3 způsoby, jak se snadno zbavit žluté slizovky

Hledáte způsoby, jak se zbavit žlutého slizu? I když slizovky trávníkům škodí jen zřídka, jejich vzhled je majitelům domů nepříjemný.

Přečtěte si o příznacích, základním důvodu a jak je ovládat.

Slizové plísně jsou hojné na všech teplých a chladných trávách, jejichž odhalení může být náročné. Nejrozšířenější jsou po delších obdobích vlhkosti, která podporuje růst slizovitých plísní.

Slizové plísně však dokážou domácnostem způsobit velké starosti, když na jejich pěstěných trávnících náhle vyraší v křupavých, šedých až tmavých plodnicích. Výskyt slizu může způsobit, že se majitelé domů budou obávat o stav jejich nemovitostí.

Co je žlutá slizovka?

Žlutá slizovka je zářivě žlutá (ačkoli se může objevit také v různých odstínech, jako je hnědá, růžová nebo bílá) a slizká látka, která se v letních měsících obvykle vyskytuje na mulčovaných zahradních záhonech. Najdete ho také v mulči, který obklopuje rostliny a keře.

Můžete očekávat, že žlutá koule nakonec zešedne, ztvrdne a nakonec se rozloží na hnědý práškový materiál.

Slizovka je typ, který roste a živí se organickou hmotou, která odumřela nebo se rozpadla. Obvykle je neškodný, představuje malé nebezpečí pro domácí mazlíčky a ve většině případů nevyžaduje žádný lékařský zásah.

Jediný případ, kdy tato houba způsobila poškození rostlin, je, když přerostla přes drobné rostlinky a udusila je.

Můžete také vidět vývoj plísní na drsných površích, které zůstaly vlhké. Zde je další průvodce, jak se rychle zbavit plísně.

Jak zabijete žlutou slizovku?

Slizovka nakonec zmizí, pokud zůstane sama. Možná ho však budete chtít okamžitě odstranit kvůli jeho nevzhlednému vzhledu.

V současné době nejsou na trhu dostupná žádná řešení, která by vám pomohla zvládnout slizovou plíseň, která se tvoří na vašem kompostu. Níže jsou uvedeny příklady metod ručního odstranění:

1. Jablečný ocet

Ke zničení plísní a dezinfekci okolí je možné použít jablečný ocet v mírném čisticím roztoku. Naplňte nádobu s rozprašovačem do poloviny stejným dílem bílého octa a vody a dobře protřepejte.

Pomocí rozprašovače aplikujte směs na postiženou oblast. Stříkání dřevěných třísek vyžaduje míchání dřevěných třísek a nanášení silné vrstvy, pokud tomu tak je.

V případě potřeby tento postup opakujte, aby se plíseň znovu neobjevila.

2. Tea tree oil

Olej z čajovníku můžete také použít ke zničení slizniček, aniž by došlo k poškození okolního prostředí. Roztokem byste měli naplnit lahvičku s rozprašovačem dvěma šálky vody a dvěma lžícemi čajovníkového oleje.

Posypte roztokem oblast, která vyžaduje pozornost. Tento postup opakujte každý den, dokud slizovka nezmizí.

Abyste plíseň udrželi na uzdě, postříkejte oblast každé dva týdny.

3. Jedlá soda

Další možností je použití jedlé sody k léčbě a zabránění růstu slizových plísní. Nastříkejte jedlou sodu na místo, kde došlo k problému.

Každý den tento postup opakujte, dokud slizovka úplně nezmizí. Slizovka se znovu neobjeví, pokud tento postup opakujete každý jeden až dva týdny.

Na trávníku je běžné vidět shluky rosolovitého slizu. Slizovky, typicky žluté nebo šedé, s přibývajícím věkem tmavnou a zvětšují se.

Slizovci obvykle žijí pouze jeden až dva týdny, když začnou produkovat spory. Zde je průvodce domácí péčí o tom, jak dlouho zůstávají spory plísní ve vzduchu.

Jak ovládat žlutou slizovku?

Vzhledem k tomu, že hrbolky slizu obvykle odezní do dvou až tří dnů, není nutné přijímat žádná opatření k jejich prevenci. I tak, pokud je růst neatraktivní, pustuly slizniční plísně lze vymýtit vydrhnutím tekutiny.

Jako techniku ​​likvidace tuhých plodnic slizu můžete použít sečení nebo mírné hrabání. Slizniční plísně se můžete zbavit tvrdým postřikem trávníku vodou, která pomůže slizovku rozbít.

Když je trávník nadměrně pokrytý došky nebo nesprávně odvodněn, může se v postižených oblastech s větší pravděpodobností objevit slizovka. Dalším způsobem, jak snížit dopad slizovky, je selektivní kácení stromů nad hlavou.

Nedoporučujeme používat fungicidy k hubení slizniček na obytných trávnících. Komerční trávník můžete ošetřit fungicidy, ale pouze pokud je onemocnění dostatečně závažné, aby vyžadovalo léčbu.

Jak se vyhnout žluté slizovce?

Pokuste se snížit množství vlhkosti v této oblasti minimalizací zalévání nebo hrabáním listů, abyste podpořili proudění vzduchu v této oblasti, abyste zabránili růstu slizových plísní. Lopatou ho můžete sebrat z cesty a vyhodit do odpadu.

Závěr

Kromě toho, že víte, jak se zbavit žluté slizniční plísně, je prospěšné sledovat, kolik vody ve své zahradě používáte, abyste se vyhnuli podpoře všech těchto nežádoucích porostů.