů za hodinu.

Při najímání více barmanů a pokud vaše recepce bude trvat několik hodin, mějte to na paměti. Můžete také zvážit podávání nápojů sami, pokud jste si vědomi očekávání pro tento úkol.