3 způsoby, jak ozdobit velkou venkovskou pohovkou a sedačkou

Život na venkově má ​​své výhody. Život je tišší, tempo je pomalejší a lidé jsou uvolněnější. Pokud však milujete venkov stejně jako my, budete potřebovat nejlepší zemi, pohovky a sedací soupravy. Ale jak ozdobit velkou venkovskou pohovkou a sedačkou?

Cílem venkovské výzdoby je vytvořit uvolněnou atmosféru chaty. Je to podobné zdobení farmy, ale s rustikálnějším a syrovějším pocitem. Venkovská výzdoba je často spojována s výzdobou chaty a tyto venkovské pohovky a sedací soupravy vám pomohou vyzdobit váš domov.

Venkovské pohovky a sedací soupravy jsou obvykle vyrobeny z přírodních materiálů a mají neutrální barvu. Mezi oblíbené potisky patří pruhy a květinky. Obecně jde o jednoduché a funkční kusy nábytku.

Co je to Loveseat?

Pohovka je v podstatě židle pro dvě osoby. Obvykle má tvar malé pohovky a je určen k pohodlnému usazení dvou osob. Proto jsou sedací soupravy ideální pro malé prostory, které nemají dostatek místa pro velkou pohovku. Někteří lidé je například používají k zajištění dalšího sezení ve svých ložnicích.

Pohovka vám poskytne řadu výhod. Za prvé je lze snadno přesouvat, protože jsou malé. Za druhé, stačí, když ho dva lidé na večer přesunou do jiné místnosti, pokud potřebujete uvolnit místo pro domácí večírek.

Za druhé, jak již bylo řečeno, můžete jej přeměnit na postel, když máte návštěvy. Naproti tomu jiné sedadlo, které nelze přeměnit na postele, může nabídnout úložný prostor pod ním, což je ideální, pokud máte malý obytný prostor, ale velký nepořádek.

Pohovka je polstrovaná lavice se dvěma rameny a sezením pro několik lidí. Pohovka je v dnešní době nejběžnějším termínem, který se používá k popisu pohodlného nábytku, ve kterém všichni odpočíváme v obývacím pokoji.

Pohovky jsou v obývacích pokojích běžným jevem. Jsou k dispozici v různých stylech, tvarech a velikostech, takže si budete mít z čeho vybírat bez ohledu na dekoraci vašeho domova. Pohovka může být velmi pohodlná a umožňuje úzkou interakci s ostatními.

Nakonec k hlavnímu problému …

Jak ozdobit velkou venkovskou pohovkou a sedačkou?

Uspořádáno ve tvaru „L“

Velkou venkovskou pohovku a sedačku můžete uspořádat kolem ohniska ve vaší místnosti, jako je krb, okno nebo zajímavý architektonický prvek.

Budete schopni ocenit, čím je váš pokoj zajímavý, a přitom mít funkční uspořádání sedadel, pokud jej uspořádáte do tvaru „L“. Umístěte na konec sedací soupravy koncový stůl nebo lampu, abyste vyrovnali prostor.

Jsou uspořádány ve tvaru „U“.

Vytvořte tvar „U“ s akcentními židlemi ve větší místnosti nebo prostoru, který vyžaduje více sezení. Nejen, že budete mít více míst k sezení, ale také budete moci do svého pokoje přidat trochu osobnosti. Boční židle je důležitější než cokoli jiného!

Uspořádání tváří v tvář.

Uspořádejte svou nadrozměrnou sedačku a pohovku tak, aby proti sobě stály ještě větší místnosti. Umístěte dvě rustikální židle na oba konce místnosti a vycentrujte nábytek kolem konferenčního stolku.

S tímto rozložením budete mít ideální nastavení pro konverzaci.

Souběžně s rozložením stěny.

V místnosti bez viditelného ohniska umístěte sedadlo lásky na kratší stěnu místnosti a sedací soupravu na nejdelší stěnu místnosti. Vyplňte prostor mezi nimi postranní židlí nebo konferenčním stolkem.

Stejným způsobem, jakým návrháři doporučují vyvažovat negativní a pozitivní prostory v místnosti, byste měli vyvážit horizontální a vertikální. Například svislé čáry na oknech a dveřích kontrastují s vodorovnými čarami na pohovce a milostném sedadle.

I v malé místnosti se může zdát neintuitivní umístit nábytek v jedné rovině se stěnou. Uspořádání nábytku několik centimetrů od zdi dává iluzi většího prostoru. Konferenční stolek, který je alespoň poloviční než délka pohovky, pomáhá věci vyvážit.

Tipy

Podle standardů interiérového designu by centrální průchody v místnosti měly mít minimálně 3 stopový chodník. Kromě toho povolte 22 palců mezi pohovkou a sedačkou a 12 palců mezi pohovkou nebo sedačkou a konferenčním stolkem.

Dodržování těchto pokynů pro uspořádání nábytku povede k funkčnějšímu uspořádání. Kromě toho bezmístné židle s nízkým profilem a kolejnicovými rameny zabírají méně místa v malé čtvercové místnosti.

Plošný koberec svou hřejivou strukturou zjemňuje a definuje prostor. Pokud je místnost příliš velká, může malá a čtvercová místnost vypadat ještě menší. Vyberte si velikost koberce, která bude odpovídat uspořádání vašeho nábytku.

Závěr

Abychom shrnuli, jak ozdobit velkou venkovskou pohovkou a sedačkou, velký nábytek dodává útulnost a působí příjemnějším dojmem. Ale samozřejmě musíme být extrémně opatrní, protože vše musí být přiměřené.

Jak vidíte, zdobení velkým nábytkem nemusí být složité. Musíte zvážit následující faktory: dostupný prostor, Jaké významné prvky chcete zahrnout a chcete více než jeden velký kus? Oblast musí vyzařovat rovnováhu a harmonii.