4 nejlepší způsoby, jak účinně odstranit plíseň z ořechů

Pravděpodobně se ptáte, zda je možné, že vám ořechy způsobí nevolnost. Zde jsou možné způsoby, jak vědět, jak odstranit plíseň z ořechů.

Kromě toho, že mají nepříjemnou chuť a texturu, můžete plesnivé potraviny označit neostrými skvrnami, které jsou zelené nebo bílé. Už jen pomyšlení na konzumaci plesnivého jídla způsobí, že většina lidí onemocní. I když je známo, že některé druhy plísní produkují toxické vedlejší produkty, jiné druhy se používají při výrobě určitých potravin, zejména různých sýrů.

Jak odstraním plíseň z ořechů?

1. Osobní výběr

Někteří jedinci perou ořechy na ohřátém vzduchu a poté je před konzumací ihned suší. Ořechy musí projít důkladným testem bezpečnosti, než je budou moci prodávat, ale měli byste věnovat zvýšenou pozornost tomu, abyste se ujistili, že jste z ořechů před konzumací odstranili veškerou plíseň.

Pokud si všimnete nějaké plísně na zrnech nebo oříšcích, vyhoďte je. Všechna zrna nebo ořechy, které vypadají plesnivé, mají změněnou barvu nebo jsou pomačkané, byste měli vyhodit. Dalším krokem, který můžete udělat, je ujistit se, že kupujete zrna a ořechy, které jsou čerstvé.

2. Oplachování a máčení do vroucí vody

I když ne zcela vymýtí nebo deaktivuje všechny plísně nebo mykotoxiny, které mohou být přítomny. Zde je to, co říkají odborníci: V roztoku vody a uhličitanu sodného doporučujeme namáčet po dobu 24-72 hodin. Jednoduché mytí vodou je účinné při odstraňování významného podílu spor plísní na různých površích.

Plíseň můžete odstranit teplotami v rozmezí 60 až 70 stupňů Celsia (140 až 160 stupňů Fahrenheita). Vařící voda obvykle hubí plísně, což je účinná metoda. Kromě toho si pamatujte, že mykotoxiny produkované určitými plísněmi mohou odolat vysokým teplotám: vaření plísně ji může zničit, ale jedy, které obsahuje, budou i nadále přetrvávat.

3. Dehydratace

Zatímco mykotoxiny jsou odolné vůči teplu, snížení množství přítomných spór plísní a jejich schopnosti reprodukce bude významným krokem vpřed. Pamatujte, že plísním se daří ve vlhkém prostředí, takže se chcete vyhnout takové vlhkosti, jak je nutné. Je nezbytné zajistit, aby byly důkladně vysušeny.

4. Správně je skladujte

Ohledně metod používaných k odstranění plísní z ořechů panuje značný rozpor, což může u některých lidí vést k domněnce, že je nejlepší se ořechům vyhýbat úplně nebo je jíst jen s mírou. Po nákupu kvalitních ořechů, jejich třídění, čištění a sušení si dejte pozor, abyste svou dřinou nepromarnili.

Budete chtít co nejdéle omezit vystavení vlhkosti, změnám teploty a poškození na minimu. Doporučujeme skladovat ve skleněné dóze a umístit do mrazáku nebo na chladné tmavé místo.

Co se stane, když sním plesnivé ořechy?

Právě když je jíme pravidelně, začnou představovat zdravotní riziko. Expozice plísním představuje několik vážných zdravotních rizik.

Tyto jedy mohou mimo jiné vyvolat dýchací potíže, alergické reakce a nemoci. Aflatoxin je specifický typ mykotoxinu přítomný v ořechách. Zde je další užitečný průvodce, které potraviny plísní nejrychleji.

Když je na potravině hodně plísní, dostala se do ní kořenová vlákna. V závitech škodlivých plísní a kolem nich se často vyskytují jedovaté chemikálie, což je činí zvláště nebezpečnými.

Dávejte pozor na příznaky, které připomínají otravu jídlem, jako je nevolnost, zvracení a průjem. Každý, kdo má astma nebo jiné respirační poruchy, by si měl dávat pozor na příznaky alergické reakce, aby byl v bezpečí.

Pokud se domníváte, že jste požili plesnivé jídlo, měli byste okamžitě navštívit lékaře. Zde je další průvodce, který vám ukáže, co se stane, když pijete plíseň.

Rosí plíseň na ořechách?

Plíseň a znalost toho, kde ji můžete najít, by mohly být řešením mnoha vašich zdravotních problémů. Většina lidí si je vědoma toho, že plíseň se může skrývat pod podlahami nebo mezi stěnami domů nebo kancelářských budov. Jde o závažný problém, jehož řešení bude vyžadovat značné úsilí.

Co kdybychom vám řekli, že zdrojem vašich zdravotních problémů může být neškodný ořech, semínko nebo zrno? Jedovaté látky je možné spolknout, pokud je důkladně nenamočíte a nedezinfikujete.

Mykotoxiny jsou toxické chemické sloučeniny vytvářené plísněmi, které vyvíjejí produkty na poli. Jsou škodlivé pro lidi i zvířata. Množství vlhkosti, vysoká relativní vlhkost a mírné teploty, to vše společně podporuje rozvoj plísní a tvorbu toxinů obecně.

Jak můžete zabránit růstu plísní?

Ořechy vložte do velké mixovací nádoby nebo sklenice a zalijte přečištěnou pramenitou vodou, aby nasákly. Nechte alespoň dvě hodiny odpočívat nebo přes noc. Dehydratace ořechů při 115° po dobu osmi hodin po dokončení tohoto postupu pomůže zabránit možnému rozvoji plísní v ořechách.

Závěr

Plíseň najdete v přírodě prakticky všude. Když se začne vyvíjet na potravinách, urychlí proces rozkladu. Vědět, jak odstranit plíseň z ořechů, vám pomůže vyhnout se možným zdravotním rizikům v budoucnu.